ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Як зберегти ТЮГ, чим заманити туриста?
21.05.2011 / Газета: Одесские известия / № 54(4181) / Тираж: 18386

На сьогоднішній день в Одеській області налічується 1708 різних об’єктів, що належать до сфери культури та мистецтва, 22 з яких перебувають на балансі обласного бюджету. Шість із них – це театрально-видовищні підприємства. Є обласні бібліотеки, 4 центри національних культур, 6 музеїв, 3 навчальні заклади культури та мистецтва.

Понад тисяча шістсот закладів культури, таких як клуби, школи естетичного виховання, бібліотеки, фінансують місцеві бюджети… Про це під час прес-конференції журналістам розповів начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Владислав Станков, який відповів на численні запитання журналістів.

Одна з найболючіших тем – ситуація з Одеським театром юного глядача. Як відомо, будинку театру потрібен терміновий капітальний ремонт.

– Поки що обласною державною адміністрацією виділено гроші на розробку проектно-кошторисної документації, – пояснив В. Станков. – Уся будівля театру в тріщинах. Проблеми багато в чому пов’язані з незадовільним станом фундаменту будівлі, який з кожним днем усе більше руйнується. Одна з причин – близькість підземних вод. Свою роль відіграло й те, що будівля стоїть на катакомбах.

Ще одне важливе питання – туристична привабливість регіону. Готовність Одеської області до початку літнього сезону, на думку начальника управління, – на рівні торішньої. Але є складнощі. Проблема полягає саме в залученні. Туристичний потенціал Одеської області реалізується здебільшого за рахунок наших гостей з Росії та Білорусі. І тільки невеликий відсоток туристів приходить на дорогих круїзних лайнерах із далекого зарубіжжя.

– На сесію обласної ради буде винесено програму щодо розвитку туризму. Перший етап – інвентаризація наших об’єктів. А це не тільки бази відпочинку та санаторії, але й музеї, об’єкти «зеленого туризму», екскурсійні маршрути. Далі ми маємо намір розвивати такі напрями, як культурний і подієвий туризм, брати активну участь у міжнародних туристичних виставках, – сказав Владислав Станков.

Він відзначив, що програмою перед­бачено створення так званих інформаційних центрів у місцях найбільшого скупчення туристів. З їхньою допомогою туристи зможуть одержувати узагальнену інформацію про заходи в регіоні та надавані послуги.

Крім того, планується впровадження так званої карти гостя. Така карта даватиме можливість її власникові відвідувати культурні заклади Одеси з певною знижкою.

– Програма розрахована на п’ять років. Із цього року нам треба активно починати просування нашого туристичного продукту. На початок наступного року, до чемпіонату «Євро-2012», ми повинні активно бути присутніми принаймні в інтернет-просторі, повинні дати свої пропозиції туристичним компаніям області і максимально про себе заявити.

На реалізацію програми розвитку базової мережі закладів культури та мистецтва Одеської області в 2011 році передбачено 2 мільйони 511 тисяч гривень, на заходи у сфері культури та мистецтва – понад 4 мільйони гривень, що в кілька разів перевищує рівень фінансування минулого року.

І ще одна підбадьорююча новина. За словами Владислава Станкова, найближчим часом театральні колективи міста, що здобули статус академічних, нарешті все-таки почнуть одержувати надбавки до своїх зарплат.

Автор: Вікторія ЄРЬОМЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту