![]() |
|
![]() |
![]() |
«Це не особиста поїздка, а робота команди», – так говорить про свої традиційні виїзди до районів області перший заступник голови Одеської облради Микола Тіндюк. Адже разом з Миколою Андрійовичем прибуває ціла група фахівців, які ведуть прийом одразу за декількома напрямами. «Команда Тіндюка» уже побувала в Тарутиному, Татарбунарах, Балті, Саврані та деяких інших районах області. Черговим місцем роботи стала Любашівка.
Схема дій відпрацьована: Микола Андрійович веде прийом громадян з особистих питань, водночас в іншому приміщенні його помічники консультують жителів району за програмою «Власне житло», а в центральній районній лікарні провадять прийом фахівці-медики з Одеси.
Що стосується заяв від місцевих жителів, то їх набралося понад 20. Тематика найрізноманітніша: прохання про газифікацію, ремонт дитячого садка, конфліктна ситуація з виплатою зарплати і багато чого іншого. Звернулася по допомогу і головна редакторка районної газети «Хлібороб» Анастасія Олійник.
– Виділеної з бюджету дотації – 60 тисяч – нам вистачить лише на 8 місяців, – говорить Анастасія Леонідівна. – Це не витримує жодного порівняння із сусідніми районами. У них дотації для місцевих газет 200 – 250 тисяч, а в Тарутиному навіть 400 тисяч гривень. Чому вони знаходять підтримку на пресу? Тим більше, що у нас немає ніякої конфліктної ситуації, і газета насичена інформаційно.
При цьому за багатьма показниками любашівський «Хлібороб» можна ставити за взірець іншим районкам: тираж близько 5 тисяч примірників, два випуски на тиждень, добре налагоджена робота з рекламою. Редакція просить 140 тисяч на рік, сорок з яких – на ремонт даху, що протікає, у займаному приміщенні. Не надмірні запити, особливо якщо врахувати, що у грудні видання відзначить 80-річчя.
– Зрозуміло, газета, на сторінках якої висвітлюються події районного життя, потребує належного фінансування, – вважає Микола Тіндюк. – Засновником є районна рада, співзасновником – райдержадміністрація. І я гадаю, що в питанні підтримки буде знайдено порозуміння.
Тим часом друга частина команди на чолі з помічницею Миколи Андрійовича Іриною Лашкул виїхала до одного з найближчих від Любашівки сіл – Іванівки. Тут вони передали місцевій сільській бібліотеці книжки, зібрані з домашніх бібліотек працівників апарату обласної ради. Таким чином було продовжено акцію, розпочату торік. Це було непогане поповнення фондів, особливо якщо врахувати, що в нинішньому році до бібліотеки села надійшло лише 50 нових книжок. Крім художньої літератури, селянам подарували підручники і навчальні посібники (їх передадуть до місцевої школи).
Водночас у районній лікарні вели прийом одинадцять лікарів з обласної клінічної та обласної дитячої лікарень. Цього дня вони оглянули близько 250 пацієнтів з різними патологіями.
– Ми дуже цінуємо допомогу наших обласних фахівців, – говорить головлікар Любашівської ЦРЛ Григорій Бурлака. – Взагалі-то, якщо потрібно проконсультувати тяжкого пацієнта, використовуємо метод телемедицини. Але коли приїжджає фахівець з Одеси і оглядає хворого, це набагато краще. Ми знали про цей приїзд іще місяць тому, працювали із завідувачами ФАПів і сільськими головами, щоб вони оповістили людей.
Трохи пізніше Григорій Якович провів для Миколи Андрійовича своєрідну екскурсію територією лікарні. Тут добудовується новий інфекційний відділок, є плани щодо реконструкції пологового будинку, але головна проблема – приміщення для томографа. Дорогий апарат був закуплений коштом держбюджету ще торік. Силами лікарні оштукатурені стіни й навіть закуплені просвинцьовані двері, однак увесь комплекс робіт їй не до снаги.
– Саме устаткування коштує близько 3,5 мільйона гривень, а на ремонтні роботи потрібно буде близько 300 тисяч, – коментує Микола Тіндюк. – Томограф – це найсучасніше обладнання для багатоцільової діагностики, він може працювати на декілька районів. Я гадаю, що обласне управління охорони здоров’я підтримає нас у розв’язанні цієї проблеми вже цього року.
Того ж дня перший заступник голови облради відвідав іще кілька об’єктів у Любашівці: школу-ліцей, місцеве ПТУ і дитячий садок «Казка». Як розповів Микола Андрійович, питання про будівництво цього садка вирішувалося ще у бутність його першим заступником губернатора Одеської області. Зараз же високий гість вручив малятам подарунок – комплекти постільної білизни – і пообіцяв завідувачці вивчити питання ремонту приміщення. Адже сьогодні частина будівлі перебуває в непридатному для роботи стані. А тут цілком можна було б розмістити кілька додаткових груп (черга до садка – близько ста малят).
Звичайно, вирішити всі порушені питання одним махом ніхто не обіцяв. Саме про це говорив Микола Тіндюк, коли разом з помічниками підбивав своєрідні підсумки дня.
– Дуже активним був прийом громадян, який я провадив, – відзначив Тіндюк. – Деякі питання вдалося вирішити одразу, щодо деяких дати роз’яснення, більшість взяли на відпрацьовування-консультацію. Гадаю, знайдемо можливості, залучивши для цього відповідні структури обласного рівня: апарату облради та облдержадміністрації.
Кілька слів додали і помічники Миколи Андрійовича. Зокрема, щодо теми кредитування житла.
Сьогодні ми поспілкувалися із сільськими головами і громадянами, які бажають одержати кредит, – говорить Микола Глембовський, керівник комунального підприємства Одеської облради «Одеський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі». – Ми вже сьогодні визначилися, що шістьом із них подамо допомогу. Розглянемо й інші заяви. Гадаю, за підсумками сьогоднішньої поїздки буде видано кредити у розмірі до півмільйона. Втішно відзначити, що на прийомі було дуже багато молоді.
Ще один помічник Миколи Тіндюка, Ігор Іоганов, сьогодні є депутатом Роздільнянської райради. Він говорить, що разом із членами своєї молодіжної організації «Відродження» хоче провадити подібну ж роботу в Роздільнянському районі.
– Ми охоче ділимося тим, що знаємо, і я вдоволений, що в нас у команді такі люди, – так відгукується про молодого колегу Микола Андрійович.
Ось таким видавався цей день: складним і насиченим. І жителі Любашівського району від такої багатоцільової поїздки, напевне, тільки виграють.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |