![]() |
|
![]() |
![]() |
Микола Пундик: «Депутатський корпус – це 132 сильні та професійні особистості»
16 травня виповнилося півроку від дня формування депутатського корпусу обласної ради поточного скликання та обрання його керівників.
Про те, як працювалося протягом цих шести місяців, керівник облради Микола Пундик розповів в інтерв’ю телекомпанії «Репортер».
– До обрання головою облради я теж обіймав досить непросту посаду – керівника апарату облдержадміністрації. Але працювати тут, напевно, складніше, тому що адміністрація – це все ж таки вертикаль влади та чітка підпорядкованість працівників керівникам.
В обласної ради трохи інші функції. Депутатський корпус – це 132 сильні та професійні особистості. Думку кожного з них потрібно враховувати, кожного вислухати та з кожним порадитися.
З другого боку, ви знаєте, що 87 із 132 депутатів обласної ради – члени Партії регіонів, яку я представляю. І партійна дисципліна в нас серйозна. Ми тим і відрізняємося від інших політичних партій, що на етапі вироблення рішень у нас відбуваються дуже бурхливі та відверті дискусії, але якщо це рішення вироблене, якщо воно ухвалене, то виконується усім депутатським корпусом Партії регіонів.
І обласна рада стала робочим органом, який не роздирають політичні чвари.
Вчасно, відповідно до Бюджетного кодексу, затверджено бюджет поточного року, ціла низка комплексних регіональних програм. Потрібно розглянути чимало питань, регламентованих законом, які простій людині не зрозумілі й здаються незначними, але без їх вирішення не можуть відбуватися ті або інші процеси. Є багато повсякденної, рутинної роботи. Проте, обласна рада працює на сьогоднішній день плідно та надійно.
Народне надбання повинно працювати на територіальну громаду
Свою оцінку шести місяцям роботи обласної ради дав перший заступник голови облради Микола Тіндюк.
– Сьогодні більшість людей хвилюють теми життєзабезпечення, ЖКГ, міського господарства, енергетики, наповнення бюджету та раціонального використання наявних коштів. Мені здається, що в усіх цих напрямах і депутатський корпус, і апарат обласної ради працюють досить плідно.
Для прикладу наведу проблему раціонального використання тих природних ресурсів, які є у нашому регіоні. Проблема незаконних кар’єрів накопичувалася роками. В облраді було створено спеціальну робочу групу, яка накопичила й зараз обробляє досить об’ємний матеріал. Гадаю, найближчим часом ми проведемо оцінку попередніх підсумків. Народне надбання повинно працювати на народ і на територіальну громаду. Ще один важливий аспект у сфері природокористування – використання водойм місцевого значення. І тут ми теж будемо наводити порядок.
Подібних прикладів можна було б навести багато. Якщо ж характеризувати діяльність депутатського корпусу, то можу сказати, що переважна більшість наших депутатів активно виконує свої обов’язки, які покладаються на них законами про місцеве самоврядування України та про статус депутатів місцевих рад.
Перші півроку роботи обласної ради шостого скликання пройшли швидко та досить цікаво
Так коментує міні-ювілей заступник голови облради Олексій Гончаренко.
– На мій погляд, дуже важливо, що облрада демонструє громадськості свою відкритість та доступність. Починаючи з інтернет-сайту, на якому завчасно викладаються проекти рішень, і закінчуючи процедурою оцінки роботи ради за стандартами Ради Європи. Нагадаю, йдеться про дослідження, яке буде провадитися незалежними експертами.
Робота завершиться у жовтні, після чого її результати будуть представлені у Раді Європи.
Для мене також дуже важливо, що за перші півроку роботи облрада разом з облдержадміністрацією «зверстала» реальний бюджет. Мені, як заступникові голови облради, який курирує питання освіти, важливо, що приділяється увага фінансуванню будівництва шкіл, реалізації програми «Шкільний автобус».
Хочеться також відзначити, що сьогодні Одеська область посідає досить активну позицію на державній та міжнародній арені. Буквально за останні три місяці вдалося представити Одещину у США, у Франції та в Грузії. При цьому не витрачено жодної копійки з обласного бюджету, усі витрати – за рахунок приймаючих сторін. Це означає, що нас чують і бачать.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |