![]() |
|
![]() |
![]() |
Останнім часом запитання «А якою мовою говорять українці?» має відтінок явної політичної провокації. Але, виявляється, відповідальні політики, які представляють різні регіони та партії, можуть говорити в унісон, мовою націоіальних інтересіа. Що і продемонстрували на засіданні Конгресу місцевої та регіональної влади Ради Європи, що відбувся в Страсбурзі. Наш регіон представляв заступник голови Одеської обласної ради Олексій Олексійович Гончаренко.
Склад Конгресу — 318 представників із сорока семи країн, які заслухали інформацію про місцеві вибори в нашій країні та розглянули інші питання. Ця міжнародна організація виносить рекомендації з питань своєї компетенції і іодає їх до Комітету міністрів або до Парламентської Асамблеї Ради Європи. Чи не відчули українці поблажливого ставлення до нашої країни, чи не було відчуття «виклику на килим» і деякої скутості?
- Навпаки, делегація України, поряд з росіянами, була найбільш активною учасницею засідання, діяла як команда однодумців, — розповів Олексій Олексійович. — Дуже цікаво проходила робота Комітету з управління, до складу якого я увійшов. Ми обговорювали питання широкого залучення громадськості до управління. Ви знаєте, наскільки це актуально для нашої країни. Отож, досвід різних країн свідчить про необхідність інтернетизації взаємин «виборець — влада». Будемо, у міру сил і можливостей, втілювати цю ідею в нашому регіоні.
Жваве обговорення викликало питання енергопостачання та енергоефективності, де багато цікавих міркувань зисловили росіяни. Щоправда, представники братньої країни, за словами О. Гончаренка, іноді надто захоплювалися політичними моментами. Зокрема, гаряче обговорювали на засіданнях ситуацію в Лівії. Не посперечаєшся тема актуальна і, на жаль, дуже гаряча...
Заступник голови Одеської облради був удостоєний спеціального сертифіката Конгресу місцевої та регіональної влади Ради Європи. На наступних засіданнях цієї міжнародної організації Олексій Олексійович планує порушити питання молодіжної політики і транскордонної співпраці. Одещина дуже зацікавлена в тісних зв'язках із сусідами по Дунаю. Тим більше, що Євросоюз прийняв Дунайську стратегію.
І наостанок — ще раз про мови. Офіційними мовами засідань Конгресу місцевої та регіональної влади Ради Європи є англійська і французька. А робочою — німецька, італійська та російська. Олексій Гончаренко виступав з доповідями і спілкувався з колегами англійською, тому що будь-який переклад, навіть найякісніший, створює бар'єр. А бар'єри заважають налагодити продуктивний діалог.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |