ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
19.05.2011 / Газета: Одесские известия / № 53(4180) / Тираж: 18386

Одеса

Отруєння: хто винен?

Як стало відомо, 12 вихованців одеського дитячого садка № 140 потрапили до міської інфекційної лікарні з симптомами харчового отруєння – нудотою, високою температурою та розладом шлунку.

Діти надходили до лікарні протягом останніх чотирьох днів. Трьох потерпілих уже виписано, дев’ятеро залишаються у клініці. Як повідомляє головний лікар лікарні Світлана Лаврюкова, стан маленьких пацієнтів задовільний, їхньому життю нічого не загрожує. Попередній діагноз – «гостра кишкова інфекція».

На сьогодні дитячий дошкільний заклад закритий. У ньому працюють фахівці СЕС, яким належить визначити причину і джерело хвороби. Керівництво ж дитячого садка інцидент не коментує.

Вантажообіг зростає

Високі темпи вантажопереробки продемонстрували порти Українського Причорномор’я.

Так, в Ізмаїльському морському торговельному порту показник зріс торік порівняно з відповідним періодом позаминулого року майже на третину. На терміналах підприємства було перевантажено сім мільйонів тонн вантажів.

Наростили обсяги переробки портовики Іллічівська (на 12 відсотків) та Южного – на 2,2 відсотка. І лише Одеський порт спрацював з показником мінус 12 відсотків. Що стосується приватних стивідорних компаній, то тут найкращий результат у «ТІСа» – плюс 23 відсотки.

Загалом же серед 25 морських торговельних портів Чорномор’я, розташованих у Грузії, Росії, Україні, Болгарії, Румунії і Туреччині, тринадцять – українських. Їх вантажообіг склав близько 125 мільйонів тонн, або 36 відсотків загальної переробки портами басейну.

З перевиконанням

За 4 місяці поточного року одеські залізничники переробили майже 9 мільйонів тонн вантажів, що на мільйон 300 тисяч тонн більше стосовно наміченого та на 1,5 млн тонн більше минулорічного показника.

Середньодобове повантаження склало близько 1300 вагонів.

Поліпшені також і показники використання локомотивного парку до плану та до рівня минулого року.

Книжкові реалії сучасної України

Сьогодні в Одеській національній науковій бібліотеці імені М. Горького відкривається ХІІ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині». Вона традиційно провадиться перед Днем слов’янської писемності та культури і покликана примножувати духовні надбання, створювати сприятливі умови для видання, розповсюдження та популяризації нових творів, що з’явилися впродовж року в Україні різними мовами.

Особливого культурного звучан­ня форум набуває у зв’язку з 450-річчям Української Першокниги – Пересопницького Євангелія. Саме цій даті присвячується презентація виставки «Зібрання рукописних і друкованих Євангелій ОННБ імені М. Горького».

Серед видавництв, які постійно беруть участь у форумі, – «Наукова думка», «Академвидав», «Мистецтво», «Карографія», «Початкова школа», «Астропринт» та низка інших.

Помітною культурною подією у межах заходу стане круглий стіл «Книжкові реалії сучасної України», у програмі свята також літературний марафон, зустріч з переможцями Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв та п’єс «Коронація слова», презентація «Словника української мови».

Запрошує фієста туризму

Сьогодні в Одесі, на Дери­ба­сівській, починається триденний туристичний фестиваль, покликаний усталити привабливий образ міста, як культурного та курортного центру України, морських воріт країни.

Окрасою свята стануть виступи численних творчих національних колективів, конкурси та вікторини з розіграшем призів, майстер-класи з виготовлення вітчизняної сувенірної продукції.

Взяти участь у туристичному фестивалі виявили бажання представники галузевих фірм Чехії, Польщі, Болгарії, Греції.

«Доброчин» підбиває підсумки

Пройшов 3-й щорічний форум «Територія добрих справ «Доброчин», організаторами якого свого часу виступили управління освіти та науки Одеської міської ради, Громадська рада педагогів та науковців Одеси, благодійний фонд «Молода громада», міжнародний фонд «Відродження», всеукраїнська асоціація «Нова доба».

Були розглянуті благодійні проекти освітніх закладів Одещини. Ініціативні групи учнів запропонували розробки, спрямовані на реалізацію добрих справ у школах, селах, містах та районах.

Також підбито підсумки некомерційної діяльності на підтримку добродійності протягом минулого року. До числа підприємств, нагороджених Дипломом «Соціально відповідальне підприємство», увійшла і редакція газети «Одеські вісті».

Савранський район

Поповнюються ферми

За повідомленням начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Сергія Ченчика, в районі зростає поголів’я свиней.

Якщо на початок року в усіх категоріях господарств було 10598 голів, то нині – 10671. Більшість тварин утримується у власних домашніх господарствах. Разом з тим поповнюються свиноферми в товариствах імені Кірова, імені Котовського, «Нива», «Саврань».

Ізмаїл

Буде свій рентгенкабінет

Питання про необхідність власного рентгенкабінету в Із­маїльському протитуберкульозному диспансері стоїть давно і досить гостро. За всіма критеріями хворі повинні проходити такі обстеження в самій лікарні, що обумовлено небезпекою захворювання для громадян.

Однак тривалий час проблему ніяк не вдавалося розв'язати, тому що для встановлення устаткування необхідний спеціально побудований будинок. І лише цього року з бюджету розвитку міста виділено необхідні кошти.

Тендер на виконання будівельних робіт вже проведено – у двадцятих числах травня почнеться кладка стін, причому за графіком здача об'єкта має відбутися наприкінці липня, тобто через 44 робочих дні з початку будівництва. У проекті – приміщення для самого апарату, пультової, проявочної, кабінету лікаря та архіву.

Терміни будівництва та інші організаційні питання визначені на нараді у виконкомі міськради.

Миколаївський район

Систематичні рейди-перевірки

З метою попередження негативних явищ відповідні районні служби систематично провадять рейди-перевірки умов мешкання багатодітних сімей та дітей, які виховуються в неблагополучних сім’ях, надають консультативну, речову та матеріальну допомогу, вручають посвідчення членам багатодітних сімей.

За інформацією начальника відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Тетяни Кипибіди, постійно поновлюється банк даних багатодітних сімей. Сьогодні на обліку перебуває 176 родин, в яких виховуються 586 дітей. Цього року вже здійснено 10 рейдів, під час яких обстежено понад 40 сімей.

Також перевіряються заклади дозвілля й відпочинку щодо недопущення продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів, розповсюдження наркотичних та психотропних речовин. З метою пропаганди здорового способу життя учням та студентам прочитано лекції «Попередження насильства в сім’ї», «Профілактика правопорушень серед учнівської молоді», «Сім’я — простір без насильства», «Про шкідливий вплив вживання алкогольних та тютюнових виробів на здоров’я людини», «Від пияцтва до злочину — один крок». Упродовж п’яти років провадиться районний конкурс «Молодь обирає здоров’я».

Кодимський район

Мов бузок у долині

Жителі Лабушного вирішили зустріти 66-ту річницю Великої Перемоги зразковим санітарним станом села.

До толоки долучились всією громадою. Організатором акції виступив виконком сільської ради. На його заклик першими відгукнулись депутати, молоді сім'ї, працівники сільради, бібліотеки, школи, сфери торгівлі. Технічними засобами забезпечили сільгосптовариство «Кодимське зерно» (директор Л. Печерський), підприємці О. Коломієць, А. Гуцол, С. Городиська та інші. Було виконано багато роботи. В результаті село розквітло, мов бузок у долині.

Овідіополь

Згідно з традицією

День гімназії в Овідіопольському НВК – гімназії № 1 провадиться щороку. До цієї події ретельно готуються.

На святі вчителі та гімназисти традиційно підбивають підсумки завершення навчального року. Так, переможцем у номінації «Кращий клас року» названо 8-Б (класний керівник С. Шутко). Також відбулося нагородження кращих викладачів, учнів та класних керівників.

А парад відкрила група «Наукове товариство» – учасники та переможці районних олімпіад, конкурсу МАН, серед яких і юні фізики, які гідно захистили честь школи на обласних та всеукраїнських змаганнях. Продовжили хід волонтери та учні, які постійно беруть участь у шкільних та районних заходах. Почесні місця на подіумі справедливо посіли дівчата, які здобули звання кращих у конкурсі «Пані Осінь», «Міс Весна», «Міс Школа», «Дністровська красуня-2011». За перемогу у різних спартакіадах і змаганнях з фізичної культури та спорту було відзначено гімназистів, у яких в арсеналі багато кубків та дипломів. Наприклад, команда з баскетболу серед школярів, яка посіла друге місце в області серед школярів.

Звертаючись із привітальним словом, директор Овідіопольського НВК – гімназії № 1 Сергій Коле­бошин розповів присутнім про предмети, які поглиблено вивчаються тут, про об'єднання за інтересами, що провадять значну громадсько-корисну роботу.

Білгород-Дністровський

Дим без вогню

П'ять оперативних служб міста взяли участь у планових навчаннях з ліквідації пожежі, які пройшли на території центрального міського ринку вперше.

За легендою «загорілися» будинки одного з торговельних секторів. Загальне керівництво практичного відпрацьовування з порятунку людей під час пожежі та гасіння вогню здійснював перший заступник міського голови Сергій Сергєєв. За його оцінкою успішному провадженню навчальної операції сприяла високопрофесійна підготовка її учасників. Серед наявних недоробок керівник навчань назвав курйозний випадок: над одним з гідрантів припаркували приватний автомобіль. Також виникли питання до служб КП «Асорті» (міськринок). Після попереднього підбиття підсумків на місці подій було проведено розширену нараду. На ньому детально відпрацьовано спільні дії при ліквідації можливих надзвичайних ситуацій.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Є. Низов, Т. Сторчак, Є. Маслов, Ю. Федорчук, Л. Кузьменко, Т. Гурічева

Вдячний за піклування

Житель села Новоандріївка Ширяївського району Василь Райляна нещодавно одержав державний акт на право приватної власності на присадибну ділянку та для ведення особистого селянського господарства. Документ йому вручила голова районної державної адміністрації Наталя Куртогуз. Вона подякувала Василю Дмитровичу як ветерану Великої Вітчизняної війни за подвиг ратний і трудовий та побажала довголіття. У ці травневі дні ще декілька колишніх воїнів-фронтовиків району отримали державні акти. Це стало можливим завдяки тому, що дану справу взяв під особистий контроль голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук.

Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей», Ширяївський район

Отримали дипломи стипендіатів

Понад тридцять найкращих учнів балтських загальноосвітніх шкіл та позашкільних закладів, які проявили себе в галузях освіти, науки, музики, спорту, отримали дипломи стипендіатів голови Балтської районної державної адміністрації Василя Бабанського. 20 стипендіатів нагородженні вперше. Окрім дипломів, вони стали володарями і пластикових карток «ПриватБанку».

Премії народного депутата України Леоніда Клімова вручено ще п’ятьом кращим учням шкіл району.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Балтський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту