ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
З громадою та для громади — 100 днів. Підсумки роботи
02.04.2011 / Газета: Одесские известия / № 48-49 / Тираж: 18386

30 березня 2011 р. з ініціативи депутатської фракції Партії регіонів в Одеській обласній раді та заступника керівника фракції Партії регіонів в Одеській облраді Валентина Волканова в м. Ізмаїлі відбувся семінар-нарада «100 днів. Підсумки роботи».

У роботі семінару взяли участь голова Одеської обласної ради Микола Пундик, перший заступник голови облради Микола Тіндюк, керівник депутатської фракції Партії регіонів в Одеській обласній раді Віктор Волков, депутат Верховної Ради України Юрій Крук, депутати обласної ради, голови районних рад, райдержадміністрацій і керівники фракцій Партії регіонів в Ізмаїльській, Арцизькій, Болградській, Тарутинській, Кілій­ській і Ренійській районних радах, деякі сільські голови.

Представники Партії регіонів усіх рівнів зібралися, щоб обговорити виконану з початку VI скликання роботу, підбити підсумки, намітити плани на майбутнє, а також проаналізувати перебіг розвитку Українського Придунав’я відповідно до програми, виконання якої названо Президентом України Віктором Януковичем одним із пріоритетних завдань для нашої держави.

До початку роботи семінару-наради Микола Пундик відвідав майданчик, де планується спорудження спортивної школи, приміщення дитячого садка «Парус» (його реконструкція мусить бути завершена цього року) і побував в Ізмаїльському історичному музеї імені Суворова. Всі ці об’єкти потребують фінансування з обласного бюджету. За частиною позицій кошти вже виділено, але потрібно вишукувати власні кошти, залучати їх від спонсорів. Як підкреслив Микола Пундик, цього року бюджет розвитку Одеської області становить 360 мільйонів гривень – найбільший серед областей України. Проте для розв’язання всіх наявних проблем і його не достатньо.

– На жаль, ми можемо витрачати тільки те, що заробляємо, – відзначив голова облради. – Грошей на все не вистачає. Стратегія така: не розпорошувати кошти «на все по трішки», а визначати глобальні, пріоритетні напрями їх використання.

У першій частині семінару-наради про перспективи розвитку Придунав’я доповідала Вікторія Мачулко – заступниця начальника Головного управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції облдержадміністрації. Основна теза її виступу зводилося до такого: «Інвестиції самі не прийдуть, треба не боятися показувати інвесторам можливості своїх районів». Вікторія Аветисівна повідомила, що на початку червня в Одесі відбудеться україно-російський бізнес-форум (за участю потенційних інвесторів з Росії). Вона закликала наших земляків активніше брати участь у подібних заходах. Депутат Одеської облради Олександр Сошенко доповів про транспортну складову Українського Придунав’я, а депутат Олександр Верба – про стан охорони здоров’я в цьому регіоні. Загалом же коло окреслених питань було дуже широке – аж до збирання сміття уздовж трас.

Перспективи розвитку Україн­ського Придунав’я активно обговорювалися одразу на декількох рівнях: місцевому, загальнонаціональному та міжнародному. Якщо говорити про місцевий, то Микола Пундик із похвалою відгукнувся про роботу нового мера Ізмаїла Андрія Абрамченка, назвав свою співпрацю з владою міста «досить плідною», а також визнав, що має особисту зацікавленість щодо Ізмаїла: «міста, де живуть мої внуки». Він підкреслив, що вектори розвитку нашого краю були окреслені Президентом України Віктором Януковичем під час його лютневого візиту до Одеської області.

– Якщо ви візьмете Національну програму інвестиційних проектів, ухвалених на сьогоднішній день, там їх 11, – сказав Микола Пундик. – Три з них безпосередньо стосуються Одеської області, а один присвячений винятково Одещині – це Трансдунайський транспортний коридор. І саме цей проект узявся курирувати особисто Президент. Як у будь-якій стратегії, спочатку ми повинні визначити, де перебуваємо, які ресурси маємо. А мета, у принципі, зрозуміла: транспорт, як система, і транзит; туризм, а також сільське господарство в широкому розумінні: не просте вирощування культур, але й їх переробка.

На семінарі-нараді лідери органів місцевого самоврядування розповіли про виконану роботу за перші 100 днів, вкотре озвучивши найгостріші проблеми, поділилися досвідом. Так, Марія Олександрівна Гайдаржи, голова Болградської районної ради, у своєму виступі перед колегами підкреслила, що вперше за багато років усіма 19 міськсільрадами району ухвалено не тільки бюджети, але й програми соціально-економічного розвитку кожної територіальної громади. Забезпечено переємність усього позитивного з роботи депутатів попереднього скликання. Наприклад, у Болградському районі вже третій рік реалізується програма ООН та ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». За минулі два роки було втілено 8 мікропроектів на понад 1,2 млн грн – це найкращі показники в області. У районному бюджеті 2011 року також зарезервовано кошти на співфінансування згаданої програми. М. Гайдаржи говорила про проблеми, що прямо або побічно впливають на стан здоров’я мешканців краю, які необхідно розв’язувати терміново. Це насамперед водопостачання.

М. Гайдаржи та інші промовці відзначали, що робота органів місцевого самоврядування великою мірою залежить від темпів здійснення системних реформ у країні загалом.

Підтвердження цьому – комплексна програма розвитку Україн­ського Придунав’я, яку було ухвалено Кабінетом Міністрів ще у 2004 році та практично забуто в період політичного хаосу. Але ж даний документ передбачав інвестиції у цей перспективний регіон у межах 200 мільйонів гривень на рік. Зараз програму розвитку Придунав’я намагаються реанімувати, оскільки, на думку Президента України В. Януковича, «Україна Придунав’ям приростати буде». Серед одинадцяти проектів, які набули статусу національних, – «Розвиток судноплавства по р. Дунай». Знову на порядку денному стоїть питання про спорудження поромної переправи через Дунай, автомагістралі Рені – Одеса, об’їзних доріг навколо Ізмаїла та Рені. Знову зрушила з місця робота над спорудженням парогазової електростанції в Болграді та деякі інші проекти.

Так, є складнощі. Досі не розроблено механізм спорудження доріг у концесію, хоча відповідний Закон є. Донині Україна не визначилася, де хоче бачити поромну переправу через Дунай – у районі Ізмаїла на Тульчу або біля села Орлівки Ренійського району – на Ісакчу? Румунська сторона віддає перевагу другому варіанту і навіть знайшла гроші на його реалізацію від ЄС.

Підбиваючи підсумки семінару, Микола Пундик підкреслив: настав час не говорити про справи, а ними займатися.

Він озвучив гуманітарну проблему, про яку зазвичай дипломатично умовчують – про ідеологічну інтервенцію Румунії на південні райони Одещини, яка знову входить у активну фазу. У деяких румунських підручниках на політичній карті територія Українського Придунав’я, яку ми ще називаємо Бессарабією, чомусь опинилася в межах Великої Румунії. Те, що багато громадян України мають подвійне громадянство, що суперечить вітчизняному законодавству, – широко відомий факт.

– Ми створимо всі умови, щоб у нашому Придунав’ї жити було краще, – запевнив М. Пундик. – З Румунією ми, безумовно, підтримуватимемо культурні зв’язки, розбудовуватимемо бізнес – у межах установлених кордонів.

Цього ж дня Микола Пундик про­вів в Ізмаїлі прийом громадян. Більшість прохань стосувалася ремонту приміщень – як житлового фонду, так і однієї з місцевих шкіл, а також ремонту доріг і освітлення. А Лідія Христофорова прийшла із вдячністю за вже зроблений ремонт під’їзду в домі. Вона піднесла голові облради і мерові Ізмаїла по буханцю власноручно спеченого хліба.

Після завершення семінару-наради заступник керівника фракції Партії регіонів в Одеській облраді Валентин Волканов дав інтерв’ю Ізмаїльському телебаченню.

– Валентине Дмитровичу, які у Вас пріоритети в роботі як у депутата Одеської обласної ради?

– До обласної ради я був обраний за списками Партії регіонів. Маю активну позицію, я заступник керівника фракції Партії регіонів в обласній раді по півдню області, куди територіально віднесені Ізмаїльський район і місто Ізмаїл, Арцизький, Тарутинський, Болградський, Кілійський і Ренійський райони. Тут я щомісяця проводжу прийоми громадян, зустрічаюся з виборцями, трудовими колективами.

Беручи участь у роботі сесій облради, міськрад і райрад, постійних комісій, я намагаюся сприяти розв’язанню соціальних і комунальних проблем – це оснащення закладів освіти (шкіл і дитсадків), водопостачання, ремонт доріг тощо. Наприклад, ми домоглися виділення коштів з бюджету розвитку області по Ізмаїльському району для оснащення школи в селі Ларжанці, по Арцизькому – на капітальний ремонт місцевих водопроводів.

Належна увага приділяється і проектам щодо підтримки аграрного сектору, що особливо важливо для Бессарабії з її багатим сільськогосподарським потенціалом.

– У газеті «Заря региона» бу­ло опубліковано Вашу статтю про транскордонну співпрацю. Прочитавши її, ми одразу зацікавилися тим, яке майбутнє у Єврорегіону «Нижній Дунай» і Придунав’я загалом?

– Як заступник голови постійної депутатської комісії з питань міжрегіональної й міжнародної співпраці та інвестиційної діяльності Одеської обласної ради, я займаюся питаннями розвитку Єврорегіону. Особливо його туристичною та рекреаційною складовими. Працюючи в комісії з розвитку та просування транскордонного туризму Асоціації транскордонної співпраці «Єврорегіон – Нижній Дунай», я брав участь у зустрічах із румунською та молдовською сторонами, під час яких було розглянуто плани та пропозиції щодо діяльності цієї комісії в 2011 році. Цими днями у Тульчі проходить чергове засідання, де українська сторона зробить усе можливе для захисту інтересів нашої області в межах цього союзу.

Єврорегіон є однією з основ динамічного розвитку всього Українського Придунав’я. Президентом України Віктором Януковичем торік були визначені одинадцять національних проектів, серед яких – «Дунайський коридор», спрямований на розвиток транспортного сполучення і судноплавства в Дунайському регіоні. Інфраструктура багато в чому визначає успішність регіону. Вирішенню цього питання приділяється щонайпильніша увага, і це не може не тішити.

– Сьогодні Ви провели семінар-нараду «100 днів. Підсумки роботи». Чи задоволені Ви його результатами? Чи вдалося реалізувати намічене? І які у Вас плани на майбутнє?

– Назагал, результатами я задоволений. Хоча 100 днів – це дещо умовна дата. Озираючись назад, ми бачимо, що, попри необхідність вирішувати величезну кількість організаційних питань, зроблено головне: побудовано чітку та дієву вертикаль влади. Наші сили не витрачаються на політичні «розбірки», а спрямовані на ефективне вирішення питань соціально-економічного розвитку районів і регіону загалом, наповнення місцевих бюджетів, удосконалення комунальної інфраструктури. Вода, дороги, підтримка сільського господарства, поліпшення медичного обслуговування – ось наша мета, до якої ми впевнено рухаємося за підтримки губернатора області Едуарда Матвійчука, голови обласної ради Миколи Пундика, і, звичайно, сподіваємося на підтримку журналістів і жителів регіону.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту