ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Блаженніший Святослав: Як протистояти російському світу? Дуже просто — будувати український
02.04.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 28(21198) / Тираж: 8525

Папа Римський Бенедикт XVI під час загальної аудієнції на площі Святого Петра у Римі, яка відбулася 31 березня, привітав новообраного главу Української греко-католицької церкви архієпископа Святослава. «З великою радістю вітаю сьогодні Блаженнішого Святослава (Шевчука), нового Верховного архієпископа Києво-Галицького, разом з єпископами та віруючими, які його супроводжують. Завіряю мою постійну молитву, щоб Пресвята Трійця приділяла повноту дарів, зберігаючи в мирі та злагоді дорогий український народ», — такими словами, виголошеними українською мовою, почав своє вітання ієрархії і вірних УГКЦ Вселенський архієрей. А далі вже по-італійськи додав:«Ваше Блаженство, Господь покликав вас до служіння і верховенства цієї знатної Церкви, частини того народу, який більш ніж тисячу років тому отримав хрещення у Києві... Я впевнений, що ви, просвітлені діянням Святого Духа, очолюватимете свою Церкву, провадячи її у вірі в Ісуса Христа згідно з власною традицією та духовністю, в сопричасті з Петровою столицею, яка є видимим вузлом цієї єдності, задля якої численні сини і доньки не пошкодували навіть віддати своє життя...»

Ще до відбуття до Рима новообраний глава УГКЦ Блаженніший Святослав дав свою першу прес-конференцію в інформагентстві УНІАН, на якій розповів про пріоритети церкви на найближчі десять років.

Якщо хтось очікував почути, скажімо, критичні закиди щодо Московського патріархату чи сьогоднішньої влади — помилився, адже, як наголошує Блаженніший Святослав, він продовжуватиме засади керування церквою, що заклав кардинал Любомир Гузар.

Самі священики УГКЦ манеру спілкування свого глави називають дуже близькою до манери спілкування Папи Івана Павла ІІ. Новий предстоятель церкви може говорити про серйозні речі з усмішкою, жартуючи, але вони зовсім не сприйматимуться як несерйозні. Священики, що раніше працювали з Святославом Шевчуком, відзначають його «твердий хребет»…

— Я вважаю своєю честю продовжувати все те, що Блаженніший Любомир започаткував: почав будувати чи заклав фундамент, — сказав новий глава УГКЦ.

Він виклав свою стратегію у трьох пунктах.

«Перший — це наша душпастирська чи євангелізаційна діяльність. Це питання проповіді церковного слова, тобто ми хочемо бути собою, справді живою Христовою церквою, яка має на меті донести євангельську благовість до кожної людини, до якої нас посилає Господь».

«Ще одна важлива складова, — продовжив він, — молодіжна політика. Сьогодні молодь шукає відповіді на конкретні питання, які їх турбують. Ще одне питання — освіти і виховання майбутнього духовенства. Важливим є також питання інкультурації. В Аргентині часто проповідував іспанською мовою, перекладаючи на іспанську традиційні грецькі, старослов’янські вислови чи фрази. Те саме стосується і України, бо, гадаю, сучасна українська людина дуже часто не розуміє старих слів, заяложених, які треба по-новому для цієї людини представляти. Один хлопчина з провінції Місіонес мені сказав так: «Знаєте, владико, якщо церква є музей, який дуже гарно зберігає культурні експонати минулого, — ну, туди можна прийти раз на рік, як і в кожен інший музей, але жити в музеї… Ну, це вже вибачте». Тож ми хочемо, щоб наша церква була живою».

Друга група стратегічних напрямів — це питання адміністрації. «Ми тепер вивчаємо досвід сучасного менеджменту, у який спосіб бути найбільш ефективними, але водночас найдешевшими. Тобто, щоб зробити найбільше праці, але найменшим коштом.

Ще одна складова — питання географії. «…У певних регіонах світу ми вже маємо свої структури, де можемо опікуватися нашими вірними. Недавно стало відомо, що наші вірні є також у Південній Африці. Потім собі думаємо: Господи, а де наші вірні будуть ще за десять років… Тобто нам треба готуватися до процесів глобалізації», — цитує УНІАН главу УГКЦ.

Після викладення своєї стратегії, глава УГКЦ відповів на запитання журналістів. Інтерв’ю з Блаженнішим читайте в наступному номері.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту