![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Нагорода голові облради
З нагоди 25-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС та враховуючи активну громадську позицію, гуманність, милосердя, сердечне ставлення до людей, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, Всеукраїнська громадська організація інвалідів «Союз. Чорнобиль. Україна» нагородила голову Одеської обласної ради Миколу Пундика орденом «За гуманність та милосердя».
Також Одеська обласна організація ВГО «Союз. Чорнобиль. Україна» відзначила Миколу Володимировича Почесною грамотою — за допомогу, соціальний захист і підтримку громадян, що постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС.
Визначають перспективи розвитку
Відділ туризму державного підприємства «Одеський морський торговельний порт» провадить маркетингове дослідження і опитування представників круїзних компаній, які працюють у північно-західній частині Чорного моря. Мета дослідження – визначити перспективи розвитку цього круїзного напряму.
Результати перших опитувань показали, що регіон є дуже привабливим для туристів і має величезний, але ще не до кінця розкритий, потенціал. З розвитком цього напряму наша область може перетворитися на один із найпопулярніших і найцікавіших з погляду круїзного бізнесу регіонів.
Рятуватимуть
професіонали
У міру наближення купального сезону загострюються питання забезпечення безпеки відпочивальників. На жаль, в області на сьогоднішній день, незважаючи на наявність значної морської прибережної зони, місць відпочинку на річках і водоймах, немає жодної професійної рятувальної станції.
Під час акції «Попередити, врятувати, допомогти!», проведеної Головним управлінням МНС України в Одеській області, повідомлялося, що рятувальні катери перебувають у розпорядженні аварійно-рятувального загону. У стадії вирішення – питання про виділення земельних ділянок для обладнання рятувальних станцій у Комінтернівському районі та місті Ізмаїлі. Передбачається, що до початку літа будуть досягнуті домовленості про створення професійних рятувальних станцій в обласному центрі, Овідіопольському та Білгород-Дністровському районах.
Французький
діловий десант
Такого Одеса не бачила давно. Не встигли завершитися дні Швеції, у межах яких обговорювалася ціла низка пропозицій щодо випуску соків для дітей, установлення спортивних майданчиків, розвитку альтернативної енергетики, як почався не менш насичений візит французької делегації.
Здійснювався він під патронатом Посольства Франції в Україні.
Оскільки основна сфера діяльності французьких бізнесменів пов’язана з житлово-комунальним господарством, працювали вони із заступником міського голови, який курирує цю сферу, Миколою Рублею.
Основну увагу, на думку Миколи Рублі, слід приділити співпраці у сфері переробки сміття. Французи представили свої можливості щодо організації виробництва контейнерів для роздільного збирання побутового сміття, а також технології одержання дешевого біогазу на полігонах твердих побутових відходів.
Обидві проблеми для Одеси дуже актуальні. Що стосується роздільного збирання сміття, то поки далі пілотного проекту в одному з будинків на вулиці Балківській справа не пішла. А з переробкою на полігонах ситуація ще гірша: усі раніше запропоновані інвесторами проекти потребують чималих вкладень. Можливо, французький варіант виявиться економічнішим.
У межах зустрічі прозвучали також пропозиції про співпрацю у сфері морських перевезень (транспортна логістика у сучасній Франції швидко розвивається), модернізацію міських мереж водо- і теплопостачання.
«Чіт-лишку» сприйняли
У Єврейському культурному центрі «Beit Grand» пройшла вистава «Чіт-лишка» у постановці театру «Ланжерон» (Харків).
Головні ролі зіграли Наталя Богуславська і заслужений артист України Віталій Бондарев. На сцені актори розкрили тонку психологію подружніх стосунків.
Автор п’єси – відомий одеський драматург Олександр Мардань. «Чіт-лишка» – не перша постановка драматурга у Харкові. 2007 року в тамтешньому державному академічному російському драматичному театрі ім. О.С. Пушкіна пройшла прем’єра його вистави «Черга». Відтоді він з успіхом іде на місцевій сцені.
Відзначимо, що вистави за п’єсами Олександра Марданя поставлені у
12-ти країнах світу.
Радійте на здоров’я
Новий спортивно-оздоровчий комплекс «Радість» відкрився у гуртожитку № 5 ОНУ імені
І.І. Мечникова. Зала площею 80 квадратних метрів може одночасно приймати групи по 20 людей.
Створення комплексу – цілком студентська ініціатива. Силами студентів проведено ремонт приміщення, виготовлено багатопрофільні тренажери, шведську стінку. Один із тренажерів подарований студентським профкомом університету.
Ізмаїльський район
Завершать до 1 Травня
Як поінформував заступник голови Ізмаїльської райдержадміністрації Сергій Ніколаєв під час зустрічі із заступником голови ОДА Анатолієм Новаковським, у районі до 1 Травня буде завершено другий етап весняної посівної.
Пізніми сільгоспкультурами засіють понад 10 тисяч гектарів.
Порівняно добре виглядають озимі – загибель посівів склала усього 0,4%. Постраждали лише культури, посіяні занадто рано або ж із запізненням.
Татарбунарський район
Напередодні
курортного сезону
У Татарбунарах пройшла нарада з керівниками та власниками оздоровчих закладів, розташованих на узбережжі Чорного моря в Лиманській, Приморській та Тузлівській сільських радах.
Про підсумки діяльності туристичної та курортно-рекреаційної галузі району за 2010 рік, а також про перспективи їх розвитку поінформувала заступник голови райдержадміністрації, голова координаційної ради щодо розвитку галузі Сніжана Султан. Вона дала всебічну характеристику рекреаційних зон, розповіла про основні проблеми функціонування туристично-оздоровчих закладів і запропонувала варіанти їх розв’язання. Свої пропозиції та претензії висловили керівники районних служб і структурних підрозділів РДА. Полеміку викликало питання про підвищення коефіцієнта функціонального призначення, застосовуваного до нормативно-грошової оцінки землі.
Голова райради Валентин Кравченко звернув увагу керівників оздоровчих закладів на необхідність наведення санітарного порядку довкола і на територіях баз відпочинку, завершити будівельно-ремонтні роботи.
Підсумки наради підбила голова райдержадміністрації Наталя Кожухаренко. Вона, зокрема, підкреслила, що для розвитку курортів району частину зароблених коштів слід вкладати у розвиток рекреаційних зон.
Іванівський район
Упорядкували гуртом
Працівники структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради провели санітарне прибирання території, прилеглої до адміністративного будинку.
Вони впорядкували клумби, посадили троянди та декоративні дерева, побілили бордюри, зібрали сміття, впорядкували територію сміттєзвалища. А в День довкілля посадили понад сто берізок у парку біля адмінбудинку.
Приклад працівників райдержадміністрації та районної ради щодо впорядкування закріплених територій підтримали працівники відділу Державного казначейства, Державної ветеринарної служби, Іванівської ЗОШ І – ІІІ ст. ім. Б.Ф. Дерев’янка, селищної ради.
Савранський район
Пріоритетний напрям –
соціальна підтримка
Проблемами малозабезпечених переймаються члени координаційної ради з питань соціального захисту населення районної державної адміністрації.
Тут пріоритетний напрям – соціальна підтримка інвалідів, безробітних, осіб похилого віку, малозабезпечених. На черговому засіданні ради, яке вів перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Рябокоровко, розглянуто питання про надання адресної соціальної допомоги та матеріальної допомоги на лікування. З цього приводу звернулося 28 заявників. Ретельно вивчивши справи, члени координаційної ради вирішили надати матеріальну допомогу на лікування вісімнадцятьом громадянам на загальну суму 3500 гривень. Одна особа отримала адресну допомогу.
Болградський район
Втратили екскаватор
Те, що в районах відбувається незаконний видобуток корисних природних копалин, ні для кого не є секретом. А от затримують добувачів нечасто.
Однак, як повідомляє прес-служба ДПА в Одеській області, співробітники Ізмаїльської податкової міліції встановили, що за селом Виноградівкою провадиться видобуток піску. У кар’єрі працював екскаватор «ЭО-652» без відповідних дозвільних документів на право здійснення розробки піщаних кар’єрів. Під час перевірки цього факту вищевказаний екскаватор вартістю
85000 гривень вилучено.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Є. Низов, В. Мамонтов, С. Комісаренко, Є. Маслов, В. Акимов, Л. Токар, Т. Сторчак, А. Михайленко
Покликана поліпшувати життя одеситів
Відбулося перше засідання економічної ради при Одеському міському голові.
Основна мета створення економічної ради – поліпшення інвестиційного клімату для реалізації довгострокових перспективних проектів, а також боротьба з корупцією.
Перший заступник міського голови Сергій Черненко акцентував увагу присутніх на необхідності впровадження кластерних моделей об’єднання різних підприємств і структур для розв’язання найбільш важливих соціально-економічних проблем Одеси. Це дозволить ширше залучати до роботи на потреби міста місцеві підприємства, активніше впроваджувати наукові розробки.
Серед першочергових завдань – модернізація злітно-посадкової смуги в Одеському міжнародному аеропорту, розробка комплексної програми соціально-економічного розвитку.
Члени економічної ради, а до її складу увійшли керівники найбільших підприємств, наукових установ комерційних структур, банків підтримали ініціативи мера. Вони готові подати на обговорення і свої проекти, які сприятимуть поліпшенню життя городян.
Світлана МАРШИНА
Недбайливців
карають штрафами
У Ширяївському районі оголошено двомісячник з благоустрою населених пунктів. Ця робота цими днями значно активізувалася. Адже поза минулого дощового тижня багато з наміченого зробити не вдалося. Отож працівники організацій, підприємств, установ райцентру навели лад на прилеглих ділянках. Пішохідні доріжки селища підметені і підбілені, клумби упорядковані. Усі разом – і діти, і дорослі прибрали центральний парк відпочинку. Працівники районної дорожньої служби ретельно підчищають дерева та кущі на узбіччі траси, що веде до автобану Одеса – Київ. І все ж на сесії селищної ради звернуто увагу на те, що не всі жителі райцентру дбають про чистоту й лад. Кілька несанкціонованих звалищ – тому підтвердження. Де взяти кошти на їх ліквідацію? Між іншим, утримання санкціонованого сміттєзвалища місцевому бюджету обходиться щомісяця у 3-4 тис. грн. Депутати вирішили недбайливих карати штрафами від 340 до 1360 грн. Можливо, це вплине на них у кращий бік.
Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей»
Духовні зерна розсівати…
Щороку книжкова скарбниця нашого краю поповнюється не одним десятком різноманітних видань. Чільне місце серед них посідає історико-краєзнавча література. У цьому напрямі, до речі, працює чимало авторів, які живуть у райцентрах та селах області. Варто згадати Юрія Сисіна з Ананьєва, який чимало досліджень присвятив своєму затишному червонокам’яному місту. Вчитель історії із села Долинського Ананьївського району, він у своїй першій краєзнавчій праці «Валегоцулове. Долинське» виклав головні етапи історії цього населеного пункту. З-під пера Миколи Березницького, який нині живе в Одесі, вийшли книжки «Між Тилігулом і Чичіклією» та «Кодима – мати Гіпаніса», у яких автор висвітлив деякі епізоди історичної минувшини.
Схвальні відгуки отримало ґрунтовне видання одеського краєзнавця Олега Кулікова «Ширяєве». Це перша книжка із серії «Історія і люди», в якій письменник крізь призму сімейних архівів з використанням музейних, газетних, інших матеріалів та усних свідчень розповів про становлення та розвиток селище Ширяєвого та інших населених пунктів району, починаючи з кінця ХVІІІ століття. Олег Миколайович вже підготував до видання книжку про Любашівський район. Нині він збирає матеріали в Ізмаїльському, Комінтернівському, Ананьївському, Савранському та інших районах Одещини. На думку Олега Кулікова, кожне село та його кращі люди заслуговують на увічнення в таких своєрідних літописних виданнях.
Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей»
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |