![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Дельфіни лікують дітей
32 дітей-інвалідів із Таллінна приймуть курс дельфінотерапії в Одеському дельфінарії «Немо». Про це під час прес-конференції повідомив співголова естонської філії «Всесвітнього клубу одеситів» Райво Райдам.
За його словами, четверо дітей вперше приїхали лікуватися до Одеси ще у 2009 році.
– З кінця травня по черзі приїдуть три групи. До 2009 року наші діти вже їздили приймати такий курс до Євпаторії. Коли ми довідалися, що це можна робити в Одесі, то між нашими містами виникли нові контакти у сфері медицини. Тут лікування проходить на дуже високому рівні, – підкреслив Райво Райдам.
Комінтернівський район
Не твоє – віддай громаді
З початком весни в районі розпочалася робота щодо упорядкування земельних відносин.
Так, на території Сичавської сільської ради працівниками райдержадміністрації, прокуратури та міліції проведено дії щодо звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки загальною площею 0,12 гектара. Заповзятливий, але закононеслухняний громадянин використовував її для організації відпочинку в курортний сезон. З цією метою він установив на ділянці десять споруд без урахування архітектурних та санітарних норм.
Дії щодо ліквідації споруд на земельних ділянках, привласнених незаконно, провадилися в інших районах області.
Савранський район
Забезпечені усім необхідним
На полях району завершується сівба ранніх ярих культур. Як повідомив головний спеціаліст райдержадміністрації Віталій Кейт, яриною зайнято понад три тисячі гектарів.
Паралельно здійснюється підживлення озимини, площа якої понад 13,5 тис. гектарів. У ПСП «Буревісник» (село Дубинове) почали сіяти цукровий буряк. Для цієї культури тут виділили 100 га: удвічі більше, ніж торік. До речі, це – єдине господарство в районі, що не боїться «нерентабельної» культури. У дубинівців є вся необхідна техніка для проведення усього комплексу робіт.
Агроформування району забезпечені посівним матеріалом і пальним.
Санітарний статус п’ятниці
Окрім того, що п’ятниця – останній робочий день тижня, у Саврані вона має свій статус – санітарний.
І до цього настільки звикли, що працівники підприємств, організацій без нагадувань виділяють годину-другу для наведення належного санітарного порядку на прилеглій території. Активізується ця робота з приходом тепла. От і минулої п’ятниці на вулицях селища було людно. Усі разом прибирали. Ближче до полудня тут було чисто і охайно.
Ширяївський район
Дбають про тваринництво
За статистичними даними район посідає четверте місце в області за чисельністю великої рогатої худоби. Її налічується близько 3700 голів.
Тваринництву найбільшу увагу приділяють у ТОВ «Новоандріївське», де керівником Віктор Лисенко. Він вважає, що без тваринництва і рослинництво багато втрачає.
Болградський район
У межах міжнародної програми
Ось вже третій рік у районі реалізується програма ООН та ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». За минулий час втілено в життя 8 мікропроектів на суму понад 1,2 мільйона гривень, що вважається кращим показником в області.
За словами голови райради М. Гайдаржи, на співфінансування проектів громад у бюджеті поточного року також зарезервовано кошти. Переважно вони будуть спрямовані на виконання районної програми «Питна вода». Планується завершення будівництва чотирьох об’єктів, початих минулого року. Серед них два бювети питної води. Крім того, за рахунок місцевих бюджетів передбачено виготовлення проектно-кошторисної документації на спорудження ще 8 бюветів. У кінцевому підсумку, це дозволить надалі забезпечити якісною питною водою більшість населених пунктів району.
Кодима
Доповнили план дій
У місті пройшло зібрання громади, на якому порушено важливі питання життєдіяльності. Це, насамперед, врегулювання водопостачання, освітлення, покращення санітарного стану, проведення ремонтних робіт у багатоповерхівках, облаштування тротуарів, доріг, створення робочих місць.
Перед учасниками відзвітував міський голова Володимир Склярук. Лейтмотивом його виступу стало налагодження співпраці з громадськістю та залучення кожного жителя до поточних справ. Під час зібрання порушено також питання щодо адміністративно-територіальної реформи, зокрема долі міста, як адміністративної одиниці району. Проблему газифікації, як було зазначено головою районної державної адміністрації Святославом Огінським, допомагають вирішити голова обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук та народний депутат Леонід Клімов. Підбиваючи підсумки громадських слухань, Володимир Склярук пообіцяв всі порушені громадянами питання розглянути на засіданнях виконкому та сесіях міськради.
Ізмаїл
Розкрили подвійне вбивство
До чергової частини міліції надійшло повідомлення від 24-річного жителя міста, який заявив про те, що на проспекті Суворова виявлено невідомих чоловіка і жінку з тілесними ушкодженнями.
На місце пригоди було направлено «швидку допомогу» та слідчо-оперативну групу. Після огляду потерпілих лікарі поставили діагнози: у жінки – черепно-мозкова травма, перелом кісток обличчя (потерпіла згодом померла в лікарні), а в чоловіка – ножове поранення грудної клітки (помер по дорозі до лікарні). Слідчо-оперативна група встановила особи загиблих: ними виявилися 45-річна жителька Ізмаїла, приватний підприємець та її 35-річний чоловік. Вони були власниками одного з барів міста. Правоохоронці також визначили, що коштовні речі потерпілих викрадені не були, отже, об’єктом злочинного зазіхання стало саме життя.
До поля зору оперативників потрапив один із приватних підприємців. 39-річний житель Ізмаїла у процесі своєї діяльності контактував із загиблим подружжям. Усунути конкурентів чоловік вирішив у буквальному розумінні слова… Разом із 35-річним жителем Татарбунарського району він спланував напад. Зловмисники заздалегідь приготували чорні маски та шматок труби, яким і завдали смертельних травм подружжю. Вбивство було розкрито менше ніж за добу. Підозрюваних у його скоєнні затримано. Порушено кримінальну справу, ведеться слідство.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. СТОРЧАК, Л. КУЗЬМЕНКО
Призначено нового керівника Одеської залізниці
Під час розширених зборів трудового колективу Одеської залізниці Генеральний директор Адміністрації залізничного транспорту України Володимир Козак відрекомендував нового керівника ОЗ – Миколу Івановича Луханіна. Збори проходили за участю представників регіональної влади.
Чимало слів подяки було висловлено на адресу попереднього керівника, депутата Одеської обласної ради Іллі Левицького, який очолював Одеську залізницю понад 10 років. Долучився до цих добрих слів і голова обласної ради Микола Пундик:
– Від імені більш ніж 10-тисячного корпусу депутатів усіх рівнів Одеської області хотів би подякувати Іллі Юхимовичу, якого я маю честь називати своїм другом, за його плідну працю, за активну життєву позицію і за значний внесок у розвиток Одеської залізниці.
Водночас голова облради привітав із призначенням нового начальника ОЗ та побажав йому успіхів у роботі та творчого натхнення.
– Микола Іванович – не нова людина на залізниці, він досвідчений фахівець. Сьогодні наша Одеська залізниця – одна з найкращих в Україні, і ми маємо надію, що під його керівництвом стане найкращою. Розраховуємо на збільшення обсягів пасажирських потягів, передусім на південь області, реалізацію інших сучасних проектів, – зауважив під час спілкування з журналістами Микола Пундик.
Довідка: Микола Луханін народився 26 листопада 1953 року в м. Кіровську Луганської області. Закінчив Харківський інститут інженерів залізничного транспорту та Українську державну академію залізничного транспорту. Трудову діяльність розпочав у 1977 році на посаді чергового станції Дебальцеве-Сортувальна Донецької залізниці. Надалі обіймав різні керівні посади на залізницях України та в апараті «Укрзалізниці». Кандидат технічних наук. З червня 2005-го по вересень 2006 року Микола Іванович очолював Донецьку залізницю. З вересня 2006-го по квітень 2011 року працював першим заступником Генерального директора «Укрзалізниці». Удостоєний звання «Заслужений працівник транспорту України», нагороджений відзнаками «Почесному залізничнику», «Залізнична Слава» (ІІІ, ІІ, І ступенів), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та іншими державними нагородами.
Марія Григор’єва
Відповідаючи на запитання громадян
Голова Красноокнянської райдержадміністрації М. Лемищук свій черговий виїзний прийом громадян провів на території Довжанської сільської ради, залучивши до нього керівників структурних підрозділів РДА і територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. Це дало змогу оперативно, безпосередньо в процесі роботи, давати людям кваліфіковані відповіді на запитання, що їх турбують.
Під час розмови з керівником Довжанського сількомунгоспу Р. Мадеміновим голова райдержадміністрації наголосив на необхідності економічного обґрунтування тарифів у розрізі ціна – якість. Існує проблема старіння водогонів, що призводить до значних втрат.
М. Лемищук зустрівся з педагогічним колективом місцевої школи. Передусім вчителів турбує питання оптимізації навчальних закладів і, як результат, – можливість об’єднання з іншими школами. Микола Васильович запевнив педагогів у безпідставності даної інформації, зауваживши, що Довжанська ЗОШ йде з позитивною динамікою щодо наповнюваності класів, тож питання об’єднання з будь-яким іншим навчальним закладом не стоїть. Директор школи порушив питання ремонту приміщень та заміни вікон у закладі. Відповідаючи, Микола Васильович зазначив, що такої суми в місцевому бюджеті немає, однак є можливість взяти участь в черговому етапі проекту ЄС та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
У процесі роботи приймальні громадян цікавили питання пенсійного забезпечення, отримання субсидій, розрахунків за паї, медичного обслуговування, ціноутворення та ін.
Усі озвучені громадянами проблеми, які потребують додаткового вивчення, взяті на контроль відповідальними спеціалістами для подальшої відповіді заявникам.
Микола Мельник, Красноокнянський район
Завжди зі свіжим хлібом
Ближче до околиці села Старі Маяки є малопримітне приміщення, на перший погляд схоже на колишню колгоспну комору. Ось у дверях з’явився чоловік поважного віку із целофановим мішечком. Звідти ж, однією рукою спираючись на костур, виходить бабуся. У другій несе кошика із двома буханцями духмяного, свіжоспеченого хліба. Вже понад 20 років працює пекарня приватного сільгосппідприємства «Світанок». Її очолює Віктор Маймескул.
Враховуючи, що серед орендарів чимало людей похилого віку, їм важко самим впоратися із зерном, одержаним за користування їхніми земельними паями, в ПСП вирішили частково розраховуватись з людьми готовим хлібом. Той, хто бажає отримувати його, пише відповідну заяву.
Чимало представників молодшого покоління теж забирають свою орендну плату хлібом. Вважають, що так значно вигідніше. Адже зерно десь потрібно зберігати, а потім молоти, пекти хліб. Гроші ж, як ведеться, зникають швидко.
Випікають хліб за домашніми рецептами, без всіляких розрихлювачів та хімічних мішок. Дбають про це завідувачка цеху Любов Гончарук та пекарі Тамара Лісник і Людмила Будіш. У них – чималий досвід. Вкладають у справу душу, як колись це робили їхні матері та бабусі.
У майстринь кожна паляниця виходить пишною та смачною.
Лариса ПІВТОРАК, Ширяївський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |