![]() |
|
![]() |
![]() |
Закриття Маринівського переїзду, що в Березівському районі набуло великого розголосу (про це писали «ОВ»), але про неможливість перетинати залізничну колію у звичному місці маринівці навіть і подумати не могли. Розпач охопив селян від того, що залізобетонне перекриття у перспективі мало залишитися там назавжди, тим більше, що такий сумний досвід в районі вже є.
Звісно, нерегульований залізничний переїзд – зона підвищеної небезпеки. Внаслідок трагічних випадків у країні було перевірено переїзди такого типу, й ті, які не відповідали нормам, були закриті. Та селянам було важко зрозуміти чиновників, котрі розпорядилися закрити переїзд, люди користувалися ним не одне десятиліття. Частина жителів опинилася буквально відрізаною від села: без можливості підвозити питну воду, викликати «швидку» тощо. Чимало проблем з’явилося й у аграріїв, яким було перекрито шлях до полів.
Ситуацію необхідно було рятувати, що швидше – то краще. Проте, подібні проблеми спершу треба розв’язувати в кабінетах високих посадовців, а вже потім усувати порушення на місцях. Голова Березівської райдержадміністрації Василь Арнаут особисто звернувся до урядовців. Після погодження з управлінням Одеської залізниці та визначенням необхідних робіт, як гриби після дощу, виникли й інші проблеми. З боку району необхідно було підняти рівень під’їзду до колії майже на 2 метри, для цього, завдяки керівництву ТОВ «АФ ім. Посмітного» було придбано майже 300 тонн щебеню та дизпаливо за допомогою фермерських господарств. Крім того, слід було встановити відповідні знаки. А на це, звісно, потрібні кошти, яких не було передбачено. Проте голова райдержадміністрації потурбувався про виконання робіт, залучивши «Райавтодор» та кошти спонсорів.
Велику роль у розв’язанні проблеми відіграла згуртованість сільської громади, представники якої відгукнулися на заклик районної та місцевої влади. Результатом докладених зусиль стало урочисте відкриття оновленого переїзду, участь у якому взяли представники Березівського району та залізниці. Багатостраждальним назвав Василь Арнаут цей переїзд, який затребував значних зусиль від усіх зацікавлених людей. Голова райдержадміністрації привітав громаду із спільною перемогою і вручив скромні премії робітникам, які безпосередньо виконували роботи. Слова вдячності звучали на адресу тих, хто доклав зусиль і з розумінням поставився до важливої справи, зокрема, міністра транспорту та зв’язку Костянтина Єфіменка, заступника губернатора Петра Хлицова, керівництва управління Одеської залізниці, голови райдержадміністрації Василя Арнаута та його заступника Сергія Лоскутнікова, працівників «Райавтодору». Про важливість цього переїзду для мешканців Маринового та сусідніх сіл наголосила сільський голова Тетяна Писанюк та подякувала райдержадміністрації за вирішене питання.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |