![]() |
|
![]() |
![]() |
– Живемо в Іллічівську. Мій чоловік – ліквідатор аварії на ЧАЕС першої категорії, інвалід. З 1992 року стоїть на квартирному обліку як позачерговик. З того часу чекаємо, чекаємо, чекаємо… Чергу відсувають, міністерства відписки шлють. Дуже сподіваємося на Миколу Леонідовича, знаємо, що він допоміг багатьом людям.
Жінка середніх років розповіла мені цю невеселу історію в громадській приймальні депутата Одеської обласної ради, міністра фінансів Автономної Республіки Крим Миколи Скорика. Сюди, на Канатну, 83, приходять багато наших земляків у пошуках правди та захисту.
А ось і сам Микола Леонідович. Як завжди, зібраний, гранично ввічливий і коректний із представниками преси, хоча й трохи втомлений – сесія облради, у засіданні якої він брав участь, була непростою.
– Миколо Леонідовичу, як то кажуть, із вогню та в полум’я – від вирішення проблем у масштабах регіону до допомоги конкретній людині. Ви навіть відкрили он-лайн службу в межах громадської приймальні…
– Чесно кажучи, це захід вимушений. Волію спілкуватися з людьми наживо, але, як Ви розумієте, робота міністра вимагає від мене більшу частину часу перебувати в Криму. Все одно намагаюся допомогти землякам, чим можу. А питання в тих, хто приходить на прийом, найрізноманітніші: поліпшення житлових умов, матеріальна допомога, оздоровлення, відновлення законності... Посприяти в подібних ситуаціях, вважаю, обов’язок кожного відповідального політика. Так було і так буде.
– Відповідального підходу потребують багато які питання, зокрема впровадження ринку вільного продажу землі. В інтерв’ю нашій газеті Герой України, керівниця агрофірми «Маяк» Зінаїда Гришко сказала, що зараз, коли сільські бюджети вкрай злиденні, на допомогу громадам приходять місцеві аграрії. А багатим землевласникам, які скуплять усі землі, не буде діла до проблем селян. Ви поділяєте цю думку?
– Розумію побоювання шановної Зінаїди Михайлівни та інших трудівників села. Але без ринку землі громада не зможе розвиватися нормально. Будемо відвертими: продаж уже йде, причому нелегально, за «сірими» схемами. І громади нічого не одержують від таких операцій. Так, ринок не завжди справедливий. Однак серед парламентської коаліції є чимало досвідчених юристів та економістів, які, впевнений, зможуть розробити механізм компенсації подібних ризиків.
Крім того, заможний землевласник просто не зможе ігнорувати проблеми селян. І з юридичних, і з політичних причин. Відповідальність мусить стосуватися всіх.
– Нова влада провадить політику легалізації заробітних плат. Це саме й має сприяти зміцненню бюджетів сіл і міст. Чи вдасться переломити ситуацію, вивести бізнес із «тіні»?
– Податок на доходи фізичних осіб – ключова обов’язкова сплата, і заходи, про які Ви говорите, вважаю цілком необхідними. Хіба мало в нас квітучих підприємств із мільйонними оборотами, які показують 40 тисяч гривень доходу та декілька офіційно працевлаштованих працівників із окладом п’ятсот гривень? Буває, на території сільради працюють кілька піщаних кар’єрів, ділки одержують грандіозні прибутки, а до сільського бюджету не надходить нічого. Із цим потрібно закінчувати.
Щойно влада нагадує про необхідність сплати податків, одразу лунають вигуки: «Душать бізнес!» Звернімося до європейського досвіду. У Бельгії підприємець віддає державі близько половини всіх доходів. Дуже високі податки на доходи фізичних осіб у Швейцарії. І люди платять. Не мусить бути знаку рівності між свободою бізнесу та несплатою податків.
Питання не в рівні оподатковування. Бізнесмени відверто кажуть, що не хочуть легалізуватися, бо до них все одно прийдуть здирники-перевіряльники. Так підприємцеві, виходить, дешевше дати хабара і працювати нелегально! Тому виникає питання створення нових відносин між владою і бізнесом – якщо ти платиш податки, тобі не дошкуляють перевірками. Таку систему ми зараз будуємо в Криму.
– Говорячи про модернізацію країни, Президент України Віктор Янукович згадав і адміністративно-територіальну реформу. Чинна система себе зжила?
– Коли район на 90 відсотків дотаційний, його не можна вважати повноцінною громадою. Такий стан справ просто неприпустимий! Щоб розв’язати цю проблему, потрібна реформа щодо укрупнення громад.
Я досить добре знаю специфіку Одещини, вивчаю життя Криму. Декотрі райони не здатні бути самостійними, і об’єднання з іншими одиницями рано чи пізно відбудеться. Труднощі реформи в тому, щоб забезпечити доступність влади жителям усіх без винятку населених пунктів. Якщо грамотно побудувати систему комунікацій, ризик можна компенсувати. І поїздка селянина до райцентру для розв’язання будь-якого питання не перетвориться на довгу подорож.
– Миколо Леонідовичу, Ви не лише міністр і депутат, але й поки що єдиний представник України в Міжнародній гільдії фінансистів.
– Репрезентувати Україну в цій організації – це велика честь. У гільдії є досить багато цікавих норобіток. Як я довідався з бесіди із міністром фінансів Росії Олексієм Кудріним, досягнуто попередньої домовленості про проведення в Криму саміту міністрів фінансів країн СНД, орієнтовно, у травні. Впевнений, що така зустріч буде корисною і для Криму, і для інших регіонів нашої країни.
– Виповнилося 100 днів Вашої роботи на новій посаді. Що складніше – бути головою обласної ради чи керувати Міністерством фінансів Автономії?
– Коли я став головою облради, зіткнувся з певними труднощами, що цілком природньо. У свою чергу, робота в органах виконавчої влади істотно відрізняється від діяльності обласної ради. Тут є багато нюансів. Утримаюся від оцінок своєї роботи. Нехай про це судять і мої керівники, і прості жителі Криму.
Підтверджено справою. Лікарі діагностували у 13-річної Ольги Глупаченко S-подібний сколіоз четвертого ступеня, з порушенням функції опорно-рухового апарату. Оля потребувала складної та дорогої операції на хребті з імплантуванням полісегментарної конструкції «Stryker». Щоб допомогти дівчинці, адміністрація школи-інтернату, у якій вона виховується, звернулася до представників органів влади, підприємців та до всіх небайдужих людей. Серед них виявився і Микола Скорик. Виділена за його ініціативою матеріальна допомога з обласного бюджету повністю покрила видатки на купівлю конструкції.
Любов Пасічник, яка виховує 10-річну внучку, розповіла, що коли дівчинці стала потрібна термінова операція загальною вартістю 25 тисяч євро, вагому суму у справу порятунку дитини вніс сам Микола Леонідович.
Звертання до депутата. Юлія Криштафор прийшла на прийом від імені всіх садівників селища Нова Дофінівка. Справа в тому, що в цьому населеному пункті не так давно відкрили кар’єр. Причому, за її словами, без дозвільних документів. Там же й сміттєве звалище влаштували. До депутата жінка звернулася з конкретною пропозицією: перевірити правомірність подібних дій. Зараз над цим питанням працюють помічники Скорика.
P.S. Кажуть, що справжній хірург повинен відмовитися від переживань пацієнта – інакше хвилювання передасться лікареві, що вкрай небезпечно під час операції. А от політик, який не на словах, а на ділі допомагає співгромадянам, відчуває їхній біль і надію. Людяність і небайдужість ідуть пліч-о-пліч… На запитання, за ким найбільше скучає міністр фінансів АРК, мій співрозмовник, зітхнувши, з теплою посмішкою та дуже щиро відповів: «За батьками. Вони ж залишилися тут, в Одесі».
Ті, хто приходить на прийом до Миколи Леонідовича Скорика, бачать цю комбінацію теплоти й діловитості. І сподіваються на його допомогу не марно. Адже робота депутата та міністра – чи в кабінеті, чи в залі засідань та громадській приймальні, у відрядженнях – спрямована на захист інтересів простої людини.
Отож, записатися на прийом до Миколи Скорика можна за телефоном 740-51-53. Адреса інтернет-сайту Миколи Скорика: http://skoryk.inf.ua
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.014Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |