ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
У надзвичайній ситуації
31.03.2011 / Газета: Одесские известия / № 35(4162) / Тираж: 18386

В Одесі, у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону, відбулося командно-штабне тренування з організації роботи щодо приймання, сортування та подання спеціалізованої медичної допомоги ураженим внаслідок отруєння меланжем.

За легендою, в зоні відповідальності лікувального закладу на одній із баз зберігання ракетного палива, розвідувально-диверсійною групою «супротивника» було здійснено терористичний акт шляхом підриву місткостей на технічній території.

Диверсія спричинила потужний вибух, пожежу, формування хмари отруйної речовини та, як наслідок, – виникнення санітарних втрат особового складу бази, а також військовослужбовців механізованої бригади, які здійснювали розвантаження техніки та особового складу з залізничного транспорту в районі визначеного населеного пункту.

За словами заступника начальника ВМКЦ Південного регіону – начальника оперативно-медичного управління полковника медичної служби Сергія Каракуца, за задумом тренування внаслідок пожежі та отруєння постраждало близько 600 осіб.

— Враховуючи складну ситуацію, пов’язану із наслідками «диверсійної атаки», задля подання першої лікарської та кваліфікованої медичної допомоги керівним складом медичного центру було прийнято рішення про умовне висування в район надзвичайної події позаштатного загону медицини катастроф центру та 61-го мобільного госпіталю з подальшою евакуацією постраждалих до ВМКЦ для подання спеціалізованої медичної допомоги та лікування, — розповів офіцер.

Він також наголосив на тому, що увесь задіяний в ході тренування медичний персонал Центру виявив неабиякі професійні якості та досконало опрацював весь алгоритм дій із приймання, сортування та подання необхідної медичної допомоги тим , хто постраждав від рук «диверсантів».

Заслуговує на увагу і той факт, що, крім опрацювання цілого комплексу теоретичних аспектів, в ході занять неабияку увагу було приділено й практичній площині тренування. Зокрема, безпосередньо на території військового лікувального закладу було розгорнуто позаштатний загін медицини катастроф та за допомогою використання імітаційних талонів проведено тренування з медичного сортування уражених. А також була проведена раптова перевірка готовності 61-го мобільного госпіталю із відповідним розгортанням госпітального відділку, кухні, їдальні та польової хлібопекарні з реальним випіканням хліба.

Як наголосив керівник командно-штабного тренування, начальник Військово-медичного клінічного центру Південного регіону полковник медичної служби Володимир Майданюк, головної мети тренування було досягнуто. Офіцери управління та начальники клінік і відділків центру з покладеними завданнями впоралися. А особовий склад позаштатного загону медицини катастроф та 61-го мобільного госпіталю під керівництвом полковника медичної служби Віталія Стенги та майора медичної служби Олега Мельника відповідно виконав свої функціональні обов’язки із швидкого розгортання підрозділів та організації їхньої роботи.

Автор: Дмитро СЛАВОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту