![]() |
|
![]() |
![]() |
О травня ми — члени Одеського обласного відділення ДГО Малої Академії літератури і журналістики — разом з депутатом Одеської обласної ради, Жовніром Михайлом Васильовичем, взяли участь у Всеукраїнській акції «Молитва пам'яті», яка проходила в с Маяки Біляївського району Одеської області і була присвячена жертвам Другої світової війни. Акцію провели «Український клуб Одеси» та громадський рух «Чорноморська ініціатива». Нам було доручено покласти квіти біля пам'ятнику загиблим воїнам.
Місце проведення символічне: протягом двох днів (7-8 квітня) 1944 року з Біляївки, Маяків, Троїцького та інших населених пунктів Одеської області у свій перший бій пішла тисяча щойно призваних солдат, з котрих у цьому ж бою загинуло майже 900 зовсім юних хлопців.
За наказом 1942 р. головнокомандуючого Сталіна до лав радянської армії призивалися юнаки віком від 16 років, які проживали на території Одеської області. їм не видавали військове обмундирування, зброю і вони гинули в першому бою, тому в Червоній Армії їх називали «одноразовими солдатами».
Цього дня сюди прибули священнослужителі всіх конфесій та віросповідань, щоб здійснити спільну Молитву Пам'яті на площі перед Меморіальним комплексом загиблим воїнам у роки другої світової війни.
У цій акції взяв участь лідер політичної партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк, який по закінченню акції дав інтерв'ю журналістам, в якому зізнався, що про панахиду дізнався з Інтернету і приїхав, бо саме така акція, за його словами, відповідає його баченню цього дня: «У 2005 р. Генеральна Асамблея ООН об'явила 8-9 травня Днями пам'яті та примирення всіх країн — учасниць війни, щоб зробити висновки з тих уроків історії... Ми не маємо права по-іншому розцінювати результати Другої світової війни -це була перемога, об'єднана з трагедією. Ця перемога вкрита кров'ю десятків мільйонів людей...
... «одноразові солдати» були всюди на війні. Це було наслідком відношення тодішньої влади до людського життя — воно не мало для неї ніякого значення. 17-річні діти гинули в першому ж бою на плацдармі, який через чотири місяці звільняли знову. Цього можна було уникнути! і ми повинні пам'ятати про них, проте, що вони віддали життя за інших, за Батьківщину. Ми повинні зробити все, щоб подібне ніколи не повторялося. Ми повинні також пам'ятати, що Україна — одна з країн-переможниць у Другій світовій війні, Україна — одна з країн-засновниць Організації Об'єднаних Націй. Ніхто не може відібрати в українських бійців їх подвигу, проте й ніхто не має права скривати трагедію українського народу», — підкреслив лідер «Фронту Змін».
Ми повинні завжди пам'ятати і молитися за тих, хто зберіг наше майбутнє, і найдорожчою ціною, ціною власного життя, наближали цей великий день — День Перемоги.
Низький уклін тим, хто звільнив мою Батьківщину! Здоров'я Вам і довгих років життя, шановні наші ветерани!
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |