ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Бетонні «сюрпризи» на шляху рятувальників
31.03.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 27(21197) / Тираж: 8525

Пожежі та інші надзвичайні ситуації, що виникають, потребують оперативного реагування рятувальних підрозділів МНС. Чим швидше фахівці прибудуть на місце події, тим більше шансів у людей, що потрапили в біду, на порятунок. Своєчасний початок гасіння пожежі — це ще й гарантія мінімальних збитків і втрат.

Пожежно-рятувальні відділення виїжджають на подію рівно через хвилину після надходження повідомлення, але їх подальший рух залежить від дуже багатьох чинників. Одна з найголовніших перешкод своєчасного прибуття підрозділу МНС на місце події — загороджені проїзди в житловому секторі. Найрізноманітніші металеві чи залізобетонні конструкції, насипані гори сміття — усе це творіння рук жителів навколишніх будинків, які намагаються відгородитися від небажаного автотранспорту, що транзитом проїжджає «їхньою» територією. Люди, на жаль, нерідко забувають, що такі начебто добрі наміри можуть призвести до великої трагедії, адже під’їзди до житлових будинків стають недоступними для спецтранспорту — «швидких» та пожених автомобілів.

Нещодавно у Київському районі Одеси відбувся черговий спеціальний рейд. Представники центру зв’язків з громадськістю ГУ МНС в Одеській області разом з інженерно-інспекторським складом і пожежно-рятувальним відділенням Київського районного відділу МНС об’їхали житловий масив Таїрова. І що ж там побичили? Під’їзд у двір 12-поверхового будинку по вул. Ільфа та Петрова, 35б був перекритий двома бетонними конструкціями. Пожежна машина, природно, змогла під’їхати лише до стовпа, а далі, у випадку загорання, довелося б або прокладати довжелезну рукавну лінію, або шукати інші заїзди. От тільки «рукав» не безкінечний, а на пошуки іншого шляху, звісно ж, пішла б не одна хвилина. У приватному секторі, на вулиці 15-а Лінія, біля будинку №36, нас «зустріла» схожа бетонна перепона. Місцева жителька була з нами солідарна. «На нашій вулиці мешкає багато людей похилого віку, не тільки пожежній, а й швидкій допомозі проїхати неможливо, — поскаржилася вона. — Цей стовп поставили кілька років тому. Я зверталася по допомогу в ДАІ. Прийшов міліціонер, і я йому показала сусідів, які поставили перепону. Потім мені прийшла відповідь, що ДАІ передало цю справу в Київську райадміністрацію, у відділ, що займається дорогами. На цьому все й закінчилося. З сусідами домовитися не вдається».

Неподалік, на цій же вулиці побачили ще одну перешкоду. Це була величезна гора сміття, грунту та сухого гілля. Проїхати, звісно, неможливо. Але це ще не все. «Така перепона може сама стати місцем пожежі, — зауважив начальник караулу Київського районного відділу МНС Сергій Граненко. — Адже поруч стоять напівсухі дерева, житлові будинки, гаражі. Не треба бути спеціалістом, щоб осягнути можливі наслідки, у разі загоряння того непотребу. А для цього достатньо кинутого недопалка. Сьогодні у Київському районі на обліку 19 захаращених проїздів. Схожі перепони заважають добратися і до пожежних водозаборів».

Не кращу картину побачили і в Суворовському районі — ті ж бетонні загородження, металеві штирі з ланцюгами та шлагбауми. Сам житломасив Котовського досить складний для швидкого доїзду, адже має заплутану нумерацію, бездумне розташувння об’єктів. І найголовніше: масив, де проживає понад 250 тисяч одеситів, не має пожежної частини. Найближча розташована за 7 кілометрів. А якщо до цього додати ще й затори, які вже давно не дивина на наших вулицях?.. Усі оті «сюрпризи» на шляху спецтехніки можуть призвести до сумних наслідків. Адже, коли стається пожежа, рахунок йде на хвилини, а то й на секунди. Іноді якраз тих секунд чи й хвилин і не вистачає, щоб врятувати людське життя.

З-поміж того, що зафіксували ми на Котовського, як антиприклад можна назвати вул. Затонського, 7а, де автостоянка перегородила під’їзд до чотирьох житлових будинків. А у дворі будинку № 52 по вул. Бочарова посеред міжквартального проїзду побачили два бетонні стовпи, що перепиняють рух. Вони були красиво розфарбовані і гарно вписувалися в інтер’єр подвір’я.

Наша камера і фотоапарат привернули увагу місцевих жителів, посипалися питання: що і навіщо ми знімаємо? Почувши, що йдеться про захаращені проїзди, висловили свою думку: «Ми тільки «за», у нашому дворі гуляють наші діти, і нам набагато спокійніше знати, що вони не потраплять під машину. Та й подвір’я повинне бути чистим, а не загазованим від випадкових авто». До певної міри людей можна зрозуміти, але коли ми запитали «а як же за необхідності до вас проїхати спецтранспорту, наприклад пожежній машині?», стало очевидно, що раніше мешканці навіть не задумувалися над тим, що їм може знадобитися екстрена допомога...

За випадковим збігом у Суворовському районі, як і в Київському, — 19 житлових будинків, проїзд до яких перекритий. Багато це чи мало? Поміркуєте самі: якщо, не приведи Господи, хоч в одному з цих будинків станеться серйозна пожежа, і рятувальники МНС через захаращені проїзди затримаються хоча б на 15 хвилин, скільки збитків та горя може це принести тутешнім мешканцям?

Автор: Ольга САФРОНОВА, провідний спеціаліст центру зв’язків з громадськістю ГУ МНС в Одеській області.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту