ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
02.04.2011 / Газета: Одесские известия / № 48-49 / Тираж: 18386

Одеса

ПОТРІБНІ НОВІ ДОКУМЕНТИ

На сьогоднішній день лише 57 із 1177 населених пунктів, що входять до адміністративно-територіального складу нашої області, забезпечені чинною містобудівною документацією, що становить 4,8 % від необхідного обсягу. Про це повідомляє Головне управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації.

У 416 населених пунктах (35%) містобудівна документація взагалі ніколи не розроблялася. 60% населених пунктів забезпечені застарілою документацією, середній вік якої становить 35-40 років.

За даними управління, в 12 районах області (майже половина) цими питаннями не займалися серйозно протягом останніх 30 років. Наприклад, ця документація датована 80-ми роками в Ананьївському, Балтському, Березівському, Болград­ському,Іванівському, Кодимському, Котовському, Красноокнянському, Любашів­ському, Савранському, Фрунзів­ському та Ширяївському районах.

Потребують оновлення 25 схем планування території (лише рішенням Арцизької райради торік дію схеми планування території району подовжено до 2015 року).

Сьогодні ведеться розробка або коригування генеральних планів різних масштабів у Білгород-Дністровському, Біляївському, Комінтернівському, Кілійському, Овідіопольському і Татарбунарському районах. Серед міст обласного значення на сьогодні роботи з коригування генплану провадяться тільки в Котовську.

КОЖЕН ТРЕТІЙ ДИВИТЬСЯ ЗА «БУГОР»

Як свідчить опитування, проведене видавництвом «Коментарі», понад третина одеських студентів і молодих фахівців хотіли б виїхати з України.

Аналогічний результат – у Львові. У Києві та Харкові залишити країну назавжди хотів би кожен четвертий респондент, у Сімферополі – кожен п’ятий, у Донецьку – кожен десятий. Як відзначає видання, якщо в столиці та Львові «еміграція на Захід – явище досить часте, то в Криму й Одесі соціологи ніколи раніше не реєстрували такого песимізму» стосовно України.

ІЗ ТОННИ СМІТТЯ 750 КІЛОГРАМІВ НАФТИ

На сьогоднішній день однією з найголовніших для України є проблема забруднення сміттям. Про це під час прес-конференції в Одеській міськраді повідомила представник Всесвітнього фонду природи в Україні Катерина Куракіна.

– Люди постійно залишають різне сміття в місцях, де вони відпочивали або перебували. Взагалі в Україні немає повної системи збирання сміття в селах і містах. Поруч із населеними пунктами розташовані стихійні звалища, і їх вміст розноситься на багато кілометрів. Сміття не просто лежить, а розпадається. Виділяються шкідливі хімічні речовини, які забруднюють річки, ґрунт, повітря. За прогнозами, у світі до 2025 року дві третини населення не будуть мати доступу до чистої питної води, – підкреслила Катерина Куракіна.

Сміття, тим часом, може бути використане для подальшої переробки.

За словами представника фонду, переробка тонни пластику заощадить 750 кілограмів нафти.

«ЛІСОЗАВОДСЬК» ГОРІВ БЕЗ ЛІСУ

29 березня, о 7 годині ранку, надійшло повідомлення про пожежу на судні «Лісозаводськ».

Теплохід ошвартований у Вій­ськовій гавані Одеського порту і використовується як база Навчального центру з підготовки кадрів для морських суден. Вогонь, викликаний коротким замиканням світильника, поширився по стельових панелях на загальній площі близько 5 квадратних метрів. Пожежу було оперативно ліквідовано.

Саратський район

ГОЛОВА ДОПОМАГАЄ, ІНВЕСТОР ВІДМОВЛЯЄ

Робочі поїздки по селах голови райради Віктора Чемериса дають свої результати.

Більшість питань, порушених жителями Старосілля і Семисотки на його виїзному прийомі, сьогодні вирішуються. Як повідомляє Старосільський сільський голова Володимир Топал, на контролі – реконструкція аварійної водопровідної дільниці, триває ремонт Будинку культури, усуваються недоліки, допущені одеськими будівельниками в сільській школі. Також вирішено багато особистих, зокрема земельних питань, з якими зверталися до Чемериса селяни.

На жаль, не вдалося налагодити діалог з інвестором місцевого сільгосппідприємства – колишнього багатогалузевого радгоспу ім. Чапаєва. Соціальна сфера села залишається без підтримки з боку базового господарства. У матеріальній допомозі СГП, як правило, громаді відмовляє.

Арцизький район

ВИРІШУЮТЬ ВАЖЛИВІ ЗАВДАННЯ

На одній із сесій Надеждівської сільської ради було розглянуто питання про поліпшення водопостачання.

На сьогодні затверджено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт двох веж Рожновського із заміною труб в артезіанських свердловинах. Після завершення робіт усі вулиці Надеждівки будуть забезпечені питною водою.

На черзі – будівництво очисних споруд. Серед інших планів, що не терплять зволікань, – реконструкція шкільного стадіону, яка дозволить займатися на ньому і дорослому населенню. У вирішенні соціальних питань сільській раді завжди допомагає базове господарство «Шампань України». Нещодавно на виділені ним кошти закуплено меблі й кольоровий телевізор для сільської бібліотеки.

Овідіопольський район

РАДА ОКРЕСЛЮЄ ПЛАНИ

На нещодавньому черговому засіданні районної громадської ради було заслухано звіт голови РДА Михайла Жидкова про виконання Програми соціально-економічного розвитку за минулий рік.

Крім того, прийнято Положення та Регламент громадської ради, затверджено план її роботи на поточний рік. Також ухвалено рішення про розробку районної програми допомоги громадським організаціям.

До складу громадської ради сьо­годні входять 13 представників різних організацій, серед яких «Районний центр воїнів-інтернаціоналістів», «Культурно-освітнє об’єд­нання болгар», «Жінки Овідіопольщини», «Асоціація ферме­рів і приватних землевласників Одеської області», «Рада районного відділення Всеукраїнської екологічної ліги в Одеській області» та інші.

Березівський район

ТРЕНУВАТИМУТЬСЯ В НАЛЕЖНИХ УМОВАХ

Газифіковано Раухівську спортивну школу.

З цієї нагоди сюди прийшли батьки, селищний голова, депутати обласної та селищної рад, представники громадськості.

...Обличчя світилися щирою вдячністю та радістю. Голова Бере­зівської райдержадміністрації Василь Арнаут разом з начальником управління експлуатації газового господарства Іваном Пройченком приймали роботу. До речі, очільник району своїм підходом до людей залучив спонсорів, без яких сьогодні аж ніяк. Назустріч, зокрема, пішов Юрій Дмитрович – депутат обласної ради.

Як розповів тренер зі спортивної акробатики Валентин Науменко, спортивні педагоги вже втратили надію на газифікацію будівлі. Проте він вирішив ще раз звернутися до райдержадміністрації. Віра в те, що голоси батьків і тренерів нарешті почують, з’явилася після спілкування з головою РДА, який з розумінням поставився до справи, порадів здобуткам спортсменів: п’ять кандидатів у майстри спорту зі спортивної акробатики за рік в таких умовах — результат вартий уваги і поваги. Крім того, В. Арнаут перейнявся проблемою влаштування двох раухівських спортсменів, що зараховані до школи олімпійського резерву та запрошені до Києва.

Завідувачка Раухівського палацу культури, депутат райради Лілія Галанова також попросила допомогти щодо газифікації приміщення та ремонту даху. Завдання не з легких, але голова РДА також пообіцяв допомогти.

Ананьївський район

ТУРБУЮТЬСЯ ПРО ВІДПОЧИНОК ДІТЕЙ

Улітку в районі планується оздоровити тисячу учнів 1-4 класів та пільгового контингенту.

За інформацією начальника відділу освіти райдержадміністрації Михайла Колойденка, функціонуватимуть 24 пришкільних оздоровчих табори, з яких 17 з денним перебуванням та сім профільних. З районного бюджету на літнє оздоровлення дітей виділяється 105 тис. грн. Планується залучити близько 40 тис. грн батьківських та спонсорських коштів. Таким чином, вартість харчування на одну дитину складе не менше 8 грн 50 коп.

Фрунзівський район

ВДАЛИЙ ДЕБЮТ

Затишанська селищна бібліотека для дорослих спільно з працівниками місцевого Будинку культури організували й провели виставку малюнків юної художниці Юлії Ковтун, присвячену 197-й річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. До дебюту талановита дівчина готувалася заздалегідь.

У свої 16 років Юлія досить швидко досягла успіхів. І це при тому, що вмінню малювати вона ніде не навчалася. Працьовитість, прагнення самовдосконалюватися спонукають її до активного вияву свого обдарування, про що свідчить велика кількість малюнків. Юлія зображує історію краю, сюжети на теми українських легенд, казок, звичні нам усім дерева, квіти, поле і небо, звірів і птахів… Це наш рідний український світ: прадавній і сучасний.

– Найбільше люблю малювати веселі картини, адже вони несуть і мені, і тим, хто дивиться на них, позитив, а я дуже люблю, коли всім довкола добре, – говорить дівчина. – Яскраві фарби налаштовують на фантазію, тому і задумів маю багато.

Чимало робіт Юлії Ковтун посідають гідне місце на виставках дитячої художньої творчості в Одесі та Фрунзівці.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, А. МИХАЙЛЕНКО, Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. ГУРІЧЕВА, Т. БАРАНОВА, Ю. ФЕДОРЧУК, О. ХАРЧЕНКО, Н. САМОЙЛЕНКО

Розпорядження Президента України

Про призначення А. Коритного головою Саратської районної державної адміністрації Одеської області

Призначити КОРИТНОГО Анатолія Семеновича головою Саратської районної державної адміністрації Одеської області.

Президент України

В. ЯНУКОВИЧ

м. Київ, 23 березня 2011 року № 94/2011-рп

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Без бар’єрів

Останнім часом запитання «А якою мовою говорять українці?» має відтінок явної політичної провокації. Але, виявляється, відповідальні політики, які представляють різні регіони та партії, можуть говорити в унісон, мовою національних інтересів. Що і продемонстрували на засіданні Конгресу місцевої та регіональної влади Ради Європи, що відбувся 22 – 24 березня в Страсбурзі. Наш регіон представляв заступник голови Одеської обласної ради Олексій Олексійович Гончаренко.

Склад Конгресу – 318 представників із сорока семи країн, які заслухали інформацію про місцеві вибори в нашій країні та розглянули інші питання. Ця міжнародна організація виносить рекомендації з питань своєї компетенції і подає їх до Комітету міністрів або до Парламентської Асамблеї Ради Європи. Чи не відчули українці поблажливого ставлення до нашої країни, чи не було відчуття «виклику на килим» і деякої скутості?

– Навпаки, делегація України, поряд з росіянами, була найбільш активною учасницею засідання, діяла як команда однодумців, – розповів Олексій Олексійович. – Дуже цікаво проходила робота Комітету з управління, до складу якого я увійшов. Ми обговорювали питання широкого залучення громадськості до управління. Ви знаєте, наскільки це актуально для нашої країни. Отож, досвід різних країн свідчить про необхідність інтернетизації взаємин «виборець – влада». Будемо, у міру сил і можливостей, втілювати цю ідею в нашому регіоні.

Жваве обговорення викликало питання енергопостачання та енергоефективності, де багато цікавих міркувань висловили росіяни. Щоправда, представники братньої країни, за словами О. Гончаренка, іноді надто захоплювалися політичними моментами. Зокрема, гаряче обговорювали на засіданнях ситуацію в Лівії. Не посперечаєшся – тема актуальна і, на жаль, дуже гаряча…

Заступник голови Одеської облради був удостоєний спеціального сертифіката Конгресу місцевої та регіональної влади Ради Європи. На наступних засіданнях цієї міжнародної організації Олексій Олексійович планує порушити питання молодіжної політики і транскордонної співпраці. Одещина дуже зацікавлена в тісних зв’язках із сусідами по Дунаю. Тим більше, що Євросоюз прийняв Дунайську стратегію, про яку вже розповідали «ОВ».

І наостанок – ще раз про мови. Офіційними мовами засідань Конгресу місцевої та регіональної влади Ради Європи є англійська і французька. А робочою – німецька, італійська та російська. Олексій Гончаренко виступав з доповідями і спілкувався з колегами англійською, тому що будь-який переклад, навіть найякісніший, створює бар’єр. А бар’єри заважають налагодити продуктивний діалог.

Євген БЛІНОВ, «Одеські вісті»

Автор: Євген БЛІНОВ,В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, А. МИХАЙЛЕНКО, Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. ГУРІЧЕВА, Т. БАРАНОВА, Ю. ФЕДОРЧУК, О. ХАРЧЕНКО, Н. САМОЙЛЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту