![]() |
|
![]() |
![]() |
У номері за 7 травня «Чорноморські новини» надрукували статтю кандидата біологічних наук, експерта з водно-болотних угідь, члена ради Українського товариства охорони птахів Івана Русєва під назвою «У Дністра украли... паводок». Йшлося про те, що відомство, яке регулює потік води з водосховища Дністровської ГЕС, розташованої в Чернівецькій області, цієї весни вперше за багато років наглухо закрило шлюзи. Це не дозволило Дністру вийти на заплаву й оживити територію дельти, де споконвіку нереститься риба, гніздиться птаство та вегетують сотні видів рослин, — а це катастрофа для біологічних ресурсів.
Відтоді минуло чимало часу, але ситуація й досі не змінилася. Ми зв’язалися телефоном із заступником директора Нижньодністровського національного природного парку Миколою Роженком, керівником Біляївської районної екологічної організації «Дельта» Анатолієм Жуковим, очільником Еколого-культурного центру ім. В. Гонтаренка Юлією Терновою, і всі вони висловили свою стурбованість тим, що коїться.
Микола Роженко, зокрема, сказав:
— Керівництво Нижньодністровського національного природного парку з метою покращення ситуації звернулося в різні інстанції — до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, якому підпорядкований парк, до виробничого управління водного господарства, до обласної держадміністрації, якій висловили пропозицію терміново зібрати нараду представників усіх зацікавлених підприємств та організацій, щоб розв’язати цю проблему. Але ні від кого відповіді не отримали. Тим часом самопочуття плавнів погіршується. Що вже казати про нерест і порятунок птаства, коли висихає сам органічний прошарок заплав і сухий очерет горить, спопеляючи все довкола.
А Іван Русєв ще більше утверджується в думці, що без суду тут не обійтися. На його переконання, треба щодня складати акти про недодачу води гідроелектростанцією нижче по ріці та про завдані цим збитки.
Кажуть, що чиновники від ГЕС у такий спосіб турбуються про збереженість рибних запасів власного водосховища. Цікаво, якщо виловити та продати ту рибу, чи вистачить коштів, щоб компенсувати шкоду, заподіяну унікальним природним ресурсам дельти Дністра?
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |