ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Соціологія: рейтинг влади стабільний
19.05.2011 / Газета: Одесские известия / № 53(4180) / Тираж: 18386

Існує думка, що проведення в країні масштабних перетворень здатне викликати тимчасове зниження рейтингу влади. Принаймні, доти, доки проведені зміни не принесуть відчутних результатів.

В Україні серйозних реформ не було практично з часу проголошення незалежності нашої країни. Курс на модернізацію, оголошений у 2010 році Президентом Януковичем, нарешті зрушив цю ситуацію з мертвої точки – далі зволікати з реформами було злочином.

Численні скептики, особливо з опозиційного табору, приготувалися було «святкувати» обвал рейтингу влади. Але проведені чотирма провідними соціологічними службами дослідження дали невтішні для опозиціонерів і підбадьорливі для влади результати.

За результатами опитувань, здійснених Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), Центром соціальних і маркетингових досліджень «СОЦІС», Соціологічною групою «Рейтинг» і Центром «Соціальний моніторинг», рейтинг влади виявився стабільним. Він не зростає і не падає протягом останніх півроку, балансуючи навколо позначки 25% від тих, хто взяв би участь у голосуванні (або 18% від загального числа респондентів). Те ж саме стосується і рівня позитивного ставлення громадян в оцінці загальної ситуації в країні.

Рівень довіри персонально до Президента стабільно тримається на позначці понад 25% від тих, хто визначився зі своїми симпатіями, або ж майже 19% від загальної кількості респондентів. Середній рейтинг Президента, виведений з результатів досліджень чотирьох соціологічних служб, становить близько 18,7 %. І цей показник стабільно тримається протягом останніх місяців.

Інші три соціологічні центри дають близькі цифри, що відрізняються лише в межах статистичної погрішності. З урахуванням проведення в країні глибинних трансформацій, таку стабільність рейтингу влади можна розглядати як серйозний кредит довіри з боку населення до проваджуваного Віктором Януковичем курсу.

Цікаво, що в усіх без винятку дослідженнях рівень задоволеності громадян життям змінюється пропорційно «віддалення» від місця проживання респондентів. Від 53 до 62% громадян (тобто більшість опитаних) вважають, що в їхньому населеному пункті все гаразд. З другого боку, приблизно така ж кількість громадян вважає, що в країні в цілому не все гаразд. Простіше кажучи, найбільше люди задоволені життям у власному населеному пункті, меншою мірою – у своїй області, і найменшою мірою – в Україні в цілому. Що далі від власної оселі – то гірше.

Заслуговують на увагу також рейтинги окремих політиків від влади і опозиції. Лідером електорального рейтингу як і раніше є Президент Віктор Янукович (понад 18%). На другому місці, суттєво відстаючи, іде Юлія Тимошенко (близько 12%). Далі, зі значним (у 5% і більше) відривом від двійки лідерів, розмістилися Арсеній Яценюк, Сергій Тігіпко, Олег Тягнибок, Петро Симоненко та інші політики.

Неупереджений аналіз результатів згаданих соціологічних досліджень дозволяє стверджувати, що загальне розміщення політичних сил і настроїв громадян за останні півроку не зазнало якихось принципових змін. Когось такий стан справ влаштовує, когось – ні. Однак у цілому стабільність ситуації в умовах масштабних трансформаційних процесів є позитивним явищем. У кожному разі, у влади є шанс спокійно довести почате до кінця. Наскільки успішною буде модернізація країни – покаже час і соціологічні дослідження, які будуть проведені пізніше. Але вже сьогодні зрозуміло, що Віктор Янукович має можливість провадити початі реформи, і від їх успіху залежить його популярність серед населення.

Автор: Микола МІНЯЙЛО, журналіст


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту