![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Заохочення сумлінному платникові
На черговій сесії міської ради мер Одеси Олексій Костусєв повідомив про намір грунтовно вивчити досвід Києва, де люди, які вчасно оплачують утримання будинку та прибудинкової території, одержують 10%-ву знижку.
На думку Олексія Олексійовича, це дозволяє стимулювати своєчасну оплату послуг населенням, підтримувати законослухняних громадян, а також трохи знижувати для них тягар платежів.
Одеська мерія має намір вивчити і інший цікавий досвід, накопичений містами України у сфері ЖКГ.
Створено громадську раду екологів
Науково-технічну екологічну громадську раду створено на базі управління екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міськради.
Її завдання – всіляко сприяти економічній, науково-технічній, екологічній політиці з метою максимального забезпечення збереження довкілля.
Під час установчих зборів новоутворення головою обрано Бориса Псахіса – директора науково-технічного інженерного центру «Водообробка» Фізико-хімічного інституту імені Богатського; його заступниками – президента громадської організації «Екологічний центр усталеного розвитку» Ю. Геращенка та Н. Варламову, секретарем К. Слободян.
Із задоволенням і не без моралі
На Одеській кіностудії, у кінозалі «U-cinema», пройшов показ програми «Дні шведського кіно».
Відкривали її 1-й секретар Посольства Швеції в Україні Мортен Енберг та арт-директор кінозалу «U-cinema» Ян Юсім.
– Я радий, що одесити зможуть подивитися картини нашої країни. Вони дуже специфічні, з гумором, і я сподіваюся, що сподобаються глядачам, – відзначив Мортен Енберг.
Як заявив Ян Юсім, глядачі побачать два фільми. Перший – «Ми із провінції» Марії Блум. Це – сімейна мелодрама про любов. Проста історія, яка півтора години «тримає» глядача. У другій картині («Міффо») представлений любовний трикутник, у центрі якого – молодий священик. Її зняв Даніель Лінд-Лагерлеф. Обидві картини дуже потішили шанувальників кіномистецтва.
Болград
Місто чекає
Тривають відбудовні роботи на об’єктах, призначених для розміщення механізованої бригади. З цією метою з початку року з Державного бюджету виділено понад 1,5 млн грн. Роботи провадяться на КПП, у казармах, штабі.
Цими днями Болград відвідав командувач 6-го гвардійського армійського корпусу, генерал-лейтенант Сергій Бессараб, який ознайомився з ходом робіт. Гостя зустрічали голова райдержадміністрації Михайло Садаклієв, міський голова Сергій Корольов, командир механізованої бригади полковник Олексій Джолос.
Керівників району цікавило питання земельних ділянок, уже переданих громаді. Оскільки воно не врегульовано, виникають проблеми з передачею колишніх військових об’єктів в оренду, страждає місцевий бюджет. Із цього приводу Болградська міська рада надіслала звернення до Адміністрації Президента України, Прем’єр-міністра України, міністра оборони.
Генерал-лейтенант Бессараб відзначив, що знає про цю проблему, яка стосується не тільки Болграда. Але доки існує мораторій на передачу землі, накладений постановою Кабінету Міністрів, жодних рішень ухвалювати не можна. Військовики теж перебувають в очікуванні Указу Президента, який допоможе врегулювати цю земельну проблему, і готові передати громадам усю власність, у якій уже не мають потреби ЗСУ.
Іллічівськ
Готуються до свята
Відкриття нових соціально важливих об’єктів напередодні дня народження – давня традиція у місті.
До 16 квітня, коли тут відзначатимуть 38-му річницю заснування Іллічівська, жителі приймуть парад новобуду. Так, на порожньому місці, у Приморському парку відкриється сучасний дитячий майданчик. Перетворяться двірські території. Після капітального ремонту по вул. Леніна, 30/32, запустять другу чергу так званого Екстрим-парку. Його вже облюбували роллери, демонструють фігурне катання велосипедисти. Нещодавно тут навіть пройшов чемпіонат міста з інлайн-хокею на асфальті. Порадіють також історики і культурологи: в урочистих обставинах буде відкрито меморіальну дошку заслуженому художникові України Олексієві Олексійовичу Попову, який багато років працював в Іллічівську.
Комінтернівський район
Земля повертається
Фонтанській сільській раді повернуто земельну ділянку площею 10 гектарів на узбережжі Чорного моря.
Це стало можливим завдяки роботі співробітників прокуратури. Під час перевірки виконання вимог природоохоронного законодавства, вони встановили, що у 2008 році, згідно з договором між Комінтернівською райдержадміністрацією та сільською радою, цю ділянку було передано для проведення будівельних робіт з подальшою експлуатацією побудованих там об’єктів. Оскільки цей документ суперечив чинному законодавству, прокуратура дала припис про розірвання договірних відносин, заборону проведення будівельних робіт на території Лузанівського лісу та передачі ділянки сільській раді.
Ренійський район
Зрошення – на металобрухт?
У районі зафіксовано факт знищення зрошувальних систем.
За словами в.о. начальника РВ ГУМВС в Одеській області Олега Осиповича, на так званому старому пляжі на озері Кагул почали викопувати і різати на металобрухт труби Нагірненської дільниці Болградського міжрайонного управління зрошувальних систем.
Співробітники райвідділу міліції припинили «діяльність» групи і затримали техніку, за допомогою якої майно виймали із землі. Ринкова вартість демонтованих і порізаних на металобрухт 300 метрів труб становить близько 570 тис. грн. Ведеться слідство.
Роздільнянський район
Ветерани співають
У день визволення Роздільної від фашистських загарбників жителів і гостей міста порадували піснями виконавці тутешнього хору ветеранів.
«Наймолодшим» тут понад 60 років, а провідним солістам – за вісімдесят. Ці люди пам’ятають гарячі дні боїв і радість Перемоги. Незважаючи на вік, вони зберегли енергійний голос і правильно поставлене дихання. Із глибоким почуттям звучали вокальні твори «Живуть на землі ветерани війни…», «Тримайтеся, ветерани…» та інші.
– Донедавна у складі хору було 35 чоловік, – говорить його керівник і диригент Галина Стратулат. – Нам до снаги суперничати з молодими творчими колективами Будинку культури. У 1998 році хору присвоїли звання народного.
Репертуар досить різноманітний. Це пісні на теми війни, патріотичні, ліричні, російські та українські народні, обрядові, – словом, понад 150.
Хор не раз посідав призові місця на конкурсі ветеранських колективів. Він часто їздить по школах району з концертами. Без ветеранів не обходиться жоден святковий захід у місті.
Саратський район
Звернення – попередження
На останній сесії райради, у зв’язку зі стурбованістю громади з приводу передбачуваної територіальної реформи, прийнято депутатське звернення до Президента України і до Верховної Ради, до облради і облдержадміністрації.
Причиною хвилювання послужили висловлювання посадових осіб у ЗМІ про можливе скорочення кількості районів в області з 26 до 17. Активісти стурбовані можливим розформуванням Саратського на користь сусідніх районів і його цілковитим зникненням з географічної карти. Прозвучали побоювання, що втрата статусу райцентру Сарати спричинить відтік населення, закриття організацій і підприємств, масове безробіття.
Площа Саратського району становить 1475 кв. км. Населення – близько 46 тисяч чоловік, з яких 41444 – сільчани. Сьогодні в районі функціонують центральна районна лікарня, 6 амбулаторій, зокрема 4 сімейні, 21 ФАП, 30 загальноосвітніх шкіл, 36 бібліотек, 28 клубів. За рейтинговими показниками двох останніх років, як сказано у зверненні, район посідає 11-те місце серед 26 в області.
Кілійський район
Названо переможців
Пройшов фінал районного етапу конкурсів педагогічної майстерності, у якому взяли участь 27 представників 16-ти навчальних закладів району.
Титул «Вчитель року» присуджено викладачеві української мови ліцею № 3 Світлані Новак. Найкращими класними керівниками визнані Ірина Григореску із Приозерного та Ніна Нерушиян, учителька ліцею № 3. Найкращим заступником директора з виховної роботи названо Тетяну Маляренко, яка працює у Вилківському ліцеї, також відзначена позашкільна робота Людмили Сватаненко, яка веде секцію МАН «Етнологія» на Станції юних техніків.
Особливу увагу приділено першим успіхам молодих педагогів. Організатори відзначили ефективну професійну діяльність викладача фізики Шевченківської школи №1 Олега Колісниченка, перші досягнення вчителя історії Вилківського ліцею Наталі Шульги, чуйність і увагу до малят вихователя дитячого садка «Ромашка» Юлії Клевак.
Учасники та фіналісти конкурсів нагороджені грамотами, які вручив в.о. начальника відділу освіти Кілійської райдержадміністрації Сергій Мергут. Заступник голови РДА Тетяна Бойченко і керуючий справами районної ради Тетяна Браїловська вручили найкращим педагогам пам’ятні подарунки.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, С. Комісаренко, Є. Низов, І. Москаленко, Т. Михайлова, В. Кітік, Л. Мельничук, А. Бондарева, Т. Гурічева
Щасти тобі, старійшино!
12 квітня редакція «Одеських вістей» урочисто відзначила 70-річний ювілей свого власкора Степана Миколайовича Сербінова, який майже півстоліття присвятив журналістиці, розпочавши торувати шлях у неї з посади літературного працівника районної газети.
Ветерана тепло привітали колеги, герої його газетних публікацій, друзі, представники громадськості.
За дорученням голови Одеської обласної ради, діяльність якої тривалий час висвітлював С.М. Сербінов, перший заступник голови облради Микола Тіндюк вручив ювіляру іменного наручного годинника та побажав йому міцного здоров’я, довголіття, нових творчих здобутків на журналістській ниві.
Віктор КОЗЮРА, «Одеські вісті»
Земля віддячує дбайливим
Аграрії району підживили озимину і завершили сівбу ярого ячменю та гороху. Цьогоріч зернові і зернобобові займають понад 38 тисяч гектарів.
Як поінформував начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Євген Овчар, землероби також посіяли ярий ячмінь на площі 3,5 тисячі гектарів та 800 гектарів відвели під горох. На черзі – овес та гірчиця. Фактично ярі культури займуть близько 11 тисяч гектарів. З технічних сільгоспвиробники віддають перевагу соняшнику. Тим більше, що насіннєве господарство ТОВ НВП «Агро-Ритм» (керівник Віктор Стоцький) повністю забезпечує район високопродуктивним насінням.
Кожної погожої днини по декілька сотень тракторів працюють у полі.
Два потужних трактори ХТЗ-170 з сівалками «Great Plains» майже повністю забезпечують посівний цикл в одному з кращих господарств – ТОВ ВНФ «Зеленогірське» (директор Олександр Манзар). Цій техніці, як кажуть фахівці, під силу за зміну засівати по 50 гектарів. Дбайливо додходить до добору сортів головний агроном сільгосппідприємства Віктор Рибальченко, який прискіпливо стежить за дотриманням всіх агротехнічних норм при сівбі. Адже сьогодні, коли погода не тішить хліборобів, гасло «що посієш, те й пожнеш» стає вельми актуальним.
Юрій Федорчук, власкор «Одеських вістей», Любашівський район
Новий випуск альманаху
В Одесі відбулася презентація 44-го номера літературно-художнього альманаху «Дерибасовская – Ришельевская», який видається Всесвітнім клубом одеситів разом з АТ «ПЛАСКЕ».
На ній зібралися члени редколегії на чолі з редактором видання Феліксом Кохрихтом, автори випуску, мистецтвознавці. Номер позначений виразним італійським «акцентом». Тому краєзнавці Олег Губар і Олександр Розенбойм розповіли про вплив культури однієї з середземноморських країн на Одесу та одеситів.
Серед матеріалів рубрики «Подорожі», об’єднаних пушкінським рядком «Язык Италии златой звучит на улице веселой», представлені подорожні нариси про Італію від Фелікса Кохрихта, Івана Ліптуги, авторські фото, а також репродукції робіт художника Стаса Жалобнюка, створених на батьківщині Данте та Верді.
В альманасі також можна виділити прозу Михайла Жванецького, Йосипа Райхельгауза, п’єсу Олександра Марданя, вірші Ігоря Потоцького, Ігоря Павлова, Валентини Силантьєвої, Ганни Яблонської, яка недавно загинула в Москві в результаті теракту. Цікаві літературознавчі та краєзнавчі матеріали. Альманах вабить своєю змістовністю, тематичною глибиною і образністю публікацій.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |