![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Буде вам і гречка, буде і борошно…
Ціни на соціально значимі товари в області останнім часом майже не підвищувалися. Про це заявив під час прес-конференції начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Олег Муратов.
Регіональна влада заклала у бюджет поточного року кілька мільйонів гривень для компенсації виробникам хліба зростання цін на борошно. Втім, відзначив О. Муратов, найближчим часом очікується подорожчання борошна мінімум на 10%. Він також сказав, що гречка при ціні у 15 гривень за один кілограм, яка тримається на цей продукт з 20 лютого, є не у всіх торговельних мережах і супермаркетах. Але незабаром повинна з’явитися на прилавках.
«Золотий Дюк» терпляче чекає
Як уже повідомлялося, з 15 по 23 липня цього року в Одесі пройде Другий Міжнародний кінофестиваль. Він провадиться за підтримки Державної агенції з кінематографії України під патронатом губернатора Едуарда Матвійчука.
Спілкуючись із журналістами, президент кінофестивалю Вікторія Тігіпко повідомила, зокрема, що за дев’ять днів буде продемонстровано близько 100 фільмів з різних країн. Примітною подією форуму стане показ відреставрованого фільму «Метрополіс» 1927 року у супроводі симфонічного оркестру на Потьомкінських сходах. Головою журі буде польський актор, режисер, ректор Краківської кіноакадемії Єжи Штур.
Цього року вперше пройде Кіноринок, на якому будуть репрезентовані провідні українські продюсери, дистриб’ютори та кінотеатри. У робочій програмі – презентації та закриті покази нових закордонних та вітчизняних стрічок, зокрема фільму «Висоцький: Спасибі, що живий» із Сергієм Безруковим у головній ролі. Також відбудуться майстер-класи з відомими режисерами.
За словами Вікторії Тігіпко, на фестивалі, крім основних призів та гран-прі «Золотий Дюк», будуть вручатися кілька нових премій. Серед них – «Дон Кіхот», який присуджується міжнародним журі кіноклубів; імені Миколи Шустова за кращий український фільм та за кращий вітчизняний сценарій від телеканалу «1+1».
Призовий фонд фестивалю цього року складе 50 тисяч доларів.
Фестивальні абонементи вже надійшли у продаж і придбати їх можна у касі кінозалу «U-Сinema» на Одеській кіностудії.
Шлях прокладений, але важкий
Завершився національний етап третього конкурсу на здобуття премії Співдружності Незалежних Держав за досягнення у сфері якості продукції та послуг у 2010-2011рр., що провадиться один раз на два роки в два етапи (національний та міжнародний).
Цього разу в конкурсі брали участь 26 найкращих підприємств України. Але лише дев’ять рекомендовані Держстандартом України представляти нашу країну на міжнародному етапі поряд з кращими підприємствами Росії, Грузії, Білорусі, Казахстану. Серед них – ЗАТ «АВС Кемікалс Індастрі» (м. Теплодар, виробництво товарів побутової хімії та професійних миючих засобів): одне з найбільших підприємств цього напряму в Україні. Тут виробляється понад 150 видів товарів під торговельними марками «Test», «Bingo», «Focus», а також миючі засоби спеціального призначення «Нelper» та «Нelper Professional».
Урочиста подія нагородження кращих пройшла у Києві. Фахівці ЗАТ «АВС Кемікалс Індастрі» – головний спеціаліст з методів розширення ринку збуту Марина Меліхова та головний спеціаліст відділу продажу Оксана Кривоспицька отримали нагороду від першого заступника голови Держстандарту України Владислави Хижняк та заступника голови Олексія Пшенички.
Додамо, що саме ЗАТ «АВС Кемікалс Індастрі» на фінальному, міждержавному, етапі конкурсу представлятиме наш регіон. Побажаємо йому успішно подолати шлях, прокладений раніше лише ВАТ «Одескабель».
Іванівський район
Нам заплатять –
у боргу не залишимося
Голова райдержадміністрації Наталя Бянова зустрілася з керівниками сільськогосподарських підприємств. Під час зустрічі обговорювалися питання співпраці з Аграрним фондом у 2011-2012 маркетинговому періоді.
Спеціалістами управління агропромислового розвитку райдержадміністрації проведено роз’яснювальну роботу щодо укладання контрактів з Аграрним фондом, порядку проведення фінансових операцій. Керівники сільгосппідприємств висловили думку, що готові співпрацювати з фондом за умови вчасних розрахунків за продане зерно.
Голова РДА звернула увагу на необхідність дотримання законодавства з виплати заробітної плати та легалізації робочих місць. Адже деякі одноосібники, без оформлення договорів оренди, обробляють до 500 га, а у звітах невірно інформують Пенсійний фонд, податкову інспекцію. Робота спеціалістів податкової інспекції, Пенсійного фонду із керівниками фермерських господарств, одноосібниками провадиться по всіх сільських і селищних радах.
Овідіопольський район
Екологія з порядку денного не знімається
Вкрай напружена екологічна ситуація склалася на Чорноморському узбережжі району.
Питання капітального ремонту напірного каналізаційного колектора від Кароліно-Бугаза до станції біоочистки Іллічівська розглянуто на виїзній нараді.
Відзначалося, що реалізація проекту, що дозволяє відводити господарсько-побутові стоки, значно поліпшить екостан рекреаційної зони.
Про ту ж проблему йшлося на нещодавній сесії Кароліно-Бугазької сільради. Крім того, розглянуто санстан і подальший благоустрій курортного населеного пункту. За словами сільського голови Анатолія Печеніна, на сесії затверджено відповідні заходи.
Ананьївський район
Засідатимуть на… сміттєзвалищі
З початку року в районі зареєстровано 16 пожеж, внаслідок яких загинуло три особи. За інформацією начальника Ананьївського РВ ГУ МНС України в Одеській області Олександра Кіріяка, нині серйозну тривогу викликають самовільні підпали сухої трави.
Співробітники МНС намагаються не допустити пожеж в лісах, лісосмугах, на сміттєзвалищах, заростях поблизу водоймищ. На жаль, керівники органів місцевого самоврядування недопрацьовують у питаннях протипожежної безпеки, не розробляють комплексних заходів безпеки підвідомчих об’єктів. Так, у сільській місцевості житлові будинки не забезпечені бочками з водою або вогнегасниками, іншим інвентарем. Для локалізації самовільних підпалів необхідно біля водойм облаштувати під’їзди та пірси з твердим покриттям для забору води пожежними автоцистернами. Головуючий на засіданні заступник голови райдержадміністрації Іван Осадчий звернув увагу на необхідність протипожежного обстеження міського сміттєзвалища, а начальник Ананьївського РВ ГУ МВС України в Одеській області Георгій Дерменжи запропонував наступне засідання ради провести на цьому об’єкті.
Миколаївський район
Довідка – без зайвих клопотів
Фахівці центральної районної лікарні протягом дня забезпечують ветеранам війни проходження лікувально-комплексної комісії та видачу довідок для отримання технічних та інших засобів реабілітації. Головний лікар ЦРЛ Андрій Демський зазначив, що за необхідності медичний огляд провадиться з виїздом до хворих, які не можуть самостійно пересуватися, та інвалідів першої групи. Минулого року було видано 51 довідку ветеранам ВВВ, з яких п’ятьом, обстеженим вдома. За два місяці поточного року швидкий медогляд пройшли шість фронтовиків.
Арцизький район
У полі зору соціальних служб
На базі центральної районної лікарні провадиться робота з молодими людьми до 18 років із числа умовно засуджених.
З ними постійно спілкуються досвідчені фахівці – психолог, медичний і соціальний працівники. Молодим людям демонструють фільми з подальшим обговоренням, провадять бесіди на актуальні теми. Для змістовного дозвілля тут створено всі умови. У планах районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді – створення літнього пересувного наметового табору для молоді та дітей цієї категорії.
Саратський район
Господар бессарабської «тайги»
Саратське, одне з найбільших обласних лісогосподарств, охоплює територію п’яти адміністративних районів.
Загальна площа його – близько 16 тисяч гектарів. З них три чверті – рукотворні ліси.
Протягом 38 років директором держпідприємства «Саратське лісове господарство» працює Дмитро Кучер. Сьогодні під його керівництвом – шість лісництв і один розсадник.
Лісництво цілком справедливо вважається одним з найкращих в області. Колектив посідав перші місця в обласних і всеукраїнських оглядах. Сам Дмитро Кучер в роки СРСР нагороджений срібною медаллю ВДНГ. Цікаво також, що його батько теж працював лісником, а мама – трудилася в лісокультурній бригаді.
За минулий рік усі намічені господарством плани виконано. У найближчій перспективі – садіння 280 гектарів нових масивів.
Кодимський район
Привабливий проект
Відділ освіти райдержадміністрації започаткував проект «Видатні люди краю» (керівник – директор школи-НВК с. Лисогірка Тетяна Матяш).
Проект складається з п’яти розділів: проблема, планування, пошук, продукт і презентація, – і має велике значення у краєзнавчому аспекті, сприяє відродженню традицій та звичаїв, збереженню, систематизації історії району. Конференція, що пройшла в його межах у районному історико-краєзнавчому музеї, засвідчила цікавість учнівської молоді до цих питань. Глибина розкриття тем спонукала журі визначити по кілька переможців і призерів. Тож, відповідно, першими стали учні Лисогірської, Писарівської та Шершенецької шкіл, другими – Лабушненської, школи-ліцею та Кодимської ЗОШ, третіми – Крутівської, Грабівської та Івашківської шкіл. Також названо шість найкращих науково-дослідницьких розробок, серед яких «Нові імена видатних земляків» (с. Будеї).
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, В. Кітік, С. Комісаренко, Т. Гурічева, Ю. Федорчук, Т. Баранова, Л. Кузьменко
«Підлікували» серце райлікарні
Цими днями було завершено капітальний ремонт хірургічного відділку Миколаївської районної лікарні.
Голова райдержадміністрації Олександр Чорний і голова районної ради Олександр Молчанов подякували всім, хто допоміг із виконанням якісного ремонту. За їхніми словами, хірургія – це серце лікарні. Слова вдячності адресувалися також лікарям і медсестрам, яким побажали більше профілактичних оглядів, ніж операцій.
Наш кор., смт Миколаївка
Серед флагманів освіти України
У 2008 році Громадською радою освітян і науковців України, на чолі з доктором педагогічних наук Станіславом Ніколаєнком, започатковано загальноукраїнський проект «Флагмани освіти і науки України». Мета його – представлення освітніх та наукових закладів, досягнення яких гідні наслідування. Інформація про такі заклади розміщується в друкованому альманасі з аналогічною назвою. Цими днями побачив світ третій випуск цього унікального видання, яке публікується двома мовами (українською та англійською).
Приємним є той факт, що серед флагманів 2010 року є й Ширяївський НВК «Олімп».
У Будинку вчителя в Києві зібралася інтелектуальна еліта України. Зокрема й директор НВК «Олімп» Петро Гордієнко. Під час нагородження переможцям було вручено книгу-альманах та Почесний знак «Флагмани сучасної освіти України».
Спілкуючись із Петром Івановичем після його повернення із Києва, дізналася, що для участі в цій представницькій акції навчальний заклад було рекомендовано управлінням освіти і науки облдержадміністрації. Допомогу ж у презентації «Олімпу» на такому високому рівні подала голова районної державної адміністрації Наталя Куртогуз, за що і дирекція школи, й учительський та учнівський колективи вдячні керівниці органу виконавчої влади. Адже перемога в акції – результат спільної сумлінної роботи всіх, хто навчає і навчається тут.
Дарія Погорєлова, учениця 11-А класу НВК «Олімп», смт Ширяєве
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |