![]() |
|
![]() |
![]() |
Заступник голови Одеської облдержадміністрації Людмила Варавва та начальник управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку ОДА Олександр Ілько провели чергове засідання робочої групи «Розвиток транспортного потенціалу» регіонального комітету економічних реформ.
Відкриваючи засідання, заступник голови облдержадміністрації підкреслила особливу важливість розвитку транзитної складової нашого регіону – як для України, так і для Євросоюзу. Зокрема, говорячи про автомагістраль Одеса – Рені, що в перспективі має стати частиною транспортного коридора Європа – Азія, Людмила Анатоліївна підкреслила: поки що розглянуто лише третину техніко-економічного обґрунтування даного об’єкта. У зв’язку із цим слід залучити до проекту якнайбільше уваги потенційних інвесторів, зокрема за допомогою ЗМІ.
Не менш важливою регіональною ініціативою є будівництво міжнародних пунктів пропуску на кордоні між Україною та Румунією. Справа в тому, що на сьогодні транспортні засоби змушені долати чотири митниці – українську, дві молдавські та румунську. А це економічно невигідно ні перевізникам, ні власникам вантажів. Крім того, тут втрачається багато часу.
Тому членам робочої групи було запропоновано два проекти міжнародних поромних переправ на кордоні України та Румунії: Орлівка – Ісакча та Ізмаїл – Тулча. Румунську сторону, що ратує за перший варіант, репрезентував Сіміон Лучян Едуард (компанія «MBS Invest SRL»), українську – генеральний директор ТОВ «Ізмаїльська поромна переправа» Віктор Клішин.
Репрезентуючи проект, Сіміон Лучян Едуард підкреслив його переваги. Найголовніша з них – відстань між двома берегами Дунаю – близько 800 метрів, що забезпечить швидке доставляння вантажів та важких автомобілів. Крім того, вже розроблено схему майбутньої переправи. Під неї передано інвесторові в оренду на 49 років ділянку землі загальною площею 14 гектарів. Даний проект, за заявою інвестора, вже схвалено відповідними міністерствами та відомствами Румунії. У його якнайшвидшій реалізації зацікавлений і Євросоюз, тому що він сприятиме збільшенню товарообігу між Європою та Азією. Таким чином, очікуються реальні кроки з боку України.
Генеральний директор ТОВ «Ізмаїльська поромна переправа», репрезентуючи свій проект, відзначив, що з румунської сторони, у Тулчі, інфраструктура переправи вже готова. Близькі до завершення й роботи в Ізмаїлі. За його твердженням, перевезення вантажів спочатку будуть здійснювати пороми, зафрахтовані в Німеччині, вони будуть проходити відстань між українською та румунською стороною у 37 кілометрів за 2,5, а в перспективі – усього за дві години.
При цьому обидва інвестори вказували на недоліки переправ противної сторони. Так, Сіміон Лучян Едуард вважає, що проходження вантажів за маршрутом Ізмаїл – Тулча обійдеться перевізникам дорожче через велику відстань. Представники Ізмаїла наголошували на тому, що спорудження переправи Ісакча – Орлівка потребуватиме додаткових витрат на будівництво великого відрізку дороги.
Однак Сіміон Лучян Едуард, захищаючи свій проект, висунув головний аргумент на його користь. А саме, румунська сторона готова взяти участь у будівництві української частини переправи та ремонту доріг, використовуючи кредити Євросоюзу.
Обговорення проектів зазначених переправ затяглося на дві години, але остаточного рішення так і не було ухвалено. І тут, на наш погляд, зіграв свою роль той факт, що в румунської сторони є вже реальний інвестор, а українській його ще потрібно знайти. Найімовірніше, рішення з даного питання дозріє тоді, коли члени робочої групи виїдуть на місце й остаточно визначаться у своїй думці. Хоча всі присутні були одностайними в тому, що таких переправ на Дунаї повинно бути якнайбільше.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |