ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
07.05.2011 / Газета: Одесские известия / № 49(4175) / Тираж: 18386

Одеса

До уваги депутатів Одеської обласної ради VІ скликання

20 травня 2011 року, о 10 годині, в сесійній залі обласної ради (м. Одеса, просп. Шевченка, 4, 3-й поверх) відбудеться пленарне засідання шостої сесії обласної ради шостого скликання.

Для розгляду на пленарному засіданні шостої сесії обласної ради шостого скликання рекомендовані питання:

– про звіт обласної державної адміністрації про виконання обласного бюджету Одеської області за І квартал 2011 року;

– про внесення змін і доповнень до рішення обласної ради від 30 грудня 2010 року № 53-VI «Про обласний бюджет Одеської області на 2011 рік»;

– інші питання.

Герої недоторканні та незаперечні!

Голова Одеської обласної ради Микола Пундик вважає, що в регіоні не відбудеться серйозних конфліктів, пов’язаних із ухваленням Верховною Радою закону про вивішування 9 травня Прапора Перемоги.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу «ОК», коментуючи побоювання ЗМІ стосовно можливих провокацій із боку деяких націоналістичних політичних сил.

– Цей конфлікт штучний і надуманий. Адже в даному разі йдеться про прапор як символ Великої Перемоги над фашизмом. Так вийшло, що він червоний, ніхто не говорить, що він радянський. І я більш ніж упевнений, що в Одесі ніяких провокацій не буде. Організація, яка йменує себе ВО «Свобода», в Одесі досить нечисленна. Її заяви – це дурість цілковита, і для нас така поведінка неприйнятна, – відзначив Микола Володимирович, додавши при цьому, що незалежно від часу та політичної ситуації ветерани ВВВ завжди залишаються для наших людей справжніми героями:

– Для мене, для нашого покоління, для людей, які живуть у нашому регіоні, воїни Червоної Армії будуть героями завжди. Причому героями недоторканними та незаперечними!

Діалог милосердя

В офісі обласної організації НСЖУ відбулася прес-конференція лідерів молодіжних громадських організацій «Колокол» і «Наследники Победы» Анто­на Давидченка та Євгена Стро­цинського, присвячена благодійному марафону «Допоможи ветеранові».

Суть його полягає в наданні допомоги людям, які пройшли суворими дорогами війни, які вижили на полях боїв, у концтаборах, але які сьогодні ледве зводять кінці з кінцями. Молодь власними силами (їм не допомагали ані депутати, ані чиновники) зібрала 100 продуктових наборів. Причому не за залишковим принципом, коли ветерани одержували продукти із простроченим терміном придатності або невідомого походження, а найвищої якості. Вартість кожного – 300 гривень. Розносити продуктові набори будуть волонтери. Їх уже майже 40 чоловік. Втім, за відсутності коштів, волонтерську допомогу при проведенні марафону може запропонувати кожен.

Антон Давидченко звернувся до одеситів із проханням не залишатися байдужими до цього починання і, роздивившись довкола, допомогти ветеранам, які живуть по сусідству.

Євген Строцинський розповів про сайт www.9may.od.ua. Він почав роботу у день старту марафона, 27 квітня. На ньому розміщуватимуться прохання ветеранів і відгуки тих, хто готовий надати допомогу людям похилого віку. Звернутися можна і за телефоном 0-48-772-19-07.

Увечері, 3 травня, на сайті було розміщено вже 30 звертань ветеранів. Найчастіше люди просять продукти харчування і гроші на ліки, відремонтувати або придбати побутову техніку.

Миколаївський район

Пам’ять живе в серцях

Напередодні Дня Перемоги близько вісімсот інвалідів та учасників війни, учасників бойових дій та члени сімей померлих (загиблих) ветеранів отримали понад 170 тисяч гривень допомоги, передбаченої чинним законодавством.

У межах Всеукраїнської молодіжної акції «Пам’ятати! Відродити! Зберегти!» вчителі історії і правознавства, української літератури, географії провадять освітньо-інформаційну роботу з вивчення, популяризації національної історії та культурної спадщини. За інформацією начальника відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Тетяни Кипибіди, у Будинку дитячої та юнацької творчості працюють три гуртки туристсько-краєзнавчого спрямування, вихованці яких облаштовують місця поховання невідомих солдатів, братські могили, меморіали та пам’ятники. У кожній школі активно діють загони волонтерів, які надають допомогу по господарству ветеранам війни та праці, самотнім та хворим людям похилого віку, людям, які пережили Голодомор 1932-1933 років. На 9 Травня заплановано проведення тематичних вечорів «Ми йшли до тебе, Перемого!», святкових вогників «Народ пам’ятає, народ славить!», урочистих заходів біля меморіалів та пам’ятників. В райцентрі відбудеться мітинг-реквієм «Пам’ять про вас у нашім серці жива», а увечері розпочнеться районний фестиваль військово-патріотичної пісні.

Ширяївський район

Незгасний вогонь

Члени військово-патріотичного гуртка, що діє у Жовтневому навчально-виховному комплексі, понад 40 років листуються з воїном-визволителем Олексієм Григоровичем Лачком, який мешкає в Кургані Волгоградської області.

Його листи сповнені поваги і любові до юних слідопитів. У одному з них, зокрема, солдат Перемоги пише: «… ви, дорогі діти, підняли мене з ліжка. Я поїхав на конкурс патріотичної пісні в Курган і здобув перше місце. Це і ваша заслуга, мої милі українські діти, мої щирі жовтенята. Нехай ніколи не повторяться ті страхіття війни, які нам довелося пережити. Всім великий привіт від танкіста 23 танкового корпусу 57 армії Олексія Лачка». Минають роки і десятиріччя, але зв’язок з воїном-визволителем, його листи поєднують покоління і не дають згаснути вогню живої пам’яті.

Котовськ

Слава залишиться у віках

Огляд юнармійських загонів міських шкіл присвячувався 66-й річниці Великої Перемоги.

Учні демонстрували не тільки уміння виконувати стройові вправи під супровід оркестру, а й засвідчили, що справа дідів живе, і слава їхнього подвигу залишиться у віках.

Оцінювали конкурс ветерани Великої Вітчизняної війни, Збройних сил України, офіцери Котовського прикордонного загону та військової частини. У заходах взяли участь перший заступник міського голови М.В. Мазур, голова Котовської міської ради ветеранів війни та праці С.Ю. Бацура, начальник управління у справах сім’ї та молоді В.І. Гоян. Юнармійські загони були нагороджені грамотами Котовської міськради та пам’ятними подарунками.

Іванівка

За спожитий газ платять вдома

У тому, що опалювальний сезон, який вже минув, пройшов у районі без боргів в оплаті за газопостачання, чимала заслуга виїзної бригади фахівців, створеної з ініціативи начальника Іванівського управління експлуатації газового господарства Леоніда Тар­навського.

Цей пересувний виробничий підрозділ під керівництвом досвідченого майстра Людмили Романюк обслуговує віддалені населені пункти. Він укомплектований касиром, слюсарем, контролером, що здійснюють профілактичне обстеження внутрігосподарської газової мережі, у разі необхідності ремонтують її. А головне – надають можливість, не їдучи до найближчого відділення зв’язку, вдома сплатити за використаний газ і одержати квитанцію. Така форма обслуговування подобається селянам, особливо людям похилого віку, а їх у віддалених селах і хуторах більшість.

Стабільна робота управління експлуатації в цілому, оновлення основних виробничих засобів, надійна укомплектованість кадрами дають можливість постійно розширювати абонентську мережу споживачів блакитного палива. Лише упродовж останніх місяців її десятитисячний колектив поповнили близько дев’яноста користувачів.

Фрунзівський район

Працює пересувний флюорограф

Останніми роками у районі захворюваність на туберкульоз є однією з найвищих в області. Щоб мати повну картину динаміки захворювання та вживати заходів з покращення ситуації, керівництвом району та центральної районної лікарні організовано роботу пересувного флюорографа.

Згідно з графіком, опублікованим у районній газеті, виїзні обстеження провадяться у всіх населених пунктах. Крім того, всі бажаючі мають можливість зробити електрокардіограму, пройти ультразвукове обстеження, здати аналіз для миттєвого вимірювання рівня цукру в крові, поміряти тиск, проконсультуватися з терапевтом та хірургом.

Щоб обстежити якомога більше людей, організовано підвезення громадян до пересувної лабораторії, бригади лікарів також виїздять до тяжкохворих та лежачих громадян.

Великомихайлівський район

Надали допомогу нужденним

Під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Василя Колеснікова пройшло засідання координаційної ради з питань захисту малозабезпечених верств населення.

Розглянуто питання щодо надання матеріальної допомоги громадянам, а також хворим, які потребують коштів на лікування. У підсумку допомогу отримали 16 громадян на загальну суму 3 тисячі гривень.

Саратський район

Чекають на гостей

Члени гуртків Надеждинського краєзнавчого музею, яким багато років керує Світлана Синюк, готуються до прийому гостей з Німеччини. Сподіваються і на приїзд сусідів з Тарутинського району.

З ними дітей пов’язує давня дружба. Зокрема, із громадською організацією «Німецька культурна організація «Бессарабський дім» з Тарутиного, якою керує Світлана Крук. Нещодавно саратські діти, переважно з багатодітних і малозабезпечених родин, вкотре побували у гостях у Світлани Василівни. Вона є господинею готелю, де зупиняються туристи, що приїжджають із Німеччини. Там гуртківці зустрілися із представницею бессарабських німців Анікою Тойбнер з Берліна і вчителем німецької мови із Серпнівської школи Георгієм Колпакчи. У віршах і піснях діти розповіли про своє рідне село Надежда – у минулому німецької колонії Айгенфельд, подивилися привезений з Німеччини фільм «Бессарабія – степовий край».

Завдяки добрим взаєминам і зусиллям своїх наставників, малозабезпечені діти два роки поспіль відпочивають у міжнародному християнському таборі «Глорія» під Очаковом.

Балтський район

Питання оздоровлення

Голова районної державної адміністрації Василь Бабанський зустрівся з керівниками, вчителями фізичної культури та тренерами спортивних закладів.

Захід мав на меті обговорити проблеми спорту, фізичної культури в районі, визначення пріоритетних віх, спроможних покращити ситуацію у цій сфері. За словами завідувачки сектору у справах преси та інформації апарату РДА Людмили Шелих, питанням оздоровлення підростаючого покоління тут приділяється значна увага. Так, поточного року розпочинається спорудження нової зали дитячо-юнацької спортивної школи. Наступного року на базі педагогічного училища почнуть споруджувати комплекс з плавальним басейном.

Учасники зустрічі висловили свої пропозиції та зауваження щодо матеріально-технічного забезпечення шкільних спортивних залів, медичного обстеження дітей, фінансового забезпечення участі спортсменів у змаганнях, відкриття шашково-шахового клубу, забезпеченості кадрами. Відкрито фонд підтримки обдарованої спортивної молоді.

Ізмаїл

Про резонансні вбивства

Найрезонансніші злочини останніх років, скоєні в місті на Дунаї, увійдуть до сюжету «Битви екстрасенсів».

У місті побувала знімальна група телепроекту, що йде на каналі СТБ. Кияни за допомогою місцевих ЗМІ присвятили кілька днів збору інформації про найрезонансніші вбивства протягом останніх років. Це, насамперед, загибель родини Подзорових у 2005 році та вбивство Леоніда Колесниченка (грудень 2009 року). Воно було також скоєно у квартирі Подзорових.

Ефір очікується у третій декаді травня.

До речі, за словами Євгена Жи­вори, адвоката обвинувачуваного в убивстві, зібрано недостатньо доказів для остаточного висновку. Як повідомив адвокат, ця обставина заважає експертній комісії Обласної психіатричної лікарні винести остаточний висновок, щоб визначити осудність підсудного. На думку юриста, слідство буде припинено, щоб суд дав необхідні доручення Ізмаїльському МВ УМВС щодо збору інформації, потрібної експертам, після чого доповнену справу повернуть на експертизу.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, С. КОМІСАРЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, Т. СТОРЧАК, Л. ТОКАР, О. ХАРЧЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, Л. КУЗЬМЕНКО, Є. МАСЛОВ

Прапор Перемоги на Потьомкінських сходах

Напередодні святкування Дня Перемоги молодіжна організація «Колокол» спільно з Координаційною радою молодіжних організацій і за підтримки управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації провела на Потьомкінських сходах в Одесі акцію «Прапор Перемоги». У її межах до пам’ятника дюку де Ришельє прибув кортеж автомобілів, які проїдуть маршрутом: Одеса – Миколаїв – Херсон – Севастополь – Сімферополь – Запоріжжя – Дніпропетровськ. Колона фінішує 9 травня в Києві. Дорогою долучатимуться власники ретро-автомобілів і люди, які нестимуть копію Прапора Перемоги по Хрещатику.

До присутніх звернулися заступник голови облдержадміністрації Дмитро Во­лошенков і депутат Вер­ховної Ради Євген Царьков. Вони говорили про неминущу значущість Перемоги в тій найстрашнішій із воєн і про те, як важливо обігріти увагою та піклуванням кожного з ветеранів, що залишилися живими. Дмитро Волошенков передав вітання з прийдешнім святом від голови Одеської облдержадміністрації Едуарда Матвійчука.

Після цього виконану в точних пропорціях копію Прапора Перемоги пронесли вниз і назад, нагору, Потьомкінськими сходами. І колона автомобілів вирушила до Миколаєва.

Анатолій ВАКУЛЕНКО, «Одеські вісті»

Позиція колективу незмінна

В Ізмаїльському морському торговельному порту особливу увагу приділяють ветеранам війни та праці.

За минулий рік підприємство вклало в розвиток інфраструктури та в забезпечення соціальних гарантій понад 12 мільйонів гривень. Особлива увага тут приділяється ветеранам. У Раді ветеранів порту на обліку понад тисячу чоловік, що віддали багато років МТП, зокрема й фронтовики, які користуються заслуженою повагою… У 2010 році працівникам порту, які вийшли на пенсію, було виплачено допомог на загальну суму 3,2 млн гривень.

Порт допомагає їм у разі потреби придбати тверде паливо, вручає продуктові набори. Особливою увагою оточують інвалідів, для яких передбачено різного роду пільги та матеріальну допомогу.

– Така наша незмінна позиція,– сказав на проминулій цими днями конференції трудового колективу начальник МТП Валентин Котельний. Він підкреслив, що порт, незважаючи на складнощі в економіці, зумів вистояти й істотно поліпшити свої виробничі показники.

Торік, наприклад, вантажопереробка склала понад 6,6 мільйона тонн. Це майже на 30 відсотків вище від результату 2009 року, завдяки чому портовики посіли в Морському рейтингу України друге місце. У нинішньому році й ці показники, судячи з роботи, будуть перекриті.

Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей», м. Ізмаїл

21 квітня 2011 року підведено підсумки другого етапу чергового Всеукраїнського конкурсу «Приязна адміністрація», започаткованого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 року № 933.

У номінації «територіальні органи центральних органів виконавчої влади» ІІІ місце зайняло Одеське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Автор: В. КОЗЮРА, С. КОМІСАРЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, Т. СТОРЧАК, Л. ТОКАР, О. ХАРЧЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, Л. КУЗЬМЕНКО, Є. МАСЛОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту