ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
На цій землі жити нашим дітям та онукам
05.05.2011 / Газета: Одесские известия / № 48(4175) / Тираж: 18386

Як розв’язуються екологічні проблеми Одещини? Ця тема стала однією з центральних під час інтерв’ю голови Одеської облради Миколи Пундика телеканалу «ОК».

– Питання екології – одні з найгостріших, найскладніших і найбільш соціально значимих, – заявив Микола Володимирович. – Звичайно, багато в чому рівень екологічних проблем пов’язаний з рівнем розвитку виробництва. Наші технології визначають ступінь забруднення навколишнього середовища: викиди, парові ефекти тощо... Але є й побутові нюанси, які не залежать від рівня розвитку технологій. В нашій облраді організовано робочу групу, яка займається проблемою звалищ, насамперед стихійних. До цієї роботи активно залучаються органи екологічного контролю, міліції, прокуратури, СБУ.

Як виглядає ситуація на практиці? Будь-який населений пункт хтось прибирає, є деякі підприємства – приватні, а найчастіше й комунальні. На прибирання цих територій у бюджеті передбачені захищені статті. Якщо на одного жителя на місяць передбачено шість із половиною гривень, то візьміть мільйонну Одесу й помножте – одержите пристойну суму. З обласного центру все побутове сміття вивозиться на полігон. На жаль, не переробляється, але це вже якраз питання розвитку технологій та інвестицій. А куди вивозять сміття в області з безлічі селищ і сіл? За ідеєю – повинні везти на звалище і платити за утилізацію гроші. За фактом – вивозять у найближчий яр і викидають. Є випадки, коли засмічують посадки й навіть пасовища. Не скажу, що наша область у цьому плані унікальна, це проблема країни. Але будемо говорити про наш регіон. Згадайте хоча б цю зиму, коли було мало снігу, і вітер гнав ці «кульки» по усіх полях і дорогах.

Чи є якісь зрушення? На сьо­годнішній день після роботи комісії до усіх дозвільних інстанцій вже звернулися 14 сільських голів. Вони бажають упорядкувати свої відносини з організаціями, які прибирають сміття, а головне – узаконити звалища. Узаконене звалище – це оплата за орендовану для нього землю, це надходження до бюджету. Але повинен сказати, що в цьому питанні ми ставимо в основу не стільки надходження грошей до бюджету, скільки екологію. Адже ми живемо на цій землі, тут жити нашим дітям та онукам.

На продовження теми – ще один момент, дуже тісно пов’язаний з екологією. Після перевірок робочої групи встановлено, що на сьогоднішній день в Одеській області існує 262 так званих кар’єри. Чому «так званих»? Тому що кар’єр – це не просто яма. Крім ведення робіт, він передбачає ще й одержання багатьох дозвільних документів, які ці роботи регламентують. Отож із цих 262 об’єктів дозвільні документи мають усього сім! Риторичне запитання: що, в Одесі не ремонтують дороги, не споруджують будинки? Ні, і споруджують, і ремонтують, незважаючи на кризу. А для цього потрібні пісок, наш місцевий камінь-черепашник, вапняки – усе те, чим багата область. Практично ніхто з підприємців, які займаються їхнім видобутком, не платить грошей до бюджету. Але ж є Кодекс про надра, є Конституція. І надра належать державі, усьому народу, а не конкретному підприємцеві, якому, припустимо, захотілося вирізати камінь. Ніхто не закликає закривати ці кар’єри. Просто платіть. Мова йде про податки, про великі податки. Зараз цими питаннями впритул займаються прокуратура та міліція. І я дуже радий, що є розуміння і на всіх рівнях влади, і серед населення.

Наталя БОНДАРЕНКО

Села Одещини та їхні символи

Село Виноградівка Болградського району тепер матиме власні офіційні символи. Свідоцтва про реєстрацію герба і прапора цього населеного пункту в Геральдико-вексилологічному реєстрі вчора були урочисто вручені на засіданні геральдичної колегії, яку очолює заступник голови Одеської обласної ради Олексій Гончаренко.

– Нині у суспільстві зріс інтерес до народних традицій та історичного минулого нашого народу. Наявність свого прапора і герба – це дуже важлива подія для будь-якого населеного пункту, частина духовного починання, на цьому заснована культура, патріотизм і це те, що поєднує людей. Вітаю вас і бажаю, щоб село квітнуло і розвивалося, а ваші символи всіляко цьому сприяли, – відзначив при врученні геральдичних знаків Олексій Гончаренко.

– Ми дуже раді, що стали першим селом у Бол­градському районі, яке здобуло право на власну символіку. І що ця подія збіглася із двохсотріччям нашого села, яке будемо відзначати 6 травня. Тож запрошуємо всіх на ювілей, і ще раз величезне спасибі! – сказав у відповідь Виноградівський сільський голова Олександр Арабаджи.

Наступним на черзі стане село Холодна Балка Біляївського району. Його офіційні символи вже схвалені на сесії сільської ради. Геральдична колегія також їх розглянула на засіданні й дала дозвіл на реєстрацію в Геральдико-вексилологічному реєстрі офіційних символів та розпізнавальних знаків органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Одеської області. Після проходження цієї процедури Холодній Балці також будуть видані відповідні свідоцтва.

Автор: Марія ГРИГОР’ЄВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту