![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Конкурс імені видатного письменника
Управління культури і туризму Одеської міськради до 25-го травня приймає роботи на щорічний муніципальний літературний конкурс імені Костянтина Паустовського.
Він провадиться з метою популяризації творчості сучасних авторів і пропаганди серед населення спадщини видатного письменника минулого століття, чий життєвий шлях тісно був пов’язаний з Одесою різних років, у трьох номінаціях: поезія, проза, публіцистика та критика, присвячені творчості Паустовського. Це мають бути вже опубліковані твори, не відзначені іншими літературними преміями, естетичну основу яких складають ідеї загальнолюдських цінностей, любові до рідного краю.
Премії і дипломи цьогорічних лауреатів будуть вручені за традицією у день народження Костянтина Георгійовича Паустовського – 31 травня.
З вини льотчика
В авіакатастрофі, що сталася 4 місяці тому, загинули три одеські дівчини-моделі. У трагедії винен пілот.
Прокуратура Дніпропетровської області повідомила, що справу закрито.
– Вертоліт був справний. Навіть після падіння двигун залишився у робочому стані, — повідомив керівник транспортної прокуратури Дніпропетровської області Юрій Юрченко.
Слідчі стверджують: льотчик потрапив у хмару туману, втратив орієнтацію «земля-повітря» і урізався в землю (вертоліт SА-341-Gazelle управляється візуально, а не за приладами).
– Рішення про політ приймав пілот. Під час вильоту видимість була нормальною, але в Солонянському районі, де сталася катастрофа, є кілька водойм, навколо яких утворився туман, – пояснює Ю. Юрченко.
Родичі загиблих дівчат з висновками слідства згодні.
Нагадаємо, 4 місяці тому в авіакатастрофі під Дніпропетровськом загинули три одеські моделі: 19-річна Катерина Ветчинкіна (4-та «Віце-міс Україна Всесвіт-2009»), 19-річна Яна Бондаренко («Вице-міс Бікіні Одеса-2007») і 22-річна Злата Маширова (модель і студентка юракадемії), а також 41-річний пілот з Херсона Вадим Власенко.
Морський скутер – потенційна небезпека!
У результаті перевірки, проведеної Одеською облдержадміністрацією, виявилося, що тільки 4% скутеристів мають ліцензії.
На сьогоднішній день у регіоні налічується близько 300 підприємств, які надають послуги з прокату скутерів, з них ліцензії є тільки у 12. Про це повідомив представникам регіональних ЗМІ начальник управління морегосподарського комплексу, транспорту і зв’язку ОДА Олександр Ілько, повідомляє інформагентство «Репортер».
За словами чиновника, при відсутності регламентації цього виду діяльності ні про яку безпеку відпочивальників не може бути й мови.
– Якщо підприємець не оформив ліцензії, то майже напевно він і до інших моментів діяльності поставиться несерйозно: прийме на роботу 18-річних хлопців, які навіть не пройшли інструктаж, не буде вчасно провадити техогляд, – підкреслив О. Ілько.
Він також відзначив, що підприємці працюють тільки у курортний сезон. Це залишає їм досить багато часу, щоб узаконити свій бізнес. Їхню діяльність повинні контролювати місцеві податкові адміністрації, управління Мінприроди, інспекція з безпеки морського руху, МНС, МВС і прикордонники.
Нагадаємо, минулого року через порушення правил водіння скутерів в Одесі загинуло троє, двоє з них – туристи з Росії.
Хабар без достатку
Півтори тисячі доларів США вимагав і одержав керівник однієї із селищних громад у передмісті Одеси від підприємця, який побажав придбати земельну ділянку для розширення свого бізнесу.
Після прийняття щодо цього питання позитивного рішення сесією селищної ради зловмисник зажадав винагороду, у іншому разі пригрозив відмовою у виділенні ділянки. Співробітники СБУ затримали зловмисника на місці злочину в його власному автомобілі, під час одержання усієї суми. Порушено кримінальну справу. Хабарникові загрожує позбавлення волі терміном від п’яти до десяти років.
Білгород-Дністровський район
Потенціал далеко не вичерпано
На одній з останніх колегій райдержадміністрації розглянуто підсумки соціально-економічного розвитку і рейтингові показники району за минулий рік, обговорено питання харчування дітей у школах, роботи громадських формувань.
Як відзначив голова РДА Василь Чорнолуцький, перше місце, здобуте районом у рейтинговій таблиці області за підсумками 2010 року, – лише старт для подальшого розв’язання проблем. При цьому він звернув особливу увагу на низькі показники в сільськогосподарській галузі, зокрема, у сфері тваринництва. На думку В. Чорнолуцького, для досягнення відчутних результатів у цьому напрямі необхідно створити команду сучасних менеджерів, які швидко і правильно реагуватимуть на вимоги сільськогосподарського ринку. Ця галузь економіки, підкреслив керівник, залишається пріоритетним напрямом у роботі РДА.
Білгород-Дністровський
Намічено конкретні заходи
Для координації зусиль у розв’язанні нагальних проблем територіальних громад вперше за багато років у міськраді відбулися спільні збори депутатів міської та селищної рад Сергіївки і Затоки.
Депутати обговорили хід оптимізації системи охорони здоров’я для підвищення ефективності її роботи, питання подальшого розвитку туристичної галузі, готовність до проведення літнього курортного сезону. Намічено конкретні заходи для активізації справ на місцях. На думку депутатів, такі спільні зустрічі повинні стати традиційними і конструктивними.
Красноокнянський район
Працювати, дбаючи про людей
За словами голови райдержадміністрації Миколи Лемищука, головною проблемою району є відсутність потужного промислового виробництва, що дало б можливість створити додаткові робочі місця.
Вирішенням питань легалізації вже наявних робочих місць та доведення заробітної плати до середньообласного показника зараз цілеспрямовано займаються органи виконавчої влади. Значна увага приділяється платі за землю. Наприклад, відповідна комісія з минулого року переглядає договори щодо підвищення орендної плати до мінімального розміру (140 грн).
Крім питань економічного характеру, владні структури дбають і про соціальні складові розвитку району. Значні кошти спрямовано на капітальний ремонт і придбання обладнання для ФАПів та дитсадків. Під контролем перебуває питання пенсійного забезпечення та соціальних виплат.
– Ми розуміємо, що будь-які зміни, реформи, оптимізації зачеплять живих людей, – наголосив голова райдержадміністрації. – Тож і думати потрібно, передусім, про них.
Ширяївський район
За активної участі громади
Мрія кожного сільського жителя – мати в будинку газ, для мешканців Жовтня здійсненна.
Слід лише підійти до вирішення питання всією громадою. Про це йшлося на сході громадян. За повідомленням Жовтневого сільського голови Лілії Зибо, виготовлення проектної документації взяла на себе сільська рада. На встановлення газорозподільного пункту та проведення труби високого тиску виділено кошти з обласного бюджету розвитку в розмірі 4 млн грн. Всіляко сприяє ширяївцям у цій справі депутат обласної ради, голова правління ВАТ «Одесагаз» Ігор Учитель. Так, за його участі для проведення вуличних мереж виділено 400 метрів труб середнього тиску безкоштовно. Вже створено кооператив «Жовтеньгаз», його очолив Олег Бабіч, що займатиметься координацією дій щодо підведення блакитного палива до будинків громадян.
Комінтернівський район
Стягують через суди
Прокуратура району подала до Одеського окружного адміністративного суду позов в інтересах держави, у особі районного управління Пенсійного фонду України, про стягнення з одного з підприємств заборгованості у розмірі 824 тисячі гривень.
Усього ж заборгованість підприємств, організацій та установ Одеського регіону перед Пенсійним фондом України цього року скоротилася на 8 мільйонів і становить 65,4 млн гривень.
Як повідомляє прес-служба прокуратури області, на цей період у судах розглядається 10 позовів про стягнення заборгованостей щодо страхових відрахувань на загальну суму близько мільйона гривень. Чотири позови не розглядалися, оскільки боржники добровільно компенсували заборгованість на суму 337 тисяч гривень.
Ізмаїл
На сонячному підігріві
Сьогодні до різних сфер нашого життя впроваджуються інноваційні технології, що швидко розвиваються. Особливо важлива їхня економічність.
У дитячому садку № 23 «Веселка» м. Ізмаїла, наприклад, питання економії частково вирішено завдяки старанням СПД «Гавлицький» – офіційного ділера київської фірми «Атмосфера». У цьому дошкільному закладі як благодійна допомога і з метою проведення експерименту на одному з корпусів установлено сонячну водонагрівальну систему СВК-А. Вона дає можливість забезпечувати гарячою водою без використання електронагрівальних приладів дві групи. Підігрівається вода за рахунок сонячного світла і, зрозуміло, безкоштовно.
Незважаючи на короткий термін експлуатації установки, експеримент показав, що економія досить відчутна.
Котовський район
«Калинка-малинка» і «Ювелірика»
Вперше у Котовську проведено фестиваль «Палітра талантів», метою якого є популяризація родинної творчості.
В ньому взяли участь 22 сімейні колективи у двох номінаціях: «вокал» та «декоративно-ужиткове мистецтво». В номінації «вокал» переможцями стали родина Трачів: бабуся Анна – син Руслан – онучка Анна, з піснею «Калинка-малинка», та родина Миколи Пащенка і Олени Лясоти. В номінації «декоративно-ужиткове мистецтво» – родина Соколових з оригінальними саморобними ляльками та бісероплетінням, і родина Лебедєвих з роботами «Федоскінський розпис» та «Ювелірика». Лауреати отримали дипломи та гран-прі. Усі учасники – дипломи та цінні подарунки.
Миколаївка
Фатальний постріл
У райцентрі було знайдено тіло 25-річного помічника дільничного міліціонера Миколаївського райвідділу міліції з простреленою головою.
За повідомленням начальника відділу зв’язків з громадськістю ГУ МВС України в Одеській області Віктора Мірошниченка, загибель міліціонера – це випадок суїциду на ґрунті сімейно-побутових проблем. Трагедія сталася о 6 годині ранку на одному з подвір’їв Миколаївки. Коли міліціонери приїхали на місце пригоди, то виявили загиблого колегу, поряд з яким лежала табельна зброя. Співробітники прокуратури провели розслідування і зробили висновок, що правоохоронець наклав на себе руки.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Л. Мельничук, Т. Гурічева, Ю. Федорчук, Т. Сторчак, А. Михайленко, Є. Маслов, Л. Кузьменко
За подвиг в ім’я життя
Як ми вже повідомляли, за підсумками московського конкурсу творів, присвячених ліквідації Чорнобильської катастрофи, книжка-фотоальбом одеського журналіста Миколи Валицького «Ліквідація. Дорогами пам’яті…» посіла перше місце в СНД у своїй номінації. Конкурс був присвячений 25-річчю трагедії на ЧАЕС.
Нещодавно в Москві, на засіданні Координаційної ради громадської організації «Чорнобиль-атом», відбулося урочисте вручення нагород героям-ліквідаторам. Серед них – і наш земляк, активний громадський діяч, фотокореспондент одного з одеських щотижневиків Микола Валицький. Він став лауреатом конкурсу Загальноросійської спілки громадських об’єднань «Союз. Чорнобиль. Росія» на ниві літератури та мистецтва «Патріотизм і вірність обов’язку». Диплом I ступеня та нагрудна відзнака лауреата вручені М. Валицькому за перемогу в номінації «Найкращий фільм, фотоальбом».
Книжка-фотоальбом «Ліквідація. Дорогами пам’яті...» – це друге, розширене видання збірки історичних фотографій, зроблених безпосереднім учасником подій далекого 1986 року і об’єднаних в одній збірці «Ліквідація аварії на Чорнобильській АЕС очами фотокора політвідділу УС-605». Знімки М. Валицького стали ілюстраціями для багатьох книжок ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, поповнили фототеку архіву російського відомства з атомної енергетики.
Вся трудова біографія Миколи Миколайовича пов’язана з підприємствами Міністерства середнього машинобудування СРСР, звідки 1986 року він був відряджений до Чорнобиля. Праця М. Валицького високо оцінена Державною корпорацією з атомної енергетики «Росатом». Ухвалою її генерального директора С. Кірієнка М. Валицький нагороджений нагрудною відзнакою «За подвиг в ім’я життя».
Ігор БОНДАРЕВ
Заклали ювілейний сквер
У межах двомісячника із санітарного очищення та озеленення територій у центрі села Виноградівки Болградського району було закладено сквер. Посаджено 100 дерев верби, каштана, липи, берези та клена. У саджанні взяли участь сільський голова Олександр Арабаджи, працівники сільської ради, лікарської амбулаторії, дитячого садка, активісти села. Саджанці закупили коштом сільського бюджету. Закладка скверу присвячена до 200-річчя села. Ювілей відзначатиметься завтра, 6 травня. Велику допомогу в приготуваннях до ювілею подають місцеві сільгосппідприємства в особі керівників, депутатів районної ради Георгія Кочмаря (ПСП «Колос») і Георгія Терзі (ПП «Герюш»).
Тетяна МИХАЙЛОВА, Болградський район
В Одеській обласній державній адміністрації працює «телефон довіри» за номером (0482) 34-28-12. Дні роботи – понеділок – п’ятниця, з 10.00 до 12.00.
Також відповідно до затвердженого головою облдержадміністрації графіку, з 10.00 до 12.00 години, щовівторка, провадяться «гарячі телефонні лінії» за участю керівництва Одеської обласної держадміністрації за телефонами: 718-92-71, 718-92-84.
Керівників структурних підрозділів ОДА – з 14.00 до 16.00 години щосереди за телефонами: 718-92-71; 718-92-84.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |