ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Переход со стрессом
26.03.2011 / Газета: Одесские известия / № 33(4160) / Тираж: 18386

Жителі України цієї ночі переведуть стрілки своїх годинників на годину вперед. Уже давно точаться розмови про недоліки і переваги цього заходу.

Що ж, спробуймо розібратися у цій ситуації разом з експертами.

– Згідно з дослідженнями, які провадилися в європейських країнах, для людей перехід на літній або зимовий режим часу супроводжується стресом, – заявив на прес-конференції головний кардіолог управління охорони здоров’я Одеської міської ради Валентина Галинська. – Молодь практично не помічає різниці. А діти й люди, які страждають на серцево-судинні захворювання, переносять різницю набагато складніше. Як правило, у перші дні після переходу на новий час смертність від інфаркту міокарда зростає на 75 (!) відсотків.

– Зміна часу діяльності людини, як і будь-якого живого організму, безумовно, є стресовим чинником з негативними наслідками, – вважає заступник директора Українського НДІ медицини транспорту щодо лікувально-профілактичної роботи Борис Панов.

Як же захистити себе від негативного впливу таких різких змін?

– Слід збільшити період адаптації до переведення часу, — радить психотерапевт, тренер Московського Гештальт-Інституту Олена Баєва.

Доби не вистачає для повноцінної адаптації. Потрібен, як мінімум, тиждень. Психологи рекомендують взяти відпустку на цей час.

Лікарі погоджуються, що переведення часу завдає шкоди здоров’ю людини. Як же переведення стрілок позначається на економіці країни? Принцип економії на освітленні, закладений ще Бенджаміном Франкліном, зберігся й донині.

– У побуті ми споживаємо всього лише 5% усієї електроенергії країни, – повідомив старший викладач кафедри світового господарства та міжнародних економічних відносин ОНУ ім. І.І. Мечникова Михайло Борисов. – Один відсоток іде на лампочки розжарювання, якими ми освітлюємо наші оселі.

Невже, перевівши стрілки на годину вперед або назад, ми станемо менше прати, прибирати, готувати, охолоджувати, обігрівати? Ні, звичайно. Крім того, «заощаджують» у той час, коли світає рано. Виходить, від цього одного відсотка, як говорять фахівці, потрібно відняти шосту частину. От про який розмір економії йдеться.

Експерти дійшли висновку, що перехід на літній час недоцільний ні з медичної, ні з економічної точок зору.

Автор: Христина ВІЄР


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту