ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
На допомогу ветеранам
30.04.2011 / Газета: Одесские известия / № 47(4174) / Тираж: 18386

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову «Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2011 році відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».

Тож разові виплати, які традиційно здійснюються напередодні Дня Перемоги, мають такі розміри (за категоріями):

1). Ветеранам війни із числа осіб, які брали участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни і війни з Японією, особам які у неповнолітньому віці були призвані чи добровільно вступили до лав Радянської Армії і Військово-Морського Флоту під час військових призовів 1941 – 1945 років, жертвам нацистських переслідувань, учасникам війни, а також членам сімей загиблих у період Великої Вітчизняної війни і війни з Японією та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів та учасникам Великої Вітчизняної війни і війни з Японією:

інвалідам війни І групи – 1000 гривень;

інвалідам війни ІІ групи – 900 гривень;

інвалідам війни ІІІ групи – 800 гривень.

Колишнім малолітнім (яким на час ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

інвалідам І групи – 1000 гривень;

інвалідам ІІ групи – 900 гривень;

інвалідам ІІІ групи – 800 гривень.

Учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на час ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 630 гривень.

Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 1000 гривень.

Членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни і війни з Японією, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій в період Великої Вітчизняної війни і війни з Японією, учасників Великої Вітчизняної війни і війни з Японією та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, – 320 гривень.

Учасникам війни, нагородженим орденом та медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни і війни з Японією, учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 120 гривень.

2). Іншим ветеранам війни, в тому числі учасникам бойових дій; із числа осіб, які брали участь у воєнних конфліктах на території інших держав у період до і після Великої Вітчизняної війни, а також іншим особам, не зазначеним у пункті 1 цього пункту, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (3551-12);

інвалідам війни І групи – 730 гривень;

інвалідам війни ІІ групи – 580 гривень;

інвалідам війни ІІІ групи – 510 гривень;

Учасникам бойових дій – 460 гривень.

Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 730 гривень.

Членам сімей, зазначеним у пункті 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (3551-12), а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, які не одружувались вдруге, та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових діл, учасників війни, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 245 гривень.

Учасникам війни із числа працівників, які на контрактній основі направлялися на роботу в держави, де велися бойові дії, та дружинам (чоловікам), які працювали за наймом в таких державах, – 100 гривень.

Згідно з Постановою по нашій області разові виплати отримають понад 90,5 тисячі осіб на загальну суму понад 26,2 млн грн.

Шановні громадяни! Якщо у вас виникнуть якісь запитання з приводу разових виплат, звертайтеся до місцевих органів праці та соціального захисту населення, відділень Пенсійного фонду. Ви також маєте змогу зателефонувати на «гарячу» телефонну лінію Головного управління праці та соціального захисту населення 785-18-40.

Автор: Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту