![]() |
|
![]() |
![]() |
Два місяці, з 30 грудня по 28 лютого, всі охочі могли подати свій проект герба міста на конкурс, оголошений, як вже повідомляла «Чорноморка», Одеською міською радою. Та попри такий довгий термін, роботи у конкурсної комісії на чолі з виконуючою обов’язки заступника міського голови Світланою Фабрикант було небагато: надійшло всього 24 заявки. Причому 10 з них — роботи школярів. (Чому одесити були пасивними? Можливо, це знак очільникам міста: зараз городянам ця тема просто нецікава, з огляду на підвищення тарифів та цін?)
Серед конкурсних робіт є ескіз із зображенням двоголового орла, а також герб із жовто-блакитною стрічкою та тризубцем. Найкращими конкурсна комісія назвала шість варіантів, серед яких один — школярки, Христини Мельник. Зараз їх детально розглядають спеціалісти з геральдичної колегії при Одеській обласній раді. Та не тільки вона визначатиме переможця. Кращий з кращих проектів обиратимуть й одесити: шість відібраних ескізів герба, варіанти хоругви та штандарту міського голови планується опублікувати в газеті «Одесский вестник», а також розмістити на офіційному сайті міста. Таким чином стартує «громадське обговорення»… Щоправда, остаточне рішення — все ж таки за депутатами міської ради. «Хотілося б вирішити це питання до 10 квітня, — зауважила Світлана Фабрикант. — Це було б символічно».
Найімовірніше, переможе ескіз Гаррі Фаєра, за який уже висловилася більшість конкурсної комісії. Від нинішнього герба він відрізняється вдвічі збільшеною, ограненою, рельєфною зіркою. Згідно з проектом автора таку ж зірку необхідно відобразити на малому гербі Одеси, а прапор, хоругву та штандарт міського голови доповнити зображенням медалі «Золота Зірка» міста-героя.
Якщо цей ескіз справді переможе, то новий герб суттєво не відрізнятиметься від «старого», схваленого у 1999-му. За словами члена конкурсної комісії, члена Українського геральдичного товариства, автора офіційної символіки міста Юрія В’язовського, тоді затвердили ідеальний з точки зору геральдистики герб. Та художники, які пізніше зображали його, дозволили собі деякі вольності. Відступивши від затвердженого ескізу, вони спотворили один із важливих елементів герба — зірку. Вона стала або скелетизованою, або схожою на морську зірку, або подібною на червону зірку. З часом цей ескіз герба, який геральдист називає «еталонним», кудись подівся. Його описання «просто загубили». Григорій Фаєр — співавтор того, «ідеального» герба, тому, мабуть, і не дивно, що його робота і цього разу — у лідерах.
Хто б не став врешті-решт переможцем, нагорода автору кращого проекту — народна слава, а не грошова винагорода. «Сам факт, що автора буде названо переможцем, і те, що саме його герб носитиме Одеса, — і є головним призом», — пояснила Світлана Фабрикант. Щоправда, школярів, які взяли участь у конкурсі, в мерії обіцяють заохотити не тільки словами.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |