![]() |
|
![]() |
![]() |
Порядок денний чергового засідання постійної комісії облради з питань земельних відносин і адміністративно-територіального устрою був насичений багатьма актуальними проблемами. У її роботі взяли участь перший заступник голови облради Микола Тіндюк, перший заступник голови облдержадміністрації Наталія Чегодар, керівники багатьох обласних організацій та районних рад.
Одне з питань – розмежування земель державної та комунальної власності на території області. Проблема ця за останні роки порушувалася не раз і на різних рівнях. Але практично зроблено поки що дуже мало. Скажімо, у 2009 році було проведено роботу з розмежування земель на території Надеждівської сільської ради Арцизького району, потім у селі Жовтневому Любашівської селищної ради.
Цього року завершуються виконавчі роботи на території 7 населених пунктів Любашівського району, трьох – Миколаївського, двох – Арцизького.
Але такі темпи мало кого влаштовують. Тим більше що є відповідне доручення Президента України Віктора Януковича від 12.12.2010 року, нагадав голова постійної комісії Євгеній Смоленський. Згідно з даним дорученням, облдержадміністрації повинні вжити всіх заходів, щоб завершити цю відповідальну роботу до 15 червня.
Для його виконання Головним управлінням Держкомзему в Одеській області був розроблений план заходів, затверджений облдержадміністрацією. Є такі графіки й у сільських районах. Але як вони виконуються? З повідомлень представників чотирьох районів – Біляївського, Болградського, Комінтернівського та Овідіопольського – стало зрозуміло, що поки що справи посуваються повільно.
У зв’язку з цим Наталія Чегодар пообіцяла провести жорстку розмову з недбайливими керівниками, яким найближчим часом доведеться подати всі необхідні документи за кожною сільською радою.
Але щоб підготувати документи, потрібні чималі кошти на обстеження земель. Так, за заявою голови Комінтернівської райради Тетяни Китайської, сільським і селищним радам району потрібно буде майже триста тисяч гривень.
Постають і питання іншого порядку. З’ясовується, що в низці випадків приналежність земельних ділянок взагалі важко встановити. Тому, порадив Микола Тіндюк, потрібно чітко фіксувати стан справ «за фактом», а з другого боку – неодмінно супроводжувати будь-який момент пояснювальною запискою, де обґрунтувати свої пропозиції, що стосуються майбутнього користувача зазначеної ділянки.
Те, що відсутність розмежування земель може породити більші проблеми, продемонстрував депутат облради Ігор Сиротюк, який клопотався про передання частини земель Тарутинського полігону окремим населеним пунктам Саратського району. Позовна тяганина триває вже понад десять років. Комісія теж запропонувала «дипломатичний» варіант: ситуацію зможе розв’язати намічувана адміністративно-територіальна реформа в країні. Але це не означає, що потрібно просто сидіти й чекати. Зацікавлені сільські ради мусять не закидати всі керівні органі держави своїми листами та скаргами, а для початку виконати низку необхідних заходів. Передусім провести місцеві референдуми, погодити рішення про зміну меж двох районів, розробити проектну документацію тощо.
На засіданні розглядалося також питання про проект землевпорядкування, який забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозмін. У принципі, це належало зробити давно, але спрага наживи призвела до того, що на полях вирощують здебільшого озиму пшеницю, ріпак і соняшник, чим доводять ґрунт до цілковитого виснаження. Але цьому скоро буде покладено край. Вже у 2012 році набуде чинності закон, згідно з яким дотримання сівозмін стане суворою вимогою. А тому потрібно заздалегідь скористатися послугами Одеського науково-дослідного інституту землевпорядкування, який уже провадить відповідну роботу в багатьох районах області. Для цього з обласного бюджету було виділено сім мільйонів гривень.
Четвертим на порядку денному комісії стояло питання про впровадження нормативної грошової оцінки землі на території м. Одеси. За заявою депутатки облради Ірини Коврижних, процес цей іде досить складно. Доводиться долати багато перешкод, зокрема пов’язаних і з недосконалістю законодавства та різним його трактуванням фахівцями міськради й Головним управлінням Держкомзему в Одеській області. Тому потрібні додаткові юридичні консультації. Але вже той факт, що місто взялося за наведення ладу в цьому дуже складному питанні, заслуговує схвалення.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.021Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |