ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
26.03.2011 / Газета: Одесские известия / № 33(4160) / Тираж: 18386

Одеса

Стрілко, вперед!

Наступної ночі, о 3-й годині 27 березня, Україна переходить на так званий літній час шляхом переведення годинникової стрілки на годину вперед.

Пасажирські транспортні засоби, що здійснюють рейси цієї ночі, рухатимуться зі збереженням всіх зупинок, але до кінцевого пункту прибудуть за скоригованим часом.

А вже з 4-ї години 27 березня пасажирські поїзди, автобуси, літаки відправлятимуться за діючим розкладом згідно з «літнім» часом.

Літні маршрути авіаторів

Завтра, 27 березня, Міжнародний аеропорт Одеса переходить на літній розклад. Буде відкрито багато нових рейсів, які пов’яжуть Одесу з містами України, Росії, Європи, а також доставлять пасажирів на популярні літні курорти.

Так, авіакомпанія «Аеросвіт» із завтрашнього дня починає щоденні польоти за маршрутом Одеса – Москва (аеропорт Внуково). Наприкінці травня буде відкрито рейс до Калінінграда, а на початку червня – до Санкт-Петербурга. Починаючи з травня, рейси до Північної Пальміри буде виконувати і а/к «Росія». У літні місяці число перельотів до Санкт-Петербурга досягне семи на тиждень.

З 1 червня пряме щотижневе повітряне сполучення пов’яже Одесу з Ригою (рейс авіакомпанії «Ейр Балтік»).

У квітні авіакомпанії «МАУ» та «Роза вітрів» почнуть виконувати чартерні рейси на регулярній основі до Анталії. Безпересадне сполучення з Одеси буде також відкрито з Іракліоном, Ларнакою, Варною. На період весняно-літнього сезону збільшиться кількість вже існуючих регулярних рейсів до Тель-Авіва, Алеппо, Афін, Праги, Відня, Стамбула.

Також із завтрашнього дня відкривається новий внутрішній рейс Одеса – Дніпропетровськ. Польоти буде здійснювати а/к «Днеправіа» 4 рази на тиждень. Збільшиться частота перельотів між Одесою та Києвом, кількість яких досягне 5 рейсів на день.

На честь Дня внутрішніх військ

Сьогодні в Будинку офіцерів відбудуться урочистості, присвячені 19-й річниці створення внутрішніх військ МВС України.

На внутрішні війська покладено відповідальну місію щодо попередження та припинення злочинних проявів, політичного екстремізму і тероризму, забезпечення безпеки населення, підтримки громадського порядку та ефективного розв’язання службово-бойових завдань. Понад 30 тисяч військовослужбовців охороняють особливо важливі державні об’єкти: атомні станції, стратегічні підприємства, дипломатичні та консульські представництва іноземних держав. Разом з міліцією несуть патрульно-постову службу, конвоюють ув’язнених, беруть участь у спец­операціях щодо знешкодження бандформувань та визволення заручників.

В урочистостях візьмуть участь представники міської та обласної влади, громадськості, керівництво ГУМВС в Одеській області.

Відбудеться нагородження військовослужбовців, які відзначилися у службово-бойовій діяльності, досягли найкращих показників у бойовій підготовці та військовій дисципліні.

У представників ЗМІ буде можливість взяти інтерв’ю у начальника Південного територіального управління внутрішніх військ МВС України генерал-лейтенанта Валерія Рудницького.

Готові прийняти японських дітей

Одеська область готова прийняти 200 дітей з потерпілих районів Японії, повідомив начальник управління сім’ї та молоді обласної державної адміністрації Іван Яковлєв.

За його словами, фінансування цієї важливої справи буде забезпечене за рахунок коштів, залучених доброчинним фондом Едуарда Матвійчука «За Одещину». На таких підставах минулого року в нас відпочивали діти з потерпілих від пожеж районів Росії, нагадав він.

На ярмарках ціни нижчі

В області вже стало доброю традицією провадити сільськогосподарські ярмарки. На них жителі Одеси та районів можуть купити мед, городину, молоко та яйця безпосередньо в аграріїв, без цінових накруток посередників.

За словами начальника Дер­жавної інспекції з контролю за цінами в Одеській області Лілії Круковської, кожної першої та третьої суботи місяця такі ярмарки провадяться в Одесі – на ринку «Північний» та поблизу Палацу спорту, а кожну другу й четверту суботу – в районах області. З початку поточного року їх вже проведено півтори сотні. Реалізовано близько тисячі тонн сільгосппродукції. Як правило, ціни на них нижчі за роздрібні у середньому на 5 – 25 відсотків.

Будуємо, де хочемо

Під час чергового засідання фракції Партії регіонів Одеської міськради її голова Геннадій Труханов повідомив, що іноземні інвестори, які реалізують проекти в Одесі, не виконують взятих на себе договірних зобов’язань.

За його словами, один з інвесторів, який сьогодні провадить будівництво на території санаторію «Росія», в обмін на виділену ділянку землі пообіцяв побудувати підстанцію « швидкої допомоги». На сьогодні, за словами депутата, інтенсивно споруджуються котеджі, але дотепер невідоме навіть місце розташування об’єкту охорони здоров’я. Тому Геннадій Труханов наполягає на необхідності зобов’язати інвесторів почати виконувати договірні зобов’язання паралельно з реалізацією їхніх проектів.

Кохання – це катастрофа?

З 31 березня по 6 квітня на Одеській кіностудії, у кінозалі «U-cinema», пройде показ короткометражних фільмів тематичної програми «Кохання як катастрофа». Це стрічки міжнародного фестивалю «Інтер-Фільм», Берлін, Німеччина.

Цього разу буде репрезентовано свіжу добірку з 10 кращих короткометражних фільмів 2010 року (Іспанія, Франція, Бельгія, Китай, Німеччина тощо), які ставали переможцями та призерами даного й інших міжнародних кінофестивалів.

Придунав’я

Весняні клопоти лісівників

Гаряча пора нині у підрозділах державного підприємства «Ізмаїль­ське лісове господарство». На масивах Болградського, Ново­іванівського та Ізмаїльського лісництв на площі понад 200 гектарів трудівники завершують санітарну вирубку та очищення лісосмуг.

Ця технологічна операція дає можливість не лише оздоровити захисну зону, але й заготувати для господарських потреб близько тисячі кубічних метрів деревини.

Паралельно заготовляється насіннєвий матеріал дерев та кущів лісоутворюючих порід. Вже зібрано 300 кілограмів насіння кримської сосни та гледичії. Стоїть завдання накопичити ще 100 кілограмів з метою створення резервного фонду.

Завершується ремонт технічних засобів для садіння лісу та машинно-тракторного парку.

Татарбунарський район

Разом з депутатами

До графіка прийомів Базар’янсь­кого сільського голови з особистих питань введено дні, коли разом з ним присутній один з депутатів сільради та землевпорядник.

Під час подібних спільних прийомів громадян вже позитивно вирішено багато питань неналежного виконання батьківських обов’язків. Дано своєчасні консультації з оформлення документів на одержання спадщини та присвоєння кадастрового номера на земельну ділянку тощо. Тобто, усе віднині вирішується оперативніше.

Ширяївський район

«Працевлаштовував» сам себе

Прокуратура порушила кримінальну справу стосовно голови одного з селянських фермерських господарств, який зловживав службовим становищем.

Під час досудового слідства встановлено, що протягом 2007-2010 років між цим керівником та Ширяївським центром зайнятості діяв договір про працевлаштування безробітних. Згідно з документом, господарство одержувало дотації із коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття, тобто на покриття витрат на заробітну плату працевлаштованих. Однак безробітні не працевлаштовувалися згідно з умовами договору. Натомість голова на підставі підроблених документів одержав 73 тисячі гривень.

Балта

На основі давніх зв’язків

У районі побувала польська делегація на чолі з Тарновським старостою Мечиславом Красом. Цьому передував візит голови Балтської районної ради В. Желіховського до польського міста Гданська з метою ознайомлення з досвідом проведення адміністративної реформи та формування місцевого самоврядування.

Візит делегації з Тарновського повіту Малопольського воєводства розпочався зустріччю з керівництвом району та міста.

– У нас особливе ставлення та повага до історичного минулого, історичних пам’яток, розташованих на території нашого району, до тих, хто доклав свого часу чимало зусиль для розвитку території, – сказав голова райдержадміністрації В. Бабанський. – Наша земля колись стала другою батьківщиною для поляків, росіян-старовірів, турків, молдаван, болгар, представників інших народів. Нам всім вистачає місця, ми з повагою ставимося одне до одного. Кожна нація та народність, які живуть на цій землі, мають право на свою мову, культуру, духовність.

Хлібом-сіллю делегацію зустрічали у Балтській школі № 2-гімназії, де гості ознайомилися з виставкою робіт народних умільців району. Екскурсія містом з відвідинами найцікавіших об’єктів (серед них – костьол святого Станіслава, дитячий реабілітаційний центр польських місіонерів, Балтське педагогічне училище, Свято-Успенський собор, Балтський краєзнавчий музей та міська крамниця «Художня лавка») і концерт самобутніх колективів ра­йону справили на гостей незабутнє враження.

Завершився візит підсумковою зустріччю, що пройшла на мальо­вничій території природоохоронного підприємства «Рідний край». Намічалися шляхи співпраці, підписання найближчим часом відповідної угоди.

Кодимський район

У фарватері життя

Районна газета «Вісті Кодим­щини», що веде свій відлік з березня 1931 року, відсвяткувала вісімдесятилітній ювілей. Видання в усі часи відповідало головному призначенню – нести в народ культуру, просвітництво, виховувати у читачів почуття патріотизму.

«Колгоспник Кодимщини» – з такою назвою газета розпочала свій шлях – виходив на одній сторінці, пізніше – на чотирьох, а згодом став тижневиком. Районка завжди була однією з кращих серед місцевих видань, посідаючи чільні місця у багатьох престижних конкурсах. «Колгоспник Кодимщини», «Червона зірка», «Вісті Кодимщини» – ці назви відображають етапи 80-літнього шляху, упродовж якого колектив плідно трудився і трудиться, використовуючи кращі традиції як рідної газети, так і журналістики в цілому.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Л. Мельничук, А. Михайленко, Є. Низов, С. Окорокова, Л. Шелих, Л. Кузьменко

Тверда четвірка

Таку оцінку поставив роботі Комінтернівської райдержадміністрації, яку очолює Іван Марзак, губернатор Одеської області Едуард Матвійчук під час робочої поїздки.

На зустрічі з керівниками району, депутатським корпусом, представниками силових структур і господарчих суб’єктів ішлося про необхідність підвищення економічних і фінансових показників усього народно-господарського комплексу району, підвищення заробітної плати. Особливу увагу Едуард Матвійчук приділив оптимізації в системах охорони здоров’я, освіти, сільського господарства.

Голова облдержадміністрації відвідав і одне з міст, які найдинамічніше розвиваються, – Южне. Тут він разом з міським головою Володимиром Новацьким взяв участь в урочистому здаванні багатоквартирного житлового будинку, у відкритті пам’ятного знаку на місці, де через рік буде встановлено пам’ятник великому синові України Тарасу Григоровичу Шевченку, оглянув визначні пам’ятки міста портовиків і хіміків.

Потім губернатор провів особистий прийом жителів Южного.

Докладніше про робочу поїздку Е. Матвійчука до Комінтернівського району і міста Южного читайте в одному з найближчих номерів «ОВ».

Анатолій МИХАЙЛЕНКО, «Одеські вісті»

Споруджується кам’яний храм

У Фрунзівці на церковному подвір’ї з першим потеплінням відновлено будівельні роботи зі спорудження нового храму.

Як говорить його настоятель отець Іоанн, великий храм, який колись височів тут, було зруйновано. Нинішній зовсім невеличкий і не відповідає статуту церкви. Проте люди прагнуть до духовності, до віри приходить усе більше молоді.

Перший камінь у підмурівок майбутньої споруди було закладено ще з ініціативи колишнього керівництва Фрунзівського району. Проблеми, зокрема пов’язані з пошуком коштів для подальшого будівництва, тепер вирішує нинішній голова райдержадміністрації Сергій Бринза. Більшу частину витрат взяв на себе депутат облради від Партії регіонів Олександр Пресман, який приїхав особисто переконатися, чи вчасно підвозять цеглу, чи планомірно провадиться кладка стін.

Отець Іоанн вірить, що вони будуть міцними та надійними, ос­кільки спираються на фундамент, 28 жовтня 2010 року освячений Митрополитом Одеським та Ізмаїльським владикою Агафан­гелом. Крім того, дорогі народні копійки, оскільки на будівництво дають пожертвування численні парафіяни. У підґрунтя храму закладено пам’ятну капсулу – послання нащадкам. Він вже одержав ім’я Успенського, його увінчають 5 куполів.

Знайшлися живописці, здатні за церковними канонами створювати зображення святих. Розпочато роботу над іконами, які прикрасять вівтарні ворота.

Владислав Кітік, «Одеські вісті», Фрунзівський район

Автор: В. Козюра, Л. Мельничук, А. Михайленко, Є. Низов, С. Окорокова, Л. Шелих, Л. Кузьменко


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту