![]() |
|
![]() |
![]() |
Організаційне засідання новообраної Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації було не менш бурхливим і багатоголосим, ніж установчі збори, але значно результативнішим.
Нагадаємо, що на установчих зборах, проведених згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» 27 січня поточного року, членами Громадської ради стали 128 представників різноманітних громадських інституцій регіону.
Можна, звичайно, їм дорікнути у занадто довгому процесі узгодження своїх позицій щодо організації роботи новоутворення. Особливо з огляду на те, що подібні ради у районах Одещини не лише сформували свої керівні органи, але й розпочали вже активно працювати, керуючись типовими документами (регламентом і положенням про Громадську раду), запропонованими Кабінетом Міністрів.
Членів же Громадської ради при облдержадміністрації ці типові документи, м’яко кажучи, не вельми вдовольняють, оскільки, на їх думку, дають можливість зробити «кишеньковою» раду тому чи іншому органові виконавчої влади. Аби подібного не сталося, ініціативна група, керуючись кабмінівськими документами, створила свої проекти положення та регламенту. Ці проекти, після доопрацювання їх робочою групою, очолюваною заступником голови Спілки юристів України Валерієм Локайчуком, буде подано найближчим часом на узгодження з облдержадміністрацією.
А поки що, керуючись-таки типовим положенням і ухваленим регламентом, члени ради затвердили її структуру у такому вигляді: голова, чотири його заступники (за основними напрямами роботи), президія, секретаріат, профільні комітети (значна частина яких уже сформована).
Слід зазначити, що кожне питання порядку денного обговорювалося скрупульозно, вельми емоційно, у багатьох моментах – занадто багатослівно. Віддамо також належне голові зібрання Людмилі Кормич і секретареві Андрію Крупнику, які шляхом компромісних рішень, толерантності й неупередженості не давали можливості емоціям деяких учасників переливатися через вінця.
На посаду голови Громадської ради було висунуто сім кандидатур: Юрія Старчевського – директора правління благодійного фонду охорони природного середовища; Володимира Шелепова – члена правління «Дитячого благодійного фонду «Дитячий світ»; Володимира Максимовича – голову правління «Асоціації сприяння муніципальним реформам та захисту прав міської громади»; Михайла Штокала – уповноваженого представника Всеукраїнського громадського об’єднання «Європейська молодь України»; Олександра Невесьолого – голову Одеського відділку Всеукраїнської спілки громадських об’єднань учасників бойових дій, ветеранів військової служби та правоохоронних органів; Юрія Работіна – голову обласної організації Національної спілки журналістів України; Валерія Головка – голову правозахисного товариства «Співдружність».
В результаті двораундового рейтингового голосування переважною більшістю голосів (63 зі 113 зареєстрованих учасників організаційного засідання) головою Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації обрано Валерія Головка.
Загалом зібрання засвідчило, що даному складу ради до снаги, працюючи у найтіснішому конструктивному контакті з обласними владними структурами, вирішувати різноманітні питання соціально-економічного й політичного характеру на регіональному рівні. Хочеться побажати лідерам громадських об’єднань та організацій Одещини уникати у своїй подальшій роботі дріб’язковості, паперотворчості, багатослів’я й пов’язаного з ним популізму. Громада чекає конкретики, реальних справ і дій. Лише за таких умов раді вдасться втілити в життя задекларований нею девіз: «Хто не з нами, ті не проти нас! Як тільки ми доведемо їм мету нашої діяльності, вони будуть з нами!»
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |