![]() |
|
![]() |
![]() |
Схоже, Одеський міжнародний кінофестиваль «пустив коріння»: на прес-конференції, присвяченій другому ОМКФ, обмовилися і про наступні — третій, четвертий, п’ятий…
Дати проведення цьогорічного фестивалю-конкурсу вже відомі: з 15 по 23 липня Одеса житиме під знаком кіно. Щоправда, конкурсну програму й досі розробляють. Як і торік, до конкурсу відбираються фільми з різних кінофестивалів світу «за наявністю концептуального гумору». Усього за 9 фестивальних днів, враховуючи й позаконкурсні покази, продемонструють 100 кінокартин з гумором.
Який конкурс — таке й журі? Цього року до його складу увійдуть п’ять всесвітньо відомих кінематографістів. Поки що організатори не називають їхніх імен. Втім, відкривають чи не головний «козир»: голова журі — польський актор, режисер, ректор Краківської кіноакадемії Єжи Штур. Своїми роботами у фільмах таких класиків, як Анжей Вайда, він завоював світову славу, а роль Джонні Поллака в гангстерській комедії «Дежавю» зробила його популярним у СРСР. Ще один член журі, що вже підтвердив свою участь у фестивалі, — Валерій Тодоровський.
Фінальне засідання «кіносуддів» планується провести у головному залі заводу «Шустов», який суттєво підтримує кінофорум. Можливо, вирішальне обговорення журі навіть транслюватимуть по телебаченню. Принаймні, така ідея є в організаторів кінодійства…
Фестивальних призів цього року стане більше. Крім основних та гран-прі «Золотий Дюк», за кращий український фільм та за кращий український сценарій даватимуть премію імені Миколи Шустова (у розмірі 50 тисяч гривень). А міжнародне журі кіноклубів (FICC), яке працюватиме окремо від основного, вручить свою відзнаку — «Дон Кіхот». Загальний призовий фонд цього разу сягнув 50 тисяч доларів.
У рамках фестивалю — і покази просто неба. Торік для демонстрації шедевру кінематографа — фільму Сергія Ейзенштейна «Панцирник «Потьомкін» — організатори облюбували Потьомкінські сходи. Цього року, 16 липня, там знову показуватимуть німе кіно — відреставровану копію першого науково-фантастичного фільму Фріца Ланга «Метрополіс», зняту ще у 1926 році. Показ супроводжуватиме симфонічний оркестр.
Ще один кіномайданчик просто неба відкриється 22 липня на Ланжеронівському спуску. Там пройде показ фільмів Жоржа Мельєса, сучасника засновників кінематографа — братів Люм’єр. У шоу візьмуть участь нащадки кіномитця: його онучка виступить у ролі конферансьє, а онук буде за тапера.
Важлива подія кінофоруму — спільний проект ОМКФ та Державного агентства кінематографії України «Українська лабораторія». Він розрахований перш за все на спеціалістів: міжнародним кіноекспертам продемонструють свіжі зразки українського кінематографа, як готові, так і ті, що тільки монтуються. З десяти стрічок, які вже відібрали задля цього показу, — нові проекти Михайла Ільєнка «Тойщопроходитькрізьвогонь», Валентина Васяновича «Звичайна справа» та Володимира Тихого «Україна, гуд бай!».
А ще ОМКФ та канал «1+1» запустять спільний проект «Сценарна майстерня», в рамках якого всіх охочих ознайомлять з останніми світовими тенденціями сценарної справи. Завершення цього курсу — конкурс на кращий сценарій повнометражної стрічки. Твір, що переможе, екранізує телеканал «1+1».
Одне з головних нововведень нинішнього фестивалю — форум «Кіноринок ОМКФ», на якому представлять провідних українських кінопродюсерів, дистриб’юторів та вітчизняні кінотеатри. Нічого подібного досі в країні не проводилося. В рамках «Кіноринку» відбудуться «круглі столи» та дискусії, кінопрезентації та прес-покази. Зокрема — закритий показ фільму «Висоцький, дякую, що живий» з Сергієм Безруковим у головній ролі.
Подивитися майже всі фестивальні стрічки з 80-відсотковою знижкою, побувати на спеціальних закритих вечірках та безкоштовно відвідати майстер-класи — все це можливе за допомогою абонемента так званої «Літньої кіношколи». Вона, як і торік, працюватиме на території Одеської кіностудії. Там же буде «зведене» й наметове містечко, де житимуть усі, хто оформить відповідну заявку на офіційному сайті ОМКФ.
Продаж абонементів «Літньої кіношколи» стартував у касі кінотеатру «U-Cinema» відучора. Вартість одного такого «щасливого білета» — 300 гривень. Та після 1 червня вона зросте до 500 гривень, а з 1 липня — підскочить до 700.
За розрахунками організаторів, цього року кінофорум відвідає щонайменше 60 тисяч осіб.
Основну частину кінопрограми та повний список зірок ОМКФ-2011 обіцяють озвучити на початку червня. Поки що оргкомітет веде переговори з 50 зірками світового кінематографа. Більшість з них підтверджують свою участь у фестивалі.
«Наступні два-три роки мають показати справжнє місце Одеського міжнародного кінофестивалю, — впевнений директор Одеської кіностудії Віктор Ноздрюхін-Заболотний. — Від того, як пройде другий, а потім третій, четвертий і п’ятий фестивалі, багато що залежить». Певно, мова йде про «імідж» фестивалю. А разом з ним — і про лице українського кінематографа та країни на світовому арт-ринку…
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |