![]() |
|
![]() |
![]() |
У понеділок, 21 березня, Україною прокотилася нова хвиля масових протестів. У різних куточках держави на майдани вийшли педагоги. Подекуди їх підтримали лікарі. В деяких містах запротестували трудові колективи...
З гаслами «Депутатам — учительську зарплату! Освіті — гідне фінансування!», «Досить нас уже ганьбити, у нас учаться ваші діти!», «До європейської ціни на газ — європейську зарплату!» тощо у Львові вийшли на мітинг понад 5 тисяч освітян.
«Нашу зарплату — депутатам Верховної Ради. Для кого Україна?», «Закриваючи сільські школи, ми закриваємо очі на майбутнє», «Медики — за збереження лікувальних установ і робочих місць» — вторили львів’янам гасла понад тисячі запорізьких педагогів та лікарів.
На батьківщині нинішньої влади, у Донецьку, проти владного беззаконя протестувало 4 тисячі педагогів. «Рік освіти — виживемо чи ні?» — гласили їхні плакати.
За даними УНІАН, мітинги освітян відбулися у 12 містах України. Наступного дня багатотисячний передзвін шкільних дзвоників відбувся під стінами Кабінету Міністрів, де вчителі та вихователі вимагали захисту своїх конституційних прав та соціальних гарантій. «Оптимізуйте» Кіпр, офшори, олігархів, там є що оптимізувати», — пропонували мітингуючі владоможцям. Одна з учасниць протесту навіть лягла на проїжджу частину поперек вулиці Грушевського. Але правоохоронці «взяли ситуацію під контроль», відтіснивши освітян до бордюру.
Вчителі не протестували десять років, сподіваючись, що влада, нарешті, вирішить проблеми галузі. Терпець увірвався.
Причому не тільки в освітян. Скажімо, в Дніпропетровську проти дій уряду протестували підприємці. Вони зібрали для Прем’єр-міністра Миколи Азарова «знезжирений соціальний пакет» — по кілограму перлової та пшеничної круп, гречки китайського виробництва, пшона, гороху, «мороженої» картоплі, головку капусти, дві морквини, пачку цигарок «Прима», а також медпрепарат «Мезим». Дніпропетровці побажали прем’єрові прожити місяць на цей соціальний пакет, сподіваючись, що це його поверне до тями.
Безстрокову акцію протесту проти скорочення робочих місць оголосили в понеділок працівники одного з найбільших в Україні та Європі машинобудівних комплексів з випуску устаткування для нафтової, газової, атомної та хімічної промисловості ВАТ «Сумське науково-виробниче об`єднання імені Фрунзе».
Сусіди сумчан — працівники державного підприємства «Харківський приладобудівний завод ім. Шевченка» перекрили вулицю поблизу прохідної з вимогою виплати зарплату, борг з якої вже перевищив 12 мільйонів гривень.
А тим часом і з заходу, і з сходу України на Київ рухається «Автомайдан». Як уже повідомляли «Чорноморські новини», автомобільна акція під гаслом «Відбери в олігархів Україну, поверни її громадянам!» стартувала у понеділок зі Львова та Луганська. Пересуваючись від міста до міста, де відбуваються акції протестів підприємців, освітян, медиків, гірників, перевізників, автоколони рухаються до столиці, тут 25 березня на Європейській площі має відбутися спільний мітинг.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |