ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
В УКРАЇНІ ВІДКРИТО ПЕРШИЙ ЦЕНТР ІЗ КООРДИНАЦІЇ МОРСЬКИХ ПОШУКОВО-РЯТУВАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ, ЯКІ ВИКОНУВАТИМЕ ОНОВЛЕНИЙ РЯТУВАЛЬНИЙ ФЛОТ
13.05.2011 / Газета: Портовик / № 9(599) / Тираж: 1000

Віце-прем'єр-міністр України — міністр інфраструктури Борис Колесніков відкрив Центральний координаційний центр з пошуку та рятування на морі, який розміщений у будівлі Мінінфраструктури. Офіційне введення в експлуатацію центру, що дозволить ефективно виконувати роботу з пошуку та порятунку на морі, відбулося 28 квітня.

Обладнання, встановлене у координаційному центрі, скорочує час на організацію операцій у випадку лиха щонайменше удвічі та ліквідує затримки при виконанні пошуково-рятувальних операцій у зоні відповідальності України.

«Аналогів цього центру ніколи раніше в Україні просто не існувало. Введення його в роботу — це фактично нова сторінка в забезпеченні безпеки судноплавства», — сказав віце-прем'єр-міністр України.

У центр заведено лінії телекомунікаційних зв'язків, які дозволяють здійснювати спостереження за суднами під українським прапором в будь-якому районі світового океану та за усіма суднами в Чорному та Азовському морях. Під час спостереження задіяні спеціальні засоби автоматичної ідентифікації суден (АІС), які встановлені на усіх морських суднах, засоби глобальної системи морського радіозв'язку та дані супутникової зйомки земної поверхні. Програмне забезпечення створено та підтримується вітчизняними підприємствами.

У будь-який час капітан-координатор центру має можливість через систему морського радіозв'язку зв'язатися з суднами в зоні відповідальності України та задіяти їх у пошуково-рятувальних операціях.

«Завдяки роботі центру буде в рази прискорено проведення пошуково-рятувальних операцій. Саме тут акумулюватиметься вся інформація від різних служб, що беруть участь в цих операціях: аварійно-рятувального, портового флоту, МНС, військових та інших», — сказав Борис Колесніков.

Крім того, обладнання центру дозволяє забезпечувати постійний моніторинг за акваторіями найбільших портів з метою забезпечення безпеки судноплавства. Також на сервер центру подається відеоінформація з майже усіх морських портів та лоцманських станцій спостереження.

Довідка

Україна є учасником багатьох міжнародник конвенцій та угод безпеки мореплавства Зокрема, у 1992 році України приєдналася до Міжнародної конвенції про пошук і рятування на морі 1979 р. (Конвенція SAR), яка регулює питання рятування людського життя на морі у разі будь-якого лиха та аварійної події.

З метою дотримання вимог конвенції було утворено Координацйний комітет з пошуку та рятування на морі, який очояюе віце-прем'єр-міністр України — міністр інфраструктури Борис Колесников. До складу Координаційного комітету входить також керівництво центральних органів, які задіяні в акціях із пошуку та рятування на морі.

«Фахівці центру та капітани в портах цілодобово зможуть підтримувати зв'язок з суднами», — наголосив віце-прем'єр-міністр України.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту