![]() |
|
![]() |
![]() |
Квартири в Одесі, за оцінками спеціалістів, переважно купують місцеві та столичні бізнесмени й політики, емігранти-одесити, що колись виїхали до Ізраїлю, США та країн Західної Європи, часто також — москвичі, які полюблять відпочинок на одеському узбережжі. «Прості смертні» городяни дозволити собі квартиру в рідному місті можуть хіба що в мріях. І схвалена урядом соціально-економічна програма «Доступне житло» навряд чи змінить ситуацію на краще…
Справа в тому, що програмою передбачено здешевлення вартості житла лише на 30 відсотків — саме таким буде розмір державної субсидії. Тобто, держава лише частково допоможе з придбанням квартири. Та й то — не всім. Адже не кожен має право взяти участь у проекті. На так зване доступне житло можуть претендувати лише деякі категорії громадян: молоді родини, військовослужбовці, судді апеляційних і місцевих судів, педагоги, інваліди. Але й вони мусять врахувати ще одну умову «конкурсу»: до програми приймають заявки тільки від тих, хто перебуває на квартирному обліку.
Наразі Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства визначило три житлові масиви, які будуть продані як «доступне житло». В Одесі це багатофункціональний громадсько-житлово-готельний комплекс «Південний», що на Фонтанській дорозі, 118а (забудовник — ТОВ «Добробут», вартість 1 м2 — 6930 гривень); на житломасиві Котовського — група багатоповерхових будинків з вбудованими офісними приміщеннями і торгово-офісними центрами та паркінгами на вул. Бочарова (забудовник — ТОВ «Реал-Інвест», вартість 1 м2 — 5140 гривень). В Іллічівську — багатосекційний висотний житловий будинок №7 — 11 на 486 квартир з прибудованою поліклінікою та аптекою у 13-у мікрорайоні міста (забудовник ТОВ «Будтехпостач», вартість 1 м2 — 6500 гривень). «Ці будинки зводяться з урахуванням новітніх енергозберігаючих технологій, зокрема таких, як «сонячні батареї», — розповів начальник головного управління капітального будівництва облдержадміністрації Ігор Полуденко.
Сьогодні також визначені банки, які надаватимуть кредити учасникам програми: ВАТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк» та АТ «Родовід Банк». Відсоткова ставка при терміні кредитування до 25 — 30 років складе не більше 12% річних.
На думку Ігоря Полуденка, реалізація цієї програми допоможе не тільки українцям, а й Україні, оскільки дещо «розморозить» будівельну галузь.
А як воно вийде насправді?
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |