![]() |
|
![]() |
![]() |
В інформагенції «Міст» відбулася прес-конференція, присвячена підсумкам першого року роботи Едуарда Матвійчука в якості керівника області. В заході взяли участь депутати обласної ради, члени постійної комісії з питань економіки, промисловості, розвитку підприємництва та регуляторної політики Олександр Кравець (Партія регіонів), Микола Шутов («Сильна Україна»), Сергій Фаєрмарк («Фронт змін»), політологи Денис Яковлєв і Артем Філіпенко.
Олександр Кравець основну увагу приділив стратегічним векторам розвитку, які були визначені протягом цього року. Мова йшла про дуже жорстоку боротьбу з тінізацією доходів і боргами за зарплатою, значне збільшення бюджету розвитку області, поліпшення інвестиційного клімату, що вже забезпечило залучення для реалізації масштабних проектів відомі закордонні компанії.
Сергій Фаєрмарк погодився з тим, що губернатор провадив роботу в дуже складних умовах кризи. Однак, на його думку, якщо говорити про ініціативи регіону, то вони були підготовлені на найнижчому рівні. Не залучалися провідні економісти і до такого важливого завдання, як розробка програми економічного розвитку області.
Микола Шутов відзначив, що наша країна залишається країною жорсткої централізації влади. І Партія регіонів формує кадрову політику за партійним принципом, часом не зважаючи на рівень професійності. Він також поскаржився на те, що економісти не залучалися для опрацювання найважливіших ухвалених на сесіях рішень.
До досягнень Едуарда Матвійчука Артем Філіпенко відніс підсумки виборної кампанії, яка дозволила створити ефективну модель керованої демократії.
Денис Яковлєв звернув увагу на суперечності між політичними та управлінськими функціями губернатора, між інтересами міста і районів області (Одеса все-таки привабливіша на сьогоднішній день). На його думку, управлінські функції стосовно міста і області мусять бути визначені чіткіше.
Слухаючи учасників прес-конференції, ніяк не могла зрозуміти одного. Якщо говорять вони про необхідність об’єднання зусиль провідних економістів для розробки програми економічного розвитку, підвищення ефективності роботи з інвесторами, то що заважало їм виступити з ініціативою створення економічної ради при губернаторі? Така практика існує в багатьох містах, добре себе зарекомендувала. І невже подібну ініціативу не підтримали б у нас? Не сумніваюся, що підтримали б. Але ж для її появи теж потрібно переступити через партійні інтереси, піднятися над ними заради спільної справи і зайняти позицію економістів-прагматиків, а не політиків. Тоді можна було б не тільки критикувати губернатора, але й реально допомогти людині, яка знайшла у собі сміливість очолити регіон у дуже важкий кризовий час.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |