![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Маловтішна демографія
За даними Головного управління статистики в Одеській області, на сьогодні кількість населення регіону складає близько 2 мільйонів 400 тисяч чоловік.
З початку поточного року його чисельність зменшилася майже на 700 чоловік. В основному – за рахунок чинника смертності. Природне скорочення населення має місце у трьох містах обласного значення та майже у всіх районах. Приріст відзначено лише у Теплодарі, Южному, Білгороді-Дністровському, Іллічівську, Овідіопольському та Фрунзівському районах.
Хабар чи ні?
На спільній прес-конференції, яку провели Управління державної служби Головдержслужби України в Одеській області та відділ взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та протидії корупції апарату облдержадміністрації йшлося про особливості нового антикорупційного законодавства та завдань органів влади щодо його дотримання.
Як зазначалося, з липня поточного року подарунок чиновникам не може бути дорожчим за 50 відсотків від мінімальної заробітної плати. Нагадаємо, що з 1 квітня мінімальна заробітна плата дорівнює 960 гривням. А Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції», запропонований Президентом Віктором Януковичем, починає діяти з 1 липня поточного року.
Лузанівка очищується
Як повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області, два торговельних павільйони, самовільно встановлених на території гідропарку «Лузанівка», будуть знесені.
Під час перевірки було з’ясовано, що договори на їх розміщення підприємцями не укладалися, а необхідні дозвільні документи відсутні. У зв’язку із цим прокуратурою Суворовського району Одеси був внесений припис з вимогою про негайне усунення виявлених порушень і демонтаж самовільно встановлених торговельних павільйонів.
У свою чергу виконавчим комітетом Одеської міської ради ухвалено відповідне рішення, і найближчим часом ці споруди будуть знесені.
Ізмаїл
На предмет наявності «фону»
Рейди з перевірки продуктів харчування на предмет радіації почнуться в місті найближчим часом. Профільна депутатська комісія з питань транспорту, промисловості, екології та надзвичайних ситуацій одностайно підтримала ініціативу свого голови Володимира Лапшина щодо провадження подібних рейдів з дозиметром по прилавках основних торговельних точок Ізмаїла і в дитячих садках на предмет виявлення радіаційного фону пропонованої продукції.
– Події в Японії змушують нас серйозно замислитися про радіаційну безпеку, – говорить він, – ми за власні кошти придбали дозиметр, зараз він проходить держреєстрацію в Одесі. Як тільки-но формальності будуть вирішені, почнемо перевірки тієї продукції, яку ізмаїльцям пропонують на ринку, у торговельних комплексах, крамницях тощо.
Отримані дані будуть передаватися до СЕС і МНС. Крім продуктів харчування, особливу увагу буде приділено будматеріалам – наскільки вони «фонять». Якщо в результаті цих рейдів буде виявлено небезпеку для життя та здоров’я людей, а відповідні служби не відреагують адекватно – депутати мають намір звертатися до прокуратури та інших структур.
Ананьївський район
До чистих джерел
Керівництво району, члени Громадської ради, структурні та територіальні підрозділи райдержадміністрації садили дерева на вулицях Ананьєва та біля річки Тилігул, звільняли її береги від сміття та впорядковували джерела. Своїм прикладом вони заохочували ананьївців зробити місто чистішим та привабливішим.
Вихованці загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів брали участь в заходах «День Землі», «До чистих джерел», «Парад квітів біля школи». Їхня робота також була спрямована на озеленення та благоустрій населених пунктів, парків, спортивних майданчиків, стадіонів. Були проведені екологічне свято «Природа мого краю», бесіди, класні години. У межах акції «Майбутнє лісу – в твоїх руках» у Жеребківському лісництві школярі садили дерева, розчистили та засадили вербами захисні прибережні смуги Тилігулу, Великого Куяльника, Журавки, очищали узбіччя доріг від стихійних сміттєзвалищ.
Фрунзівський район
Виконали чималий обсяг робіт
Цьогорічні роботи зі створення нових захисних лісонасаджень в районі наближаються до завершення. Цей процес дещо затягнувся через погодні умови, та пізня весна й допомогла трудівникам Фрунзівського лісництва провести всі заходи у повному обсязі й на високому агротехнічному рівні.
Закладено нові масиви майже на ста гектарах.
Завдяки таким трактористам, як батько і син Мазури, П. Лупша, водію І.Буламезу, молодим лісівникам, учням професійного ліцею В.Ткачуку і С.Фріму роботи провадилися активно і якісно. Допомагали лісівникам і місцеві жителі із райцентру та села Майорського.
Насадження здійснено під керівництвом молодого спеціаліста, майстра Фрунзівського лісництва С. Телеуци.
Роздільнянський район
За допомогою «протиконьячних» радарів
Три сотні пляшок коньяку намагався переправити через Кучурганське водоймище на територію України 40-річний громадянин Молдови, повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.
Однак, завдяки сучасним технічним засобам, вдалося виявити контрабандиста і затримати його на місці злочину.
Савранський район
Спасибі, лікарю!
Хірургу центральної районної лікарні Володимиру Тихонову – 80! Це людина, котру знають усі в селищі і багато хто за межами району.
Це фахівець-легенда, адже упродовж своєї багаторічної діяльності він врятував тисячі життів. Йому вдячні пацієнти за професіоналізм, виваженість, людяність. Володимир Денисович має чимало нагород. Але найцінніші для нього – щирі слова: «Спасибі, лікарю!»
Іванівський район
І сьогодні в гущі життя
Георгій Францович Кавчинський багато років очолює Білчанську ветеранську організацію. Тут добре організовано всі напрями роботи. Зокрема, волонтерство. Люди похилого віку відчувають потребу в спілкуванні з колишніми колегами, з якими можна поділитися спогадами про життя, обговорити сьогоднішні проблеми. Ці психологічні чинники закладено в основу діяльності волонтерів, ядро яких складають активні ветерани колгоспної праці.
Один із них – Микола Степанович Ардаковський. Про досвідченого тракториста з відгодівельного підприємства знали керівники навколишніх колгоспів. На його посіви кукурудзи квадратно-гніздовим способом приїздили дивитися з усієї України. За самовіддану працю отримував премії, подяки, нагороди, неодноразово портрет передового механізатора був на районній Дошці пошани. Після розформування відгодівельного підприємства погодився працювати в господарстві «Перемога». Отак і трудився до пенсії в сільгосппідприємстві механізатором, механіком, бригадиром тракторної бригади, завідувачем бройлерної ферми. Не сидів вдома і після виходу на заслужений відпочинок – обслуговував свердловини, водогони села.
Як прожив життя, не жалкує. Завжди працював і жив по совісті. Згадує ті часи, коли тільки в його бригаді трудилося 57 механізаторів. Колгоспники завжди були забезпечені роботою. А сьогодні це – головна проблема, особливо для молоді.
Великомихайлівський район
Змагалися державні службовці
На базі Великомихайлівського навчально-виховного комплексу-гімназії проведено перший етап Всеукраїнської спартакіади державних службовців з таких видів спорту: міні-футбол, волейбол, настільний теніс, шашки та шахи. У змаганнях взяли участь 40 працівників районної державної адміністрації, відділу Держкомзему, управлінь праці та соціального захисту населення і ветеринарної медицини, податкової інспекції.
Переможці нагороджені грамотами голови районної державної адміністрації Михайла Вишнякова. Вони також візьмуть участь в обласній спартакіаді державних службовців, яка відбудеться влітку в Овідіополі.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, Є. МАСЛОВ, О. ХАРЧЕНКО, Т. СТОРЧАК, С. ЛЕВИЦЬКА, Ю. ФЕДОРЧУК
Грамотний сплачує справно
Підбито підсумки I туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків-2010».
Як відзначив голова обласної рейтингової комісії, голова ради Одеського територіального відділку Асоціації платників податків України Володимир Мазарак, переможці подають взірець шанобливого ставлення до свого регіону, вміння впроваджувати передові технології виробництва і грамотно будувати соціальну сферу на своїх підприємствах. На них слід рівнятися й іншим керівникам.
Заступник голови облдержадміністрації Олександр Малін вручив дипломи переможців у чотирьох номінаціях: начальникові Одеського морського торговельного порту, Героєві України Миколі Павлюку (транспорт і зв’язок), голові правління ПАТ «Акціонерний банк «Південний» Вадиму Мороховському (банківська і страхова діяльність), генеральному директорові ТОВ «Промислово-торговельна компанія «Шабо» Елдару Іукурідзе (промисловість), генеральному директорові ТОВ «Стикон» Леоніду Крючкову (будівництво).
Переможців привітали заслужений економіст України, академік Академії економічних наук України, депутат обласної ради Олександр Кравець і ректор Одеського державного економічного університету, доктор економічних наук Михайло Звєряков.
Анатолій ВАКУЛЕНКО
«Мрія» – впевненість у завтрашньому дні
Мале приватне підприємство «Мрія» у Конопляному створено майже 4 роки тому. Розпочинали із невеликого приміщення та 12 працюючих. Директор підприємства Олег Чумак започаткував його в селі, де є значні трудові ресурси. Особливо багато молоді. В цехах «Мрії» працюють кваліфіковані швачки. Виготовляють різноманітну продукцію високої якості, яку не відрізнити від імпортної. Організовує та контролює роботу майстер-технолог Валентина Кліщ (на знімку). Сьогодні тут працює майже 40 чоловік. Вони мають соціальні гарантії з виплати лікарняних, вчасно отримують заробітну плату. Вона залежить від кількості виготовленої продукції. Робота, як відомо, дисциплінує: хочеш більше заробляти – працюй краще.
Валентина Василівна відзначає, що керівництво підприємства має намір і надалі розширювати виробництво. Зараз провадиться реконструкція кількох приміщень, де будуть обладнані нові потужності.
Тісна співпраця МПП «Мрія» з Коноплянською сільською радою також дає позитивні результати – зростають надходження до місцевого бюджету. Це дає можливість вирішувати питання соціально-економічного розвитку території, благоустрою населених пунктів.
Лариса ТОКАР, Іванівський район
Щастя – попри негаразди...
Погляньте, шановні читачі, на цю молоду маму з такою милою, симпатичною донечкою. Це Антоніна Юріївна Пікуль – безмежно добра донька, любляча сестра, прекрасна мама, ніжна дружина, уважна невістка, щира людина, берегиня роду, сімейного вогнища та національних традицій.
У свої 10 місяців Аліночка добре розуміє мамину мову, бо вони майже нерозлучні. Матуся щоранку вітає свою донечку радісною усмішкою. Увечері співає колискову, щоб дівчинка спала спокійно і росла здоровою. Мама навчає доню, а доня – маму. Коли дівчинка хоче спатки, то тре оченятка. Коли хоче їсти, то не дасть мамі присісти. А коли хоче пожаліти свою матусю, то рученятка самі тягнуться до неї.
Нелегко молодій родині сьогодні. Та вона сильніша за сільське бездоріжжя, відсутність магазину, дитячого садочка, ФАПу, водогону, стрімке зростання цін… Бо має ця сім’я гарну маму, яка є взірцем для тих дівчат, що бояться стати на весільний рушник і взяти на себе відповідальність.
Олена ШЕМОНОВСЬКА, учениця 9-го класу Дружелюбівської ЗОШ I-II ступенів, Фрунзівський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |