![]() |
|
![]() |
![]() |
Акценти розставлені…
Як уже повідомляли «ОВ», напередодні майбутньої, шостої, сесії Одеської обласної ради відбулися чергові засідання Погоджувальної ради і Президії облради. Плідно попрацювали і постійні комісії.
На спільному засіданні депутати визначилися буквально щодо кожного із майже п’ятдесяти питань попередньо рекомендованого порядку денного.
Дискусія, як завжди, виникла при розгляді проекту про внесення змін в обласний бюджет поточного року. Особливу незгоду за окремими положеннями запропонованого документа висловили депутати з міста Ізмаїла В’ячеслав Страшилін і Олександр Верба. Вони вважають, що при розподілі субвенцій з Державного бюджету були обділені медичні заклади цього міста. Було рекомендовано обговорити питання додатково на засіданні постійної комісії за участю інших зацікавлених осіб і внести, в разі потреби, виправлення до проекту.
Запропонований порядок денний іще раз підтвердив послідовну лінію облдержадміністрації, її Головного управління економіки на відродження та подальший розвиток промислового виробництва. Це і створення третього технопарку на території Комінтернівського району, і виділення бюджетних коштів для оплати боргів деяких підприємств, і затвердження Інвестиційної стратегії Одеської області на 2011 – 2015 роки, спрямованої на зміцнення промислового виробництва.
Заступник голови облради Олексій Гончаренко ініціював питання про затвердження Положення про Одеський транспортний кластер і закликає юридичні особи долучитися до цього об’єднання, щоб піднімати ефективність роботи наших портів і транспортних об’єднань.
На тлі скандалу, що розгорнувся довкола санаторію «Лермонтовський», досить своєчасним виглядає пропозиція першого заступника голови облради Миколи Тіндюка і заступника голови облради Олексія Гончаренка, а також голови постійної комісії Євгенія Смоленського про створення парку – пам’ятки мистецтва місцевого значення «Парк санаторію «Лермонтовський».
Депутати запропонували на затвердження низку регіональних довгострокових програм, внесли зміни в деякі з них у зв’язку з вимогами часу.
Буде розглянуто питання про затвердження атрибутики до звання «Почесний громадянин Одеської області».
Внесено пропозиції за низкою кадрових питань.
Доводити справу до кінця
Сьогодні, напевно, немає складніших питань, ніж земельні. Тому постійна профільна комісія обласної ради, вирішуючи їх, намагається залучити якнайбільше представників облдержадміністрації, фахівців різних інститутів.
Чергове засідання постійної комісії з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою, яке вів її голова Євгеній Смоленський, теж було досить багатолюдним.
У цього колективу депутатів є неписане правило – доводити розпочату справу до повного її вирішення. А за недосконалості сьогоднішнього законодавства та відсутності багатьох первинних документів і конкретних меж земельних ділянок розібратися в окремо взятих ситуаціях досить нелегко.
Наприклад, Петрівська сільрада Білгород-Дністровського району свого часу виграла грант у проекті «Плануємо громадою», який фінансувався фондом Євросоюзу.
Але далі робота призупинилася, тому що не отримано згоди з управління архітектури та містобудування облдержадміністрації. Питання включено до порядку денного майбутньої сесії обласної ради. Дані доручення окремим депутатам постійної комісії допомогти цій сільраді у справі зміни кордонів села Петрівки.
Ще складніша проблема – встановлення та зміна кордонів селища Хлібодарського та селища Жовтневої Революції Біляївського району. Розгляд триває багато років. Тепер і це питання буде вирішене.
Такі конфлікти на місцях виникають переважно через недосконалість законодавства або постійні його зміни. А також, скажемо відверто, у зв’язку з недопрацюванням окремих обласних служб. Тому постійна комісія ініціювала низку проектів для розгляду на черговій сесії обласної ради. Серед них – внесення змін до рішення облради від 2 листопада 2010 р. «Про затвердження регіональної програми розвитку земельних відносин та охорони землі на 2011 – 2013 роки».
Облдержадміністрації рекомендовано відповідно до п. 2 ст. 14 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» підготувати відповідний проект рішення обласної ради та винести його на розгляд сесії. Там йдеться про проекти Схеми планування території Одеської області та Схеми планування території курортно-оздоровчого та рекреаційного призначення. Їх ствердження зніме багато проблем безпосередньо на місцях.
Завдання – відновити лісосмуги
Склад постійної комісії облради нинішнього скликання з питань агропромислового комплексу практично повністю оновився. З минулого колективу залишився лише Анатолій Возіян, який обирається до обласної ради третє скликання поспіль.
З другого боку, слід зазначити, що всі члени комісії – люди із села, як кажуть, «від рала». І проблеми АПК знають не з чуток.
Комісію очолює відомий фермер з Білгород-Дністровського району Дмитро Барвіненко. У його «команді» такі відомі в області керівники агропідприємств, як Герой України Володимир Видобора, Гнат Братінов, Микола Сорочан, Микола Златов та інші.
У перебігу чергового засідання стало зрозуміло, що депутати шукають свій стиль роботи, свій підхід до обговорюваних питань. Справді, коли перед такою солідною комісією стоїть представник райдержадміністрації, господарський керівник, то його для початку потрібно багато чому навчити, підказати й не поспішати з категоричними висновками.
Після такої бесіди молоді фахівці йдуть не пригніченими, а окриленими. Вони тепер добре знають, як вирішувати ті або інші питання, і допущених помилок не повторять.
– Одне з головних завдань нашої постійної комісії – сприяння у відновленні лісового господарства області, – розповідає Дмитро Барвіненко. – Це прямо пов’язано з результатами роботи агропромислового комплексу. Йдеться про лісосмуги, які колись займали 49 тис. гектарів. Після провадження аграрної реформи вони втратили свого господаря. У результаті, дерева почали просто знищувати, використовувати на господарські потреби та на паливо в зимовий час.
Зараз нам потрібно глибоко вивчити цю проблему й визначитися з майбутніми господарями цих лісонасаджень – хай то будуть районні або сільські ради, окремі сільгосппідприємства, фермерські господарства. І одразу ж приступити до відновлення. Такі насадження, як відомо, рятують посіви від суховіїв, сприяють снігозатриманню та збереженню вологи в ґрунті. До роботи слід приступати незагайно.
Звичайно, при цьому ми не залишаємо без уваги питання продовольчої безпеки області, різнопільного використання землі, поліпшення родючості наших чорноземів, дотримання вимог сучасної агротехніки. Як це робити, ми добре знаємо на власному досвіді.
Чому буксує боротьба з корупцією?
У постійній комісії облради з питань правової політики, забезпечення законності та правопорядку, боротьби з організованою злочинністю і корупцією – шість депутатів. Вони є представниками п’яти фракцій. Але це не заважає їм вести спільну плідну роботу.
Голова комісії Григорій Єпур, його заступник Валерій Локайчук, секретар Віктор Волков та їхні колеги часто бувають у районах області, подають жителям допомогу у розв’язанні складних проблем.
Нещодавно керівники комісії разом із представниками правоохоронних органів організували круглий стіл на досить злободенну тему: «Протидія корупції: стан і проблеми».
Боротьба з корупцією, підкреслювали промовці, поки що не приносить бажаних результатів. Причин на те дуже багато. І одна з них – недосконале законодавство. Сама історія ухвалення Закону «Про основи запобігання та протидії корупції в Україні» показує, що є ряд політиків (серед них були і деякі народні депутати), які всіляко перешкоджали прийняттю його основних положень. Зокрема, про декларацію доходів, які перевищують 50 тис. гривень на рік.
Але є й інші причини. Учасники круглого столу наводили і такий приклад. За два останні роки в області було притягнуто до кримінальної та адміністративної відповідальності понад чотириста осіб, а до суду «дійшли» лише чотири. Представники міліції говорять, що їм дуже важко довести справу до кінця, навіть попри використання сучасних технічних засобів. Суди часто ігнорують найвагоміші докази.
Один з журналістів запитав, чому директор Одеської кіностудії, впійманий на місці злочину, під час одержання хабара 700 доларів, все-таки опинився потім на волі? Запитання так і залишилося без відповіді.
А тому корупція, хабарництво трапляються на кожному кроці. Наводилися приклади щодо органів охорони здоров’я, особливо щодо пологових будинків. А на митницях побори ведуться за кожен нібито потрібний папірець. В одному з таких закладів сидять дві людини, прислані з Києва, які тільки ставлять штампик на одному з «документів» і беруть за це по 500 гривень. А потім з’ясовується, що такий папірець і не потрібен.
Одне слово, постійній комісії є над чим попрацювати.
Олексій СТЕПАНОВ
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |