ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
«Давно на нас чекають далекії планети…»
21.04.2011 / Газета: Одесские известия / № 44(4171) / Тираж: 18386

Конкурс «Космос» проведено Обласним гуманітарним центром позашкільної освіти та виховання з метою пропаганди досягнень вітчизняної та світової космонавтики, залучення учнів до вирішення наукових і технічних завдань, виявлення та підтримки обдарованих дітей.

Авторами доповідей, макетів, моделей були учні від 10 до 17 років, які репрезентували технічні гуртки позашкільних закладів, а також шкіл, ліцеїв, гімназій. Діти приїхали з усіх районів Одеси, Котовська, Татарбунарського, Овідіопольського, Роздільнянського, Іванівського, Ананьїв­ського районів області.

Владислав Гульченко (Татарбунарська ЗОШ № 1) глибоко переконаний, що космонавтика – це служба погоди, навігація, всесвітнє телебачення, надчисті ліки і напівпровідники та інші передові технології.

Артем Маковський (ЦБЮТ «Моряна» Приморського району) дуже стурбований зберіганністю життя на Землі, створив модель космічної установки для захисту термосфери нашої планети від шкідливого впливу Сонця. Подібні комплекси, на думку юного конструктора, можуть поглинати шкідливі викиди плазми з поверхні Сонця.

Дуже хвилює Олександра Щербину (Йосипівська ЗОШ Овідіопольського району) космічне сміття. Виявляється, проблема засмічення навколоземного космічного простору виникла одразу ж після запусків перших штучних супутників Землі. У космосі на висоті близько 2 тисяч км досі літають відпрацьовані верхні щаблі ракет, розгінні блоки ракет-носіїв, технологічні елементи, що супроводжують запуски.

Руслана Колісниченко (Струмоцька ЗОШ Татарбунарського району) вивчила вплив Місяця і зодіакальних сузір’їв на розвиток рослин, для чого посадила овочі на дослідній ділянці, доглядала їх і спостерігала за ними. Вона переконана, що місячний календар необхідно враховувати при садінні, поливанні, збиранні врожаю.

Юні конструктори та вчені захищали свої проекти у таких номінаціях: «Астрономія», «Людина. Земля. Всесвіт», «Історія розвитку авіації та космонавтики», «Ракетно-космічна техніка», «Екологія і космонавтика», «Космічна біологія та медицина».

Дипломів переможців удостоєні Максим Могорян (Маріїнська гімназія), Інесса Войтович (ЗОШ № 50), Пилип Марченко (гімназія № 5), Вадим Більщук (Ананьївський будинок юнацької творчості), Артем Маковський (Приморський ЦБЮТ «Моряна»), Руслана Колісниченко (Струмоцька школа Татарбунарського району).

Як відзначив голова журі Олександр Скворцов, льотчик-космонавт I загону набору 1965 року, призери конкурсу «Космос» зможуть взяти участь у Всеукраїнській конференції школярів «Зоряний шлях» у Дніпропетровську, Всеукраїнському осінньому колоквіумі «Космос. Людина. Духовність» в Ужгороді, Всеукраїнській конференції «Мирний космос» у Києві.

Автор: Валентина КИСЕЛЬОВА, завідувачка відділу обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту