![]() |
|
![]() |
![]() |
Тема тарифів у сфері ЖКГ – одна з найбільш актуальних для більшості наших земляків. Тому не дивно, що прес-конференція заступника голови Одеської облради Олексія Гончаренка щодо цього питання викликала велике зацікавлення із боку ЗМІ.
Нагадаємо, ще 17 лютого депутати Одеської облради підтримали депутатський запит Олексія Гончаренка, з яким він звернувся до керівників Одеси, Білгорода-Дністровського, Ізмаїла, Іллічівська, Котовська, Теплодара та Южного. Цей документ рекомендував внести зміни у сферу утворення тарифів ЖКГ. Основні пропозиції виглядали таким чином:
– обмежити рівень накладних витрат у складі тарифів на послуги щодо утримання будинків і прибудинкових територій на рівні 40%;
– провадити громадські слухання при затвердженні подібних тарифів;
– забезпечити мешканцям кожного будинку щомісячний звіт про витрату виплачених ними коштів.
Докладніше зупинимося на першому пункті. «Накладні витрати» можна також назвати адміністративними (зарплата директора ЖКС та його секретаря, витрати на утримання офісного приміщення тощо).
– Ми не проти адміністративних витрат як таких, вони є в ціні будь-якої послуги, – говорить Олексій Гончаренко. – Але розміри, яких вони іноді досягають, виходять за рамки здорового глузду. Наприклад, в Одесі середній рівень накладних витрат у складі тарифів становить понад 70% від фонду заробітної плати основних працівників. Тобто майже половина тих коштів, які платять одесити, іде не на саму послугу, а на адмінапарат.
За словами молодого політика, деякі міста обласного підпорядкування позитивно відреагували на його пропозицію. Він сказав:
– Іллічівськ ще до нашого запиту сам обмежив накладні витрати в розмірі до 50%. Южне та Білгород-Дністровський переходять до 40% . У Котовську цей показник сьогодні становить 45%, але там готові його скоротити до 40%. У той же час у деяких містах не вважають такі заходи необхідними. Особливо дивує ситуація з Одесою. Адже в малих містах складніше скоротити адмінвитрати, ніж у місті-мильйоннику з величезними житломасивами. У зв’язку з подібною реакцією був розроблений проект змін до Постанови Кабінету Міністрів № 529 від 2009 року. Сьогодні цей проект буде спрямований на розгляд Кабміну. Якщо до нас прислухаються, то ми вже на рівні країни зможемо внести зміни до розрахунку тарифів.
Як приклад Олексій Гончаренко навів досвід Київської міської державної адміністрації. Після нещодавньої перевірки на підвідомчих їй об’єктах з’ясувалося, що рівень накладних витрат становить 60%. На думку керівництва міста, це дуже висока цифра, яку необхідно знижувати. У той же час в Одесі аналогічний середній показник – понад 70%, а серед окремих «рекордсменів» (ЖКС «Пересипський») навіть перевищує 90%.
– Я розумію, що сьогодні закон не обмежує ці витрати, але повинні ж бути здоровий глузд і відповідальність перед громадою, – заявив молодий політик. – Пропоновані заходи дозволили б пом’якшити ситуацію. Ще однією ключовою пропозицією я вважаю необхідність щомісячного звіту про витрачені кошти. Так, наприклад, робиться у Вінниці й Черкасах. Сьогодні на території мільйонної Одеси діють 8 ЖКС. Гроші йдуть до «спільного казана», неможливо порахувати, хто платить, а хто ні, куди ці кошти були витрачені. А потрібно, щоб у людей була можливість щомісяця побачити на дверях свого будинку оголошення: «Надійшло стільки-то коштів, з них стілько-то витрачено на прибирання або ремонт ґанку». І красти буде складніше, тому що якщо зазначений ремонт ґанку, то одразу видно – відремонтований він чи ні. Отут навіть жодних перевіряльних структур залучати не потрібно.
Олексій Гончаренко відзначив:
– Я не буду забігати наперед і ґарантувати, що цей проект буде підтриманий у Кабміні, хоча сподіваюся на це. Якщо реакція буде негативною – піде звертання до Адміністрації Президента. За великим рахунком, справа не в тому, щоб підтримали саме наш проект, а в тому, щоб розв’язали наявну проблему. І якщо Кабмін розв’яже її якимось іншим способом – це теж буде сприйнято позитивно.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |