![]() |
|
![]() |
![]() |
У 1993 році ВООЗ оголосила туберкульоз планетарним лихом, а день 24 березня — Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом, який відкриває традиційний місячник протидії недузі. Чому саме 24 березня? Цього дня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох заявив світові про виділення бактерії, яка викликає захворювання.
Не всі знають, що 24 березня — це ще й день фтизіатра. Відтак зауважимо, що фтизіатрія — розділ клінічної медицини, яка вивчає причини виникнення, закономірності поширення і механізми розвитку туберкульозу, викликані ним патологічні процеси в організмі людини і методи його профілактики, діагностики та лікування.
Сьогодні Одеська область має великі проблеми з поширенням інфекційної хвороби. Дається взнаки, окрім усього, й транскордонне розташування, яке різними стежками-дорогами приводить до нас люду з усього світу. Й не завжди здорового і благополучного.
На реалізацію обласної програми боротьби з туберкульозом, ВіЛ/СНІДом та наркоманією впродовж 2011 року передбачається виділити 1,25 мільйона гривень, з яких 300 тисяч — з обласного бюджету. Ці гроші підуть, переважно, на закупівлю тест-систем та медикаментів.
Із засідання обласної координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу, наркоманії, туберкульозу та подолання дитячої безпритульності, яку провела секретар ради Олена Грибова, власне й розпочався традиційний місячник протидії туберкульозу на Одещині, який триватиме з 24 березня по 24 квітня.
У конференц-залі готелю «Лондонський» вже відбувся «круглий стіл» з питань протидії туберкульозу, організатором якого виступили ВООЗ, Парламентська асамблея Ради Європи, управління охорони здоров’я Одеської ОДА та обласний протитуберкульозний диспансер. На заході йшлося, зокрема, про стратегію DOTS як нову стратегію боротьби з хворобою, до реалізації якої віднедавна почала залучатися й Україна. Основними принципами DOTS, якою, доводить практика, можна вилікувати 92 — 95 відсотків хворих на сухоти і яка успішно запроваджується у більш ніж 180 країнах світу, є політична підтримка, діагностика методом мікроскопії, надійна поставка ліків, контроль за лікуванням, регулярна оцінка результатів.
А в Будинку медпрацівників, що на вулиці Грецькій, 20, відбулася науково-практична конференція, приурочена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом. Її учасники обмінялися думками щодо організації на Одещині комплексу дієвих заходів, скерованих на боротьбу з туберкульозом, а також інформацією про світові та вітчизняні досягнення на шляху до подолання інфекційної недуги.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |