![]() |
|
![]() |
![]() |
«Фронт змін» вимагає від уряду та Президента переглянути Харківські угоди, внаслідок яких в обмін на нібито знижки на російський газ на 25 років подовжено перебування російського флоту в Україні.
Напередодні Великодніх свят Президент України Віктор Янукович заявив, що без підписання Харківських угод Україна втратила би не лише промисловість, а й країну. На думку президента України, «базова ціна російського газу в 450 доларів за тисячу кубометрів, яку ми отримали після підписання газових контрактів із Росією у 2009 році, є для нашої країни непідйомною. І, шукаючи шлях до зниження ціни на газ, ми зробили перший крок у минулому році, підписавши газові угоди («Харківські угоди»), і ми знизили ціну на газ на 100 доларів за тисячу кубічних метрів», — сказав Віктор Янукович 21 квітня 2011 року, перебуваючи у Черкасах.
Цікаво, що «отримавши» від Росії знижку на газ, українська влада одразу почала піднімати ціни на газ та комунальні тарифи для населення. Провладна більшість у Раді на чолі з Партією регіонів провалила постанову про введення мораторію на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, яку 20 квітня вніс лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк.
Небажання влади зменшити плату за газ для населення стає зрозумілим, якщо уважно ознайомитися із статтею 2 Харківських угод. Виявляється, отримана Україною знижка на газ зараховується… як оплата Росією оренди баз її Чорноморського флоту в Україні! На практиці ніяких знижок на газ Україна від Росії не отримувала!
Насправді Україна платить за газ у середньому на 50 доларів дорожче, ніж європейські країни. Нещодавно це вимушений був визнати і голова українського уряду Микола Азаров. Під час зустрічі із президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Томасом Міровим український прем’єр відзначив, що Україна купує газ у Росії дорожче, ніж Польща та Німеччина.
Несправедливість для нашої країни Харківських угод розуміють дедалі більше українців. 27 квітня в Севастополі відбувся мітинг до дня річниці Харківських угод. Його учасники запитували у влади: «Чорноморський флот стоїть. Де дешевий газ?»
Севастопольцям влада роздавала особливо щедрі обіцянки. Але на практиці вони, як і вся країна, отримали підвищення цін на газ для населення, зростання тарифів на житлово-комунальні послуги. Крім того, Севастополь отримав забруднення своїх дорогоцінних бухт російськими військовими кораблями та відсутність перспектив курортного розвитку міста, адже інвестиції з Росії сюди не прийшли, як обіцялося, а інвестиції з Заходу не прийдуть, доки тут стоїть Чорноморський флот РФ. Севастопольці отримали ще й зростання безробіття — Чорноморський флот за минулий рік звільнив півтори тисячі людей, зупинив роботу двох військових заводів і скоротив робочий тиждень ще на двох своїх підприємствах.
Українській владі необхідно добитися від Росії зниження цін на газ, вважають у «Фронті Змін» А, якщо досягти цього не вдасться, Україні треба скасувати Харківські угоди.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.021Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |