ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
А було б у бюджеті більше коштів…
21.04.2011 / Газета: Одесские известия / № 44(4171) / Тираж: 18386

Усі 30 питань порядку денного 5-ї сесії Татарбунарської районної ради попередньо обговорювалися постійними профільними комісіями. Пропонувалося розглянути підсумки виконання районного бюджету за I квартал, зміни та доповнення в раніше ухваленому рішенні сесії «Про районний бюджет на 2011 рік», низку перспективних районних програм. Без полеміки тут не обійшлося, оскільки йшлося про фінансове їх підкріплення, а на рахунку кожна гривня. Згоди депутати все-таки дійшли.

Особливо активним було обговорення комплексної програми «Освіта Татарбунарщини» на 2011 – 2014 роки. Розроблялася вона з метою створити умови для рівного доступу дітей до загальної середньої освіти. А це може бути успішним тільки за фінансової підтримки бюджетів усіх рівнів. На державний і регіональний тут, звичайно, сподіваються. Але й на місцевому, за твердженням в.о. начальника відділу освіти райдержадміністрації Ірини Коваль, реальність виконання програми також підтверджується «відповідними бюджетними цифрами». На 4 роки її дії буде потрібно майже 18 млн грн. А ще потрібні кошти на оформлення держактів на землю під закладами освіти. Потрібні вони і на заміну 70 відсотків застарілих комп’ютерів і вихід в інтернет.

Як зауважив голова ра­йон­ної ради Валентин Кравченко, програми для того й розробляються, щоб усе привести до ладу та системи. Першочерговою необхідністю назвав він реорганізацію сільських Кочкуватської та Безім’янської шкіл у навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад I-II ступенів – дошкільний навчальний заклад». Це сьогодні їх відвідують по 40 дітей, але вже через рік-два учнів залишиться не більше 32 – 35. І школи опиняться під загрозою закриття. У районі це передбачили і розробили план дій щодо створення на їх базі тепер уже нових структур освіти.

Роботу проведено чималу, зокрема й роз’яс­нювальну. На місцях разом із представниками фін­управління вивчали можливість переведення дитячих садків у приміщення шкіл. За підтримки сільських голів і директорів шкіл пройшли сходини громадян. І люди з таким рішенням погодилися, як з єдиним засобом урятувати школи, а отже, і свої села. Вдасться значно скоротити витрати на утримання ди­тячих садків.

Голова райдержадмі­ністрації Наталія Кожу­харенко, яка виступила на сесії, звернулася до депутатів із закликом активніше виконувати головне завдання дня – наповнення районного бюджету. Не всі ще сумлінно платять у районі податки і орендну плату за землю. Тим часом, якби у районному бюджеті було більше коштів, можна було б упоратися торік з виконанням програми соціально-економічного розвитку району ще успішніше. Хоча чимало й зроблено. На кошти районного бюджету проведено позаплановий кап­ремонт Татарбунарського НВК «Школа-гімназія», а в районному Будинку культури – дискотечної зали. Ремонтувалися дитячі садки і школи. Допомагала і область. І цього року, незважаючи на складнощі, за рахунок обласного бюджету розвитку передбачений ремонт дитячих садків у Борисівці, Глибокому, Татарбунарах.

- Над бюджетом треба працювати наполегливо, — сказала Н.Г. Кожухаренко. — Рішуче будемо домагатися, щоб податки від кожної копійки, заробленої на татарбунарській землі, залишалися в районі. Тоді він по-справжньому розквітне. І люди в ньому житимуть щасливо.

Автор: Таїсія БАРАНОВА, спецкор «Одеських вістей», м. Татарбунари


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту