ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Вклонімося великим тим рокам…
12.04.2011 / Газета: Одесские известия / № 40(4167) / Тираж: 18386

За рідну Одесу

Голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук та голова обласної ради Микола Пундик взяли участь в урочистому відкритті військово-історичного фестивалю «За рідну Одесу!», присвяченого 67-річчю визволення міста-героя від фашистських загарбників. Видовищна реконструкція подій Великої Вітчизняної війни розпочалася 9 квітня, о 16.00, з урочистої ходи колони радянських військ та автентичної військової техніки центральними вулицями міста. Таким чином, учасники фестивалю, серед яких військово-історичні клуби не лише з міст України, але й із Росії, Білорусі, Естонії, Латвії, Румунії, Чехії, Польщі, постаралися відновити картину визволення Одеси – прохід колони визволителів від Оперного театру.

До свята було приурочено ще кілька урочистих заходів. Зокрема, реконструкція батальних дій у межах ІІ Міжнародного військово-історичного фестивалю «За рідну Одесу. Квітень 44-го» (смт Чорноморське Комінтернівського району). А також – святковий концерт в обласній філармонії.

Марія ГРИГОР’ЄВА

Співуча Одещина

У День визволення Одеси від фашистських загарбників на центральній площі міста – Куликовому полі панувало радісне пожвавлення.

Грала музика, танцювали пари. Весело спілкувалися люди в яскравих костюмах різних народів. Їздили джипи, скакали причепурені коні. Гурмани сперечалися, чим відрізняються представлені у великому виборі єврейські страви від «чисто» одеських страв із сусіднього намету. Городяни охоче заходили у павільйони покуштувати страви української, російської, грузинської, молдавської, азербайджанської, узбецької, казахської, вірменської кухні. Так було задумано: адже воїни, які визволяли місто і країну, теж були різних національностей.

І хоча дата 10 квітня по-фронтовому сувора, вона набула нового сенсу емоційного визволення, відкритості душі.

Хіба могло таке свято обійтися без караоке? Та ще такого, яке являє собою заключну частину зонального конкурсу молодих талантів Одещини! Це була ідея депутата облради від Партії регіонів Олександра Пресмана. Він же взяв на себе всі турботи щодо організації заходу.

І от на площі тісно від молоді із групи підтримки, які приїхали з кожного району повболівати за своїх земляків. До мікрофона вийшов відомий усій Україні ведучий Ігор Кондратюк і оголосив парад-аллє. На сцену піднялися 11 виконавців. Переможцеві була обіцяна можливість спробувати своє щастя в шоу-бізнесі. Березівку репрезентувала Люба Рушева, Комінтернівське – Віктор Яковенко та Ольга Кутющева, Ширяєве – Ігор П’ятковський, Балту – Олена Білоус, Фрунзівку – Надія Підгорна. Велику Михайлівку – Олександр Балакан, Овідіополь – Максим Браславський, Миколаївку – Тетяна Бульвакова у свої 12 років виявилася наймолодшою з молодих вокалістів.

Роздільну репрезентували Юля Стратулат і Олександр Кабаков. Виступивши дуетом, вони зібрали найбільшу суму від своїх шанувальників: 1110 гривень, що за правилами караоке на площі робило їх лідерами. При підрахунку не заважав і курйоз: хтось поклав у капелюх купюру «одеської тисячі», яку ледве не порахували як справжню.

Виступали також народний артист України Микола Свидюк, заслужений артист Російської Федерації Євген Кемеровський, вокальний ансамбль із Німеччини «Шолом», молоді одеські зірки Настасія та Вікторія Петрик.

Цього ж дня була ще одна перемога. О. Пресман як президент волейбольного клубу «Джинестра» оголосив про переможний вихід клубної жіночої команди у фінал на всеукраїнських змаганнях. Тепер одеські волейболістки боротимуться за призове місце з командою «Хімік» – з Южного.

Владислав КІТІК, «Одеські вісті»

На честь визволення Великої Михайлівки

xЗ цієї нагоди на центральній площі районного центру зібралися сотні людей, щоб взяти участь в урочистому мітингу. З квітами та вінками всі рушили до пам’ятника загиблим воїнам. Звертаючись до присутніх, селищний голова Тетяна Жарська закликала завжди пам’ятати тих, хто віддав своє життя за визволення краю, шанувати ветеранів, які вистояли в тих нелегких боях. Тетяна Володимирівна зазначила, що діти, онуки й правнуки учасників бойових дій досі розшукують рідних по всьому світу. Наприклад, житель Латвії з допомогою всесвітньої мережі інтернет знайшов могилу свого дідуся у Великій Михайлівці. Онук подолав тисячі кілометрів, щоб поклонитися пам’яті дідуся.

З промовою також виступив голова райдержадміністрації Ми­хайло Вишняков. Він, зокрема, по­дякував за подвиг всім живим і полеглим ветеранам. Завданням нинішнього покоління є доносити молоді правдиву історію про Велику Вітчизняну війну, не забувати її справжніх героїв.

Великомихайлівці вшанували пам’ять полеглих захисників Віт­чизни хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Олена ХАРЧЕНКО, власкор «Одеських вістей», Великомихайлівський район

Концерт для ветеранів

Проведенням великого гала-концерту в Одесі завершився І Міжнародний фестиваль-конкурс «Пісня в солдатській шинелі».

Упродовж майже двох місяців вихованці середніх загальноосвітніх закладів міста-героя змагалися у різноманітних номінаціях щодо кращого виконання пісень і музичних композицій, присвячених військово-патріотичній тематиці та подвигу радянського солдата в роки Другої світової війни.

Як зазначила представниця оргкомітету конкурсу, директор Одеського міського центру дитячої та юнацької творчості Лариса Стрельцова, головна мета акції полягала в увічненні пам’яті воїнів-визволителів, прищепленні молодому поколінню таких недвозначних і важливих понять, як патріотизм, повага до своєї історії, любов до Вітчизни.

– На наше прохання приєднатися до фестивалю із задоволенням відгукнулися представники інших країн. Зокрема, громадяни Білорусі, Греції та Сполучених Штатів Америки, – підкреслила Лариса Стрельцова.

Лауреати, а також професійні музиканти, серед яких був і колектив Південного територіального центру військово-музичного мистецтва ЗС України, подарували справжнє свято ветеранам Великої Вітчизняної війни. Вони виконали низку добре оформлених, танцювальних номерів, десятки присвячених фронтовій тематиці пісень.

По завершенні гала-концерту переповнені почуттями колишні воїни проводжали своїх онуків оплесками та вкотре не стримали сліз під час звучання неперевершеної композиції «День Перемоги».

В’ячеслав ДІОРДІЄВ, м. Одеса

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту