![]() |
|
![]() |
![]() |
Нещодавно на базі Михайлопільської сільської ради відбувся семінар-практикум на тему: «Робота місцевої ради щодо розвитку соціальної інфраструктури, забезпечення належного санітарного стану, організації благоустрою території та участь у ньому територіальної громади».
Учасники семінару оглянули територію сільської ради, дитячий садок, школу, ФАП. Сільський голова Володимир Абрамович Гольдман поділився досвідом роботи щодо розвитку соціальної інфраструктури, забезпечення належного санітарного стану та участі в роботі територіальної громади. Він наголосив, що суттєву допомогу в утриманні і розвитку соціальної сфери надає базове сільгосппідприємство. Гості семінару звернули увагу на впорядкованість вулиць, узбіч доріг, відсутність скирд та будівельних матеріалів поза межами садиб. Депутати провадять роз’яснювальну роботу про необхідність дотримання правил благоустрою, проходження флюорографічного обстеження. Як результат Михайлопіль має найкращі в районі показники проходження флюорографії.
Допомагає розв’язувати проблеми ради координація роботи служб. Щопонеділка робочий день тих, хто трудиться на благо громади – директора школи, завідувачів дитячого садка, ФАПу, бібліотеки, відділку зв’язку, соціальних працівників, ветлікаря, – розпочинається в кабінеті сільського голови.
В населених пунктах поступово вирішують всі питання життєдіяльності – села газифіковані, прокладено 11 км водогону. Зараз провадиться освітлення вулиць. В Михайлополі вже встановлено 60 ліхтарів, всього планується до кінця року – 130. Наступного року світло по вулицях проведуть в Козловому.
Гордістю села є дитячий садок та школа. В закладах створено гарні умови для розвитку і виховання дітей. Завдячуючи підтримці сільгосппідприємства, учні середніх і старших класів школи харчуються безкоштовно. Оточені увагою вихователі садка та педколектив навчального закладу.
Односільчани активно відгукуються на прохання сільської ради щодо організації суботників, санітарних днів. Нинішньої весни на прибиранні та облаштуванні п’яти кладовищ працювало 117 чоловік. Тому закономірним є те, що Михайлопіль посів перше місце в обласному конкурсі на кращий санітарний стан.
Нещодавно районна комісія провадила перевірки санітарного стану та благоустрою населених пунктів. Результати їх роботи проаналізувала заступник голови районної ради Марія Іванівна Васильченко. Вона відзначила суттєві позитивні зміни у всіх населених пунктах району. Хоча, як каже Марія Іванівна, комісія працювала не для того, щоб визначити переможців, а для стимуляції діяльності громади. Шанс поборотися за звання кращого населеного пункту в другому турі надали Баранівській та Коноплянській сільським радам. Заступник голови райдержадміністрації О.Я. Ліцевич у своєму виступі наголосив на тому, що базовим сільгосппідприємствам необхідно вкладати кошти в ремонти доріг, стан яких стрімко погіршується.
До благоустрою територій причетні житлово-комунальні господарства, які діють в декількох сільських та селищних радах. Як організовано їх роботу, проінформував начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації І.І. Бровкін.
Головний санітарний лікар району Л.В. Бошняков ознайомив учасників семінару з епідеміологічною ситуацією в районі, зазначивши, що вона в значній мірі залежить від роботи органів влади на місцях. Також він зупинився на проблемі росту захворюваності жителів району на туберкульоз, який за останні роки перевищує обласний показник в три рази.
Про співпрацю райвідділу міліції з органами місцевого самоврядування, проблеми, які виникають в роботі, розповів в.о. начальника Іванівського РВ ГУМВС О.С. Вініченко.
Тема семінару-практикуму стосувалася благоустрою територій. Суттєвою допомогою для сільських рад у вирішенні проблем благоустрою є залучення громадян, що перебувають на обліку в районному центрі зайнятості, до громадських робіт. Про таку послугу РЦЗ розповів директор М.В. Левицький, повідомивши, що для їх фінансування передбачено більше 300 тисяч гривень. Використовують такий вид послуг сільські голови Баранового, Михайлополя, Білки, Бузинового та селищний голова Радісного.
Вже багато років триває робота по оформленню державних актів на землю. Та проблем у населення менше не стало. На якій стадії оформлення перебувають документи – цікавилися практично всі сільські голови. На питання відповідав С.О. Губін – начальник Іванівського відділу Держкомзему.
Обговорили присутні стан доріг в районі. Через низький рівень фінансування, а в поточному році і повну його відсутність, начальник Іванівської філії «Райавтодор» В.М. Присяжнюк запропонував разом вирішувати цю проблему – органам місцевого самоврядування та сільгосппідприємствам. На сьогодні розробляється програма реорганізації дорожньої галузі, згідно з якою за 4 роки частина доріг перейде на утримання органів місцевої влади.
Голова райдержадміністрації Н.А. Бянова висловила свою думку з приводу розглянутих питань, проінформувала про взаємодію і співпрацю державних структурних підрозділів району з органами місцевого самоврядування. Вона також проаналізувала результати засідання комісії по легалізації заробітної плати, наголосивши, що гривні, видані працівникам в «конверті», – це ті кошти, що недоотримують бюджети сільських, селищних рад та району.
Підбиваючи підсумки роботи семінару-практикуму, голова районної ради О.І. Мазур визначив мету таких зустрічей: побачити, що можна конкретно зробити на окремій території, порадитися з колегами та керівниками служб і підрозділів району. Голова райради також відзначив, що Михайлопільська рада – четверта, яка виборола призове місце в обласному конкурсі. Це – закономірно, адже робота по підтриманню санітарного стану і благоустрою тут провадиться систематично, а впорядкованість території стала своєрідною візиткою сільської ради.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |