ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Як дзеркало нашого життя
19.04.2011 / Газета: Одесские известия / № 43(4170) / Тираж: 18386

При зустрічі з начальником управління Пенсійного фонду України у Савранському районі Риммою Сергіївною Стукаленко поцікавилась її думкою як фахівця щодо запровадження пенсійної реформи.

– Україні потрібна пенсійна реформа. На мою думку, її необхідно було впровадити ще 2004 року. На жаль, тоді цей процес не пішов. Потрібно повчитися у європейців впровадженню реформ та тому, як вони поважають закон. Візьмемо Францію. У них також готувалась реформа, були невдоволення громадян, мітинги, виставлялись пікети тощо. Це все відбувалося до розгляду законопроекту в парламенті. Як тільки він був підписаний, французи перестали пікетувати урядові інстанції. Вони законослухняні громадяни; закон прийнято, його потрібно виконувати. На сьогодні економічне становище нашої країни вимагає реформ. Без змін вижити просто неможливо.

– Риммо Сергіївно, скажіть, як район справляється із планом надходжень до Пенсійного фонду Укра­їни?

– Власні надходження щомісячно забезпечують потребу у коштах для виплати пенсій пенсіонерам району лише близько 30 відсотків. Тому виконання планових показників щодо надходження власних коштів, їх збільшення для нас є дуже важливим. Планове завдання на січень – березень 2011 року становило 3783,2 тисячі гривень. Цей показник перевиконано більш як на 500 тисяч. Хоча збирати кошти до бюджету – нелегка справа.

– До речі, як показує аналіз, по району платників внесків до Пенсійного фонду зменшується.

– Так, на перше січня цьо­го року на обліку в управлінні перебувало 1114 плат­ників. Порівнюючи з попереднім роком, їх кількість зменши­лась на 29 чоловік. Цей процес триває. До квітня 53 фізичних особи – підприємців готували документи для закриття підприємницької діяльності.

– Чи є заборгованість зі сплати пенсійних внесків?

– Це болюче питання. Так, по району борг платників внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування становить понад 38 тисяч гривень. Найбільша заборгованість серед значних платників – у фізичної особи – підприємця Олександра Шевченка. Є борги також у підприємства-банкрута та недіючих підприємств.

– Які заходи вживаєте для погашення боргу?

– Щодо справи Шевченка подано позов про стягнення заборгованості через районну прокуратуру до адміністративного суду. У березні із суду отримано виконавчий лист про стягнення заборгованості, який передано на виконання до відділення державної виконавчої служби Савранського районного управління юстиції. ТОВ «Світанок» господарським судом визнано банкрутом, працює арбітражний керуючий і йде ліквідаційна процедура.

– Яким чином можна покращити надходження до бюджету Пенсійного фонду?

– Що вищий рівень доходів громадян, то більше поповнюється державна казна, «багатшає» Пенсійний фонд. Надходження до бюджету Пенсійного фонду – як дзеркало нашого життя. Одним із шляхів наповнення бюджету є легалізація доходів населення, боротьба з тіньовою економікою. Не секрет, що в Україні в бізнесових структурах найманим робітникам виплачують заробітну плата в конвертах. Це порушення законодавства, і його викриттям займається робоча група з легалізації заробітної плати та зайнятості населення, яку очолює перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Васильович Рябокоровко. Здійснюються перевірки суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, які використовують найману працю. Минулого року за результатами перевірок легалізовано 60 робочих місць та заробітної плати на 60 тисяч гривень.

Хочеться відзначити, що в процесі виплати «тіньової «заробітної плати беруть участь і роботодавець, і найманий працівник. При викритті цього факту порушником вважається тільки роботодавець, який і несе відповідальність за це порушення. Але ж і найманий працівник, в даному випадку, порушує законодавство, приховуючи свої доходи. Відповідальність повинна бути обопільною.

Питання надходження до бюджету Пенсійного фонду розглядалось на засіданні колегії райдержадміністрації. Члени колегії звернули увагу керівників підприємств та організацій району на недопущення фактів порушення платіжної дисципліни та порядку сплати внесків до бюджету Пенсійного фонду України. Вирішено посилити роботу з керівниками підприємств, організацій, підприємцями щодо поліпшення платіжної дисципліни, підвищення відповідальності за порушення пенсійного законодавства . Разом з тим потрібно роз`яснювати у трудових колективах про пряму залежність страхового стажу застрахованих осіб від розміру та своєчасності сплати внесків. А це в майбутньому суттєво вплине на розмір пенсій.

Автор: Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту