ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
АПК: реалії, резерви, перспективи
14.04.2011 / Газета: Одесские известия / № 41(4168) / Тираж: 18386

Агрострахування робить перші кроки

В Одесі відбулося засідання круглого столу на тему «Стандартні страхові продукти – запорука якісного страхування». У ньому взяли участь Володимир Курміженко – заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку та продовольства облдержадміністрації, Гарі Роше – керівник програми Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Розвиток агростахування та агрофінансування в Україні», Ірина Гринюк – заступник керівника Проекту IFC «Розвиток агрострахування в Україні», Марина Зарицька – координатор з питань законодавства та інформаційних компаній цього Проекту.

На засіданні круглого столу йшлося про економічну доцільність агрострахування в Україні, яка останнім часом стала третім експортером зерна у світі після США та Євросоюзу. Учасники зустрічі порушили питання ролі держави в АПК, зокрема у забезпеченні сільгосптоваровиробників якісним страховим продуктом. Також проаналізували рівень розвитку ринку аграрного страхування в нашій області.

На завершення відбулася презентація пакету сучасних стандартних страхових продуктів для страхування озимих зернових, зокрема пшениці, жита, тритикале та ячменю, ріпаку, кукурудзи, соняшнику та цукрового буряку, розробленого фахівцями проекту Міжнародної фінансової корпорації за підтримки Світового банку та Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Головний же висновок учасників круглого столу полягає в тому, що ринок аграрного страхування в Україні залишається в зародковому стані, від чого страждають і аграрії, і держава в цілому. У той же час сучасні страхові продукти могли б стати важливим інструментом щодо підтримки вітчизняного виробника продовольства, не входячи в суперечності з вимогами СОТ.

Анатолій Михайленко, «Одеські вісті»

Пріоритет – підвищення родючості ґрунту

Розпочалася хліборобська весна. Поступово набирає обертів посівна кампанія в сільгосппідприємствах району. Кипить робота і на полях одного з найбільших господарств – ЗАТ АПК «Саврань».

В агроформуванні вже посіяно ярий ячмінь на площі 50 га. Як розповів нам голова спостережної ради товариства Володимир Бондарчук, такий порівняно малий обсяг обумовлений тим, що в господарстві мають намір приділити більше уваги такій ярій культурі, як кукурудза. Під неї планується відвести близько 500 га. Також навесні в господарстві посіють ще соняшник та сою.

Восени тут посіяли озимі пшени­цю, ячмінь та ріпак. Усі посіви озимих підживлено мінеральними добривами у рідкому стані. Внесено 400 тонн добрив, дещо пізніше буде внесено ще 300 тонн. Провадитиметься підживлення і усіх ярих культур.

Провідною у сільгосппідприємстві є головна хлібна культура. Причому акцентується на вирощуванні продовольчої пшениці І класу. Тобто, пріоритетом є якість вирощуваної продукції. З цією метою, за словами голови спостережної ради товариства, торік розроблено бізнес-план на 5 років. Відповідно до цього плану підібрано найбільш прийнятну для місцевих кліматичних умов та економічних можливостей агроформування технологію вирощування сільгоспкультур. Для її впровадження запрошено на роботу німецького фахівця-технолога Рене Хьоме-Новоселецького, який нині живе в Україні. Спеціалістом сплановано п’ятирічну структуру посівів, завдяки якій та суворому дотриманню вимог агротехнології має підвищуватися родючість ґрунту. У господарстві мають намір до 2015 року удвічі збільшити урожайність усіх культур, що тут вирощуються. Крім того, вже цьогорічної осені у сільгосп­підпри­ємстві розпочнеться підго­товка значної частини площ під такі овочеві культури, як цибуля, часник, морква.

Звісно, що впровадження нової технології неможливе без застосування сучасної сільгосптехніки. Нещодавно ЗАТ АПК «Саврань» придбало надпотужний комбайн німецького виробництва «Клас». Він не тільки сприятиме проведенню збиральних робіт у найкоротші терміни, а й значно скоротить втрати урожаю при збиранні, особливо ріпаку. До початку осінніх робіт товариство має намір придбати кілька сівалок точного висіву.

Від зростання виробничих показників сільгосппідприємства прямо пропорційно залежатиме і добробут його працівників, зазначив Володимир Бондарчук. Наприклад, якщо загальна урожайність у порівнянні з попереднім роком підвищиться на 20%, то на стільки ж відсотків зросте і заробітна плата.

Нині усі в господарстві працюють в єдиному ритмі, намагаючись якнайретельніше дотримуватися вимог агротехнології. А вже перші результати від її впровадження стануть відомі восени.

Автор: Сергій ОСАДЧУК, Савранський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту