![]() |
|
![]() |
![]() |
Країни Європейського Союзу офіційно затвердили стратегію щодо розвитку Дунайського регіону. Про це повідомила «Німецька хвиля» з посиланням на міністра закордонних справ Угорщини, яка нині головує в ЄС, Яніса Мартонія.
Стратегія охоплюватиме 14 держав, територією яких тече Дунай. Це як члени ЄС, так і сусіди Євросоюзу, зокрема й Україна. Головним завданням стратегії є координація проектів у галузі транспорту, туризму, інфраструктури та охорони довкілля, що їх фінансують з бюджету Євросоюзу. Для кожної сфери були обрані країни-координатори. Скажімо, за відновлення якості води відповідатимуть Словаччина та Угорщина, за збереження флори та фауни — Німеччина та Хорватія, за покращення водних транспортних шляхів — Австрія та Румунія, за поліпшення залізничного, повітряного сполучення та прокладення доріг — Словенія і Сербія. Останньою ділянкою зацікавилася й Україна.
Втім, окремих грошей на втілення стратегії Дунайського регіону не передбачено, оскільки нинішній бюджет, що діятиме до 2013 року, не має статті для фінансування великих міжрегіональних проектів. І все ж Угорщина, як голова ЄС, сподівається, що пізніше така стаття з’явиться.
Стратегію Дунайського регіону уже розкритикували природоохоронні організації, зокрема Фонд дикої природи WWF. На думку активістів, пожвавлення навігації на Дунаї призведе до погіршення, а не до покращення екологічної ситуації, оскільки в деяких місцях доведеться розширювати річку, щоб могли пройти великі баржі. Відповідно буде порушено екологічний баланс. Тож стратегія Дунайського регіону ґрунтується на цілях, які виключають одна одну, зауважує Фонд дикої природи.
8 — 10 травня у Будапешті пройде зустріч країн — координаторів окремих ділянок стратегії Дунайського регіону. Втім, документ не почне діяти до червня 2011-го. Саме тоді його має затвердити Європарламент.
Судячи з цієї інформації, Україна, попри всілякі плюси Дунайської стратегії, отримає й додаткові клопоти. Адже якщо за водні транспортні шляхи відповідатиме саме Румунія, з якою, як відомо, в нашої країни досить непрості взаємини щодо судноплавства на Дунаї, Києву буде ще складніше відстоювати свої інтереси в цьому регіоні.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |