ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
30.04.2011 / Газета: Одесские известия / № 47(4174) / Тираж: 18386

Одеса

На захист пекарів

Всеукраїнська асоціація пекарів та Всеукраїнська профспілка працівників агропромислового комплексу підписали галузеву угоду хлібопекарської, переробної промисловості України на 2011 – 2013 роки.

Згідно із законодавством України та Генеральною угодою, цей документ встановлює галузеві норми, що є обов’язковими для укладення на підприємствах колективних договорів, для додаткових виплат та пільг найманим працівникам.

Сьогодні Закон «Про соціальний діалог в Україні» та Податковий кодекс України надають можливість через колективні договори здійснювати соціальний захист працівників галузі, що особливо актуально. Адже в умовах збитковості, системного адміністративного регулювання, пекарі є однією з найбільш соціально незахищених професій. Власники підприємств, в умовах збиткової роботи хлібозаводів, постійного стримування цін на готову продукцію з боку держави, накладання численних штрафів контролюючими органами, не мають можливості фінансово забезпечувати виконання колективних договорів.

Механізм галузевої угоди дає право власнику через профспілкові організації фінансувати соціальний пакет на підприємстві з віднесенням його на собівартість.

Галузева угода дає змогу не збільшувати навантаження на фонд оплати праці, а на підставі соціального партнерства власника з профспілками здійснювати фінансування соціального пакету, що в результаті збільшує загальний прибуток (дохід) працюючого.

Галузева угода відкрита для участі інших підприємств харчової та переробної галузі, які можуть долучитися до неї заради підвищення рівня соціального захисту своїх працівників.

В інтересах «висотників»

Йдеться про тих громадян, які мешкають у висотних будинках. Усього їх в Одеській області налічується 391. З них до житлових будинків належать 347 і 16 – до адміністративних будинків із висотою понад 10 поверхів.

Як повідомляє Центр зв’язків із громадськістю ГУ МНС України в Одеській області, у вісімдесяти семи відсотків «висоток» виведені з ладу системи протипожежної безпеки.

З урахуванням ситуації, що склалася, і з метою забезпечення безпеки була ухвалена «Регіональна цільова соціальна програма розвитку громадянського захисту Одеської області на 2011 – 2013 роки». А в інтересах безпосередньо «висотників» розроблено «Програму забезпечення протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості та висотних будинків». Вона розрахована на 2011 – 2016 роки.

Білгород-Дністровський район

Електростанція на сонячних батареях

Питання спорудження Старо­козацької електростанції на сонячних батареях були обговорені на робочій нараді за участі заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Петра Хлицова.

Зокрема, остаточно вирішено питання землевідведення. Як компенсацію за вилучену з цією метою земельну ділянку місцевий аграрний ліцей одержує 80 га із земель запасу Крутоярівської сільради.

Спорудження електростанції на сонячних батареях стартує на початку другого півріччя. За останні два роки воно стане найсоліднішим будівельним об’єктом в області. На етапі будівництва в Старокозачому буде створено 500 тимчасових робочих місць, потім, у процесі експлуатації, 20 постійних.

У зв’язку із впровадженням інвестиційного проекту Старокозацька громада розраховує на певний відсоток відрахувань на соціально-економічні потреби. Крім того передбачається, що щорічна орендна плата в сільському бюджеті складе 250 тисяч гривень.

Як відзначив Петро Хлицов, усього в області планується побудувати п’ять таких об’єктів. Причому два з них, Старокозацька та Арцизька електростанції, будуть здані в експлуатацію вже цього року.

Овідіопольський район

Дні чистоти

Сьогодні в усіх селах і селищах за активної участі жителів проходять дні чистоти. Повністю прибрати район від сміття, що накопичилося, намічено до травневих свят.

Як відзначає районна влада, з кожним роком уздовж автотрас, завантажених транспортними потоками, утворюється усе більше стихійних звалищ. Смітять не лише місцеві жителі, але й проїжджі водії. Для прибирання території уздовж дороги Одеса – Овідіополь залучається міні-навантажувач одного з підприємств району.

Як повідомив директор КП «Благо» Олександр Дядик, протягом усього року працівники підприємства провадять очищення у чотирьох найбільш жвавих напрямках: на Одесу, Роксолани, Дальник і Калаглію. Цими днями, крім прибирання територій уздовж доріг, навколо і усередині кладовищ, ремонтуються павільйони на зупинках, лави для відпочинку, дитячі майданчики.

Фрунзівка

Великодній ярмарок

З ініціативи керівників району Сергія Бринзи та Павла Шестопалюка, за підтримки депутата обласної ради Олександра Пресмана, на центральній площі Фрунзівки пройшов ярмарок.

Його відвідувачі мали можливість придбати різноманітні продукти харчування до святкових столів та поминальних днів. У широкому асортименті були представлені сільськогосподарська продукція та промислові товари. Чималі черги біля кожного прилавка свідчили про те, що на ярмарку продавали необхідне людям м’ясо, копченості, ковбаси, рибу, паски, хлібобулочні та кондитерські вироби, різноманітні фрукти та овочі, яйця, молочну продукцію, крупи, борошно, олію місцевого виробництва.

Як зазначив заступник голови районної ради В’ячеслав Паровенко, в організації ярмарку взяли активну участь майже всі сільські та селищні голови, керівники сільськогосподарських і промислових підприємств, представники малого і середнього бізнесу. Прилавки порожніли на очах. І хоча цього разу ярмарок проходив без звичних усім нам розважальних заходів та концерту, все ж певного піднесення він додав багатьом.

Ізмаїл

Потрійне срібло юного художника

Випускник Ізмаїльської дитячої художньої школи та політехнічного ліцею Андрій Крапивченко став потрійним срібним призером конкурсу Київського національного університету будівництва та архітектури.

У цьому навчальному закладі пройшли три олімпіади для абітурієнтів – з креслення, рисунка та композиції. У конкурсі рисунка брали участь 90 майбутніх абітурієнтів. За його результатами, як і двома іншими, Андрій посів друге місце. У його досягненнях велика заслуга педагога Дитячої художньої школи з рисунка і композиції Лариси Сіденко та викладачки креслення політехнічного ліцею Сніжани Магалевської. До речі, Андрій посів перше місце в конкурсі, який був присвячений ювілею штурму фортеці Ізмаїл.

Савранський район

Зять як суперзірка

«Суперзять-2011» – під такою назвою пройшла конкурсно-розважальна програма у районному Будинку культури.

За титул змагалися: дільничний інспектор Савранського райвідділу міліції Олександр Гудима, працівник Державної виконавчої служби районного управління юстиції Олександр Кравець, продавець-консультант торговельної мережі «Фаворит» Раміль Абдієв (с. Полянецьке), вчитель фізичного виховання Байбузівського навчально-виховного комплексу Сергій Михайлищук. Журі конкурсу очолив голова районної державної адміністрації Олег Іспанюк. Щоб виявити здібності учасників і належним чином оцінити їх, було проведено низку конкурсів: привітання або візитка, знання кулінарії, весела вдача та захоплення до душі. Переможцем у загальному заліку став Сергій Михайлищук. Йому присуджено титул «Суперзять-2011» та вручено приз від народного депутата Леоніда Клімова – пилосос.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, С. КОМІСАРЕНКО, В. МАМОНТОВ, Т. ГУРІЧЕВА, Л. КУЗЬМЕНКО, О. ХАРЧЕНКО, Є. МАСЛОВ, Т. СТОРЧАК

Щоб знали всіх поіменно

Біля нового пам’ятника героям та жертвам Чорнобиля кодимці відзначили двадцять п’яту річницю трагедії.

Мітинг-реквієм відкрив міський голова Володимир Склярук. З уклінною вдячністю звернулися до ліквідаторів лиха голова районної ради Валерій Маньковський, голова райдержадміністрації Святослав Огінський, депутат обласної ради Микола Сорочан, представники громадськості.

Відкрити скорботний монумент було доручено ліквідаторам Василеві Кучеру та Анатолію Недбалюку.

Поіменно вшанували присутні хвилиною мовчання пам’ять земляків і всіх тих, хто віддав своє життя у борні з наслідками ядерної катастрофи.

Ліквідаторам присвячувалася літературно-музична композиція у виконанні учнів місцевих шкіл та церковного хору.

За мужність і самовідданість, проявлені під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, активну роботу в осередку Всеукраїнської громадської організації «Союз. Чорнобиль. Україна» Почесними грамотами районної ради нагороджено ліквідаторів Володимира Гіля, Анатолія Недбалюка, Дмитра Обнявка, Миколу Сатановського, Любов Шевчук, Миколу Шепітка.

Почесною грамотою районної державної адміністрації за активну участь у соціальному захисті потерпілих від аварії на ЧАЕС нагороджено Марію Лутій, Івана Піліса, Віктора Піщанського.

Благочинний округу, настоятель Хрестовоздвиженського храму протоієрей Юрій Кушнір (отець Георгій) відправив молебень з нагоди відкриття пам’ятника, окропив його свяченою водою, звернувшись з проповіддю, у якій наголосив на тому, що віднині і в райцентрі є воістину святе місце, де люди можуть віддати належну шану своїм землякам – ліквідаторам, поклавши до підніжжя живі квіти, згадавши поіменно тих, хто не шкодуючи свого здоров’я і життя, рятував світ від радіації.

Поруч з пам’ятником було встановлено фотостенди, з яких дивилися на кодимців ті, що відійшли у вічність, отримавши дозу опромінення, несумісну з життям. Але список померлих був значно більший за кількість фотографій на стенді. Тому працівники районного історико-краєзнавчого музею поставили собі за мету: кожне ім’я учасника-ліквідатора Чорнобильської катастрофи занести до Книги пам’яті, віднайти і відновити їхні фотографії, з тим, щоб наступні покоління знали своїх героїв поіменно.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Кодимський район

Така увага додає сил

Піклування про ветеранів – це наш людський обов’язок, справа совісті.

Голова РДА Василь Арнаут вважає, що увага до ветеранів має бути постійною, і демонструє це на власному прикладі. Так, ветерану флоту, учасниці бойових дій Наталії Бескровній (на знімку) потрібна була допомога у заміні шиферної покрівлі. Василь Петрович знайшов людину, яка виступила благодійником. Андрій Томницький, керівник ТОВ «Агро-2000», погодився допомогти і придбав 70 листів шиферу. Коли на подвір’ї Наталії Гаврилівни почали розвантажувати будматеріали, вона не могла повірити своїм очам. Звісно, таке піклування й повага розчулили її слабке від пережитих подій серце, на якому страхіття війни залишили глибокі рубці.

Війну Наталія Гаврилівна пройшла від початку й до кінця, була поранена, проте вижила і має багато нагород: орден Вітчизняної війни, орден «За мужність», медалі «За відвагу», за оборону Одеси, Севастополя, Кавказу та інші.

– Я дуже вдячна за допомогу та піклування, – говорить Наталія Гаврилівна Безкровна. – Увага додає сил і натхнення жити далі.

Одним із головних пріоритетів у роботі влади голова райдержадміністрації вбачає забезпечення соціально-економічної складової життя ветеранів, адже ці люди, як ніхто інший, заслужили на увагу, піклування та підтримку.

Наталія САМОЙЛЕНКО, власкор «Одеських вістей», Березівський район

У єдності – сила

Квітневе повстання 1876 року в Болгарії, яке тривало з 18 квітня по 23 травня, було безжалісно подавлено турецькими військами, що панували тоді на тих землях. Найбільшого розмаху рух опору набув у південній Болгарії, зокрема в містах Панагюришті, Копривштиці, селах Батак, Перуштиця. У підготовці й проведенні повстань брали участь і бессарабські болгари-переселенці. Незважаючи на поразку, квітневе повстання похитнуло турецьке феодальне панування в Болгарії, а жорстоке його придушення сприяло загостренню міжнародного становища і стало одним із приводів для початку російсько-турецької війни 1877-1878 рр., у результаті якої Болгарія була визволена від турецького ярма.

28 квітня в Одесі за підтримки Всеукраїнської громадської організації «Конгрес болгар України» і болгарського молодіжного клубу «Актив» на відзнаку сто тридцять п’ятої річниці Квітневого повстання відбувся масштабний флешмоб (коротка заздалегідь розпланована масова демонстративна акція). На Куликовому полі зібралися болгари, які побажали ушанувати пам’ять тих, хто віддав свої життя за визволення їх історичної батьківщини – Болгарії.

Учасникам акції вручили шматки тканини трьох кольорів, що символізують болгарський прапор. За командою всі присутні утворили три фігури. Перша – майорячий прапор вільної Болгарії. Потім болгари розбилися на три кола і під запальну болгарську музику танцювали хоро. Заключна фігура – загальне хоро: усі три кола злилися в одне, символізуючи відомий девіз «Съединението прави силата» («У єдності – сила»).

– Подібні заходи гуртують наш народ і не дають забути про героїв, їхні подвиги, завдяки яким ми сьогодні живемо у вільній країні, – підкреслив голова клубу «Актив» Олексій Куцарев. – Плануємо ще багато цікавих акцій, спрямованих на зміцнення дружби, толерантності та збереження нашої унікальної культури.

Автор: Христина ВІЄР


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту