![]() |
|
![]() |
![]() |
Депутатів, які поспішали минулої п’ятниці на чергову сесію, на Думській зустрічали десь зо сто мітингувальників. Підтримати програму розвитку російської мови прийшли комуністи з портретами Сталіна та з червоними стягами. Підприємці вимагали навести порядок на ринках міста. Працівники компанії «Екомісто» просили захисту від сміттєзбиральної компанії «Союз», яка витісняє їх з ринку. Мешканці вулиці Церковної протестували проти нової естакади, яка проходить через їхню вулицю до Сухого порту в напрямку полів зрошення. Людям дошкуляють фури, які щоночі проїжджають поруч з будинками. Естакада, казали, збудована без узгодження з ними...
Депутатам Одеської міськради зачитали лист від директора школи-інтернату №5, у якому нещодавно сталася пожежа. Йшлося про те, що загальний збиток від пожежі склав 450 тисяч гривень, з яких 298 тисяч — вартість першочергових заходів. Директор цього навчального закладу запропонував скерувати кошти депутатських фондів на відновлення школи після пожежі.
Голова фракції Партії регіонів Геннадій Труханов повідомив, що за рахунок фондів ПР для шкіл та ветеранських організацій було виготовлено 900 копій червоного прапора Перемоги. На це партія виділила 55 тисяч гривень. (Нагадаємо, на одноразову матеріальну допомогу визволителям Одеси розпорядженням міського голови «регіонала» Олексія Костусєва було виділено лише 35 тисяч гривень. Виходить, що символи неіснуючої держави для ПР дорожчі за героїв, які здобули Перемогу).
109 голосами депутати прийняли міську програму збереження і розвитку російської мови на 2011 — 2015 роки. Програма, за словами депутата Олексія Косьміна, складається з двох блоків. У першій частині — заходи, які планує провести місцева влада. Друга частина включає питання, що перебувають поза сферою компетенції місцевих органів самоврядування. З цих питань вже підготовлена ціла низка звернень у центральні органи влади та до міжнародних організацій.
— Питання російської мови — не лінгвістичне, — вважає Олексій Косьмін. — Це питання дотримання прав людини у нашій країні. На виконання цієї програми необхідно 805 тисяч гривень на рік. Переважна частина цих грошей має бути спрямована на закупівлю підручників російської мови. Планується також скасувати поділ на російські та українські школи в місті. Мову для навчання своїх дітей будуть обиратимуть батьки методом голосування. До 1 вересня планується внести ці зміни до статуту шкіл. Програму моніторитиме комісія, до складу якої увійдуть представники влади, науки та громадських організацій.
На думку депутата від фракції «Фронт змін» Віктора Борогана, прийняття програми збереження російської мови — це піар-хід, мета якого — відволікти увагу одеситів від нагальних питань. Фракція не бачить в Одесі проблем, пов’язаних з утисками російської мови.
Якщо в Одесі російська й потребує захисту, то хіба від деяких малограмотних депутатів та чиновників, які, захищаючи її, її ж знають дуже погано. Саме через граматичну та стилістичну неграмотність депутати відхилили проект звернення до Прем’єр-міністра України, яке представив на сесії головний редактор газети «Одесский вестник», депутат-«родинець» Григорій Кваснюк. У проекті йшлося про неприпустимість витрачання коштів місцевих рад на героїзацію «нацистських посібників», мовляв, у Західній Україні не тим героям пам’ятники ставлять. Як зауважив секретар міськради Олексій Косьмін, у тексті звернення знайдено 14 граматичних і стилістичних помилок, текст не відповідає жодним канонам російської мови. Відтак 88 депутатів відхилили цей проект і відправили його на доопрацювання.
Була прийнята програма надання соціальних послуг і допомоги незахищеним верствам населення міста. На реалізацію цього документа передбачається виділити 60 мільйонів гривень, причому основна частина грошей, за словами начальника департаменту праці та соціальної політики Олени Китайської, витрачатиметься на адресну допомогу. Сьогодні в Одесі проживає 260 тисяч пенсіонерів, 50 тисяч ветеранів війни, 52 тисячі інвалідів, 3 тисячі чорнобильців та 20 тисяч осіб, що перебувають на обліку в центрах соціальної допомоги. У середньому на адресну допомогу на одну особу передбачається витратити 290 гривень на рік.
«Забули» депутати про цілу низку інших важливих напрямків, як-от кошти на оздоровлення, закупівлю медикаментів учасникам бойових дій в Афганістані, встановлення лічильників гарячої та холодної води для соціально не захищених верств населення. Удвічі зменшений розмір допомоги матерям, вдовам і дітям загиблих міліціонерів.
Сесія міськради підтримала депутатський запит керівника фракції «Фронту змін» Олександра Остапенка до Національної комісії регулювання енергетики. У запиті викладене прохання переглянути ціни на струм відповідно до площі помешкання та кількості мешканців.
А от проект рішення, підготований цією ж фракцією, щодо висловлення недовіри чинному Прем’єр-міністру та уряду з вимогою до Президента відправити цю команду у відставку більшість не підтримала.
Депутати схвалили рішення про передачу общині католицької громади костелу Святого Петра за адресою вул. Гаванна, 5, за одну гривню 20 копійок. Общині будуть видані правовстановлюючі документи.
Депутати узгодили місце встановлення пам’ятного знака «Дітям війни» на території Меморіалу героїчної оборони Одеси.
Звернення голови постійної комісії з культури та духовності ігумені Серафими щодо скасування рішення про спорудження на місці Преображенського парку торговельно-відпочинкового центру депутати також підтримали. Нагадаємо, будівництво планувалося на католицькій частині колишнього кладовища, де, зокрема, був похований О. Дерібас. Депутат запропонувала взяти парк під охорону як парк-пам’ятник і створити там музейно-парковий комплекс.
На сесії знову обговорювалося питання фасадів старовинних будинків у центрі міста. Виділені на консервацію фасадів кошти у сумі 1,5 мільйона гривень у зв’язку із закінченням зими депутати вирішили спрямувати на ремонт дахів та придбання водостоків. Частина будинків реставруватимуться за виділені обласною радою кошти — 8 мільйонів гривень. Замовником виступатиме обласне управління капітального будівництва.
На сесії були прийняті у новій редакції статути різних закладів та організацій. Прийняття статуту КП «СМЕП» викликало незгоду його директора Валерія Чорного. Він зазначив, що співробітники департаменту транспорту міської ради не знають Правил дорожнього руху і він узгоджуватиме свою роботу лише з ДАІ. Міський голова закликав його бути більш стриманим, сказавши при цьому, що готовий розглянути питання про те, щоб у будні відкрити Дерібасівську для проїзду автотранспорту.
Сесія відмінила рішення виконкому Одеської міської ради від 2007 року, яким ТОВ «Мрія» було надано дозвіл на проектування, реставрацію, реабілітацію об’єктів культурної спадщини — готелів «Спартак» і «Велика Московська» з прибудовою мансардних поверхів і пристосуванням їх під готельні комплекси. Як відзначив автор проекту нинішнього рішення Ігор Марков, скасування попереднього рішення дасть можливість юридичному департаменту опротестувати в суді продаж за заниженою ціною землі, на якій був розташований готель «Спартак». За це проголосувало 68 депутатів, 9 — були проти, 10 — утрималися, не голосували — 28.
Голова комісії з депутатської діяльності та етики Олександр Остапенко розповів про те, що надійшла заява від депутатів фракцій ПР, «Родина», «Зелена Одеса» та КПУ. У ній йдеться про те, що виконком недоукомплектований двома особами. Введення у члени виконкому Миколи Рублі — питання часу, а Світлана Фабрикант не може увійти до складу виконкому через те, що продовжує залишатися депутатом міської ради. Автори звернення відзначають, що Світлана Фабрикант використовує свою посаду як стартовий майданчик для майбутніх виборів до Верховної Ради. Через політичну заангажованість, мовляв, вона не може налагодити стосунки з депутатами. Згідно з висновком комісії, існує обмеження на поєднання діяльності депутата і заступника мера, і міський голова повинен прийняти рішення з цього питання. Олексій Костусєв пообіцяв визначитися упродовж кількох днів.
Спілкуючись з журналістами, Олексій Костусєв пообіцяв також звільнити виконувача обов’язків начальника управління по роботі із зверненнями громадян Валерія Романова. Чиновника звинувачують у тому, що в результаті побиття його вагітна дружина отримала тілесні ушкодження і втратила дитину. За словами міського голови, про цей прикрий випадок, що стався майже два тижні тому, він дізнався щойно від журналістів.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |