ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Зустрінуть квітучим полем
30.04.2011 / Газета: Одесские известия / № 47(4174) / Тираж: 18386

Цикл весняно-польових робіт у господарствах Саратського району завершується. Усього тут налічується 106 тисяч гектарів сільськогосподарських земель, 86% з яких обробляють великі товаровиробники, які впливають на інфраструктуру сільських рад.

Особливістю нинішнього сільськогосподарського року стали посіви озимих культур. Для них відвели 71 тисячу гектарів. Це майже на 10% більше, ніж засіяно озимими в найбільшому районі області, сусідньо­му Білгород-Дністровському. На середину третьої декади саратським аграріям вдалося повноцінно підживити добривами понад 61 тисячу гектарів. Завершено сівбу ярих культур, зокрема 6,5 тисячі га ячменю. В останні дні квітня селяни в особистих господарствах і деяких СВК поспішають засіяти поля, що залишилися, соняшником і кукурудзою.

У СВК «Прогрес» з 1900 га під соняшник відведено 400. Ця культура для даного господарства є своєрідною візитною карткою. Ось тільки раніше такі поля засівали швидше, а сьогодні терміни стали довшими.

– Ось це поле площею у 82 гектари наші трактористи обробили за дві доби, – говорить агроном «Прогресу» Петро Данилович Куртов, який невідривно спостерігає за технологією процесу. – Люди трудилися у дві зміни з п’ятої ранку і до найгустіших сутінків. Складність садіння полягає в тому, що кожна насінинка соняшнику сербської селекції закладена в ґрунт із внесенням мінеральних добрив. На гектар витрачається по 100 кілограмів складних добрив.

– Кошти в цю землю вкладені чималі, – додає керівник СВК «Прогрес» Павло Миколайович Домусчи. – Але таким чином, ми уникаємо важкої виснажливої праці й дорогого просапування цієї культури. У фазі росту чотирьох листочків внесемо гербіциди суцільної дії та одержимо цілком чисте від бур’янів поле.

У трудові весняні дні Павло Миколайович намагається побувати на кожному полі, де кипить робота або вже щедро буяє озима зелень. От і зараз, присідає навпочіпки поруч із сівалкою, рихлить пальцями землю. Сівалка румунського виробництва, яку господарство придбало три роки тому за величезні на ті часи гроші – 90 тисяч гривень, забезпечує точність поштучного висіву. Тоді вона виявилася єдиною у всьому районі. Сьогодні в багатьох СВК куплені інші, удосконаленіші. Але Домусчи виявився першим, хто придбав і випробував дуже точну сільгосп­техніку.

Схоже, сьогодні він знову вирішив здивувати, а заодно й потішити свій рідний район. Поле, засіяне соняшником, у минулі роки традиційно розміщувалося ближче до Миколаївки-Новоросійської. А сьогодні трактористи «Прогресу» засіяли його буквально на межі з Білгород-Дністровським районом. Знаючи, якою невимовною красою вирізняються гібридні поля соняшнику, вирощені під керівництвом хазяйновитого Павла Миколайовича Домусчи, запитала його навпростець:

– Це такий задум, щоб у період цвітіння Саратський район зустрічав гостей яскравим сонячним полем?

– Це ви точно підмітили, – із задерикуватою хлоп’ячою усмішкою відповів він.

Автор: Тетяна АЛЕКСЄЄВА, Саратський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту