![]() |
|
![]() |
![]() |
12 травня в залі районної ради відбувся семінар з сільськогосподарськими виробниками, на якому розглядалися питання: укладання форвардних контрактів на закупівлю зерна май' бутнього врожаю з ТО В «Хліб Інвестбуд»; результати виконання приписів, наданих територіальним управлінням Держгірпромнагляду, а також питання кластерного розвитку агробізнесу та потенціал органічного виробництва.
Заступник голови райдержадміністрації Рудь М. М. надав інформацію щодо районних показників в сільському господарстві. Посівна кампанія завершена. Під зерновими культурами зайнято біля 41 тисячі гектарів, овочі засіяно на більш як 5 тис. га.
В зв'язку з підвищеною вологістю та низькими температурами у ранній весняний період на посівах зернових зафіксовано розвиток захворювань. Для боротьби з ними господарства задіяли наземну та авіатехніку.
Представник авіаційного підприємства «Одесаавіарем-сервіс» Тищенко В.Ю зазначив, що наявний парк літаків для сільського господарства є морально і фізично застарілим і виступив з пропозиціями по розвитку авіахімічних робіт на базі літака «Фермер». Підприємство, яке він представляє, в минулому році вже презентувало літак. Головний конструктор проекту Грибков І.О. розповів про його особливості. Представник компанії зазначив, що вже налагоджене виробництво, здатне задовольнити потребу регіону у авіатехніці.
Про дотримання норм і правил охорони праці, а також про результати перевірки територіальним управлінням Держгірпромнагляду доповів Яковенко П.П., головний спеціаліст з енергозабезпечення та матеріально-технічних ресурсів управління агропромислового розвитку РДА. Результатом вибіркової перевірки стали приписи, надані керівникам господарств на усунення виявлених недоліків.
Щодо укладання форвардних контрактів з ТОВ «Хліб Інвестбуд» виступила-представник компанії Кулішова Ю.В. Як відмітив Рудь М.М., чотири сільськогосподарських підприємства вже заключили угоди і отримали 50 % передбачених коштів. Форвардний контракт передбачає закупівлю зерна майбутнього врожаю.за встановленими цінами. Представник компанії надала роз'яснення про необхідний пакет документів для укладання угоди та відповіла на ряд запитань. Керівники господарств, які вже уклали такі контракти, поділилися з колегами досвідом. Вони відмітили швидкість оформлення документів та надходження коштів.
Стратегічний план Одеської англомерації (ред. — складна, багатокомпонентна система, що об'єднує групу поселень навколо великого міста) презентував вже відомий в районі Ігор Парасюк, який є головним радником зі стратегічного планування проекту ЛІНК (локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність), що реалізується в Україні агентством США з міжнародного розвитку. Згідно проекту завершується розробка стратегічного плану розвитку Одеської англомерації, і окремим розділом в ньому визначений розвиток сільського господарства. Одним з перспективних напрямків його є розвиток органічного виробництва. Як стверджують фахівці, розвиток в даному напрямку здатний підвищити конкурентоспроможність не тільки продукції, а й всього господарства.
Основним принципом органічного сільського господарства є підтримання та поліпшення здоров'я ґрунту, рослин, тварин, людини та планети як єдиного й неподільного цілого. На сьогодні одним з основних напрямків розвитку органічного виробництва в нашій державі є створення мережі господарств, які виробляють екологічно чисту продукцію.
Одним з основних моментів, які відрізняють органічну продукцію від звичайної, є наявність належного маркування, де нанесений відповідний логотип та вказаний сертифікаційний орган. Тому що органічна продукція, яка потрапляє на ринок для широкого вжитку, обов'язково повинна бути отримана в результаті сертифікованого органічного виробництва. Сировина для виготовлення органічних продуктів харчування надходить із перевірених джерел: у грунт, на якому вирощуються сільськогосподарські культури протягом 3-х років заборонено вносити будь-які речовини хімічного походження. Тільки по закінченні цього, так званого, перехідного періоду, продукція отримує статус органічної. Далі органічна сировина надходить до переробних підприємств, де переробляється окремо від традиційної сировини з метою уникнення змішування. Головним є те, що кожен етап виробництва знаходиться під суворим контролем органу сертифікації, який засвідчує дотримання вимог до стандартів органічного виробництва.
Про особливості сертифікації та вимоги до органічного виробництва керівникам сільськогосподарських підприємств розповів головний інспектор сертифікаційного органу ТОВ «Органік стандарт» Іван Гавран.
Щоб пройти процедуру сертифікації, виробник може звернутися до українського сертифікаційного органу ТОВ «Органік стандарт», а також до іноземних сертифікаційних органів, що працюють на ринку України.
Впровадження органічного землеробства потребує повної переорієнтації технології вирощування. Допомогу керівникам по технологічних питаннях можуть надати консультанти з органічного виробництва. Про консультативний супровід органічного виробництва і практичні результати розповів Олексій Качковський.
Розвиток сільського господарства неподільно пов'язаний з земельними питаннями. Про перспективи розвитку земельного ринку в Україні на семінарі розповів головний юридичний радник з земельних питань проекту ЛІНК. Згідно чинного законодавства, мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення має бути знятим не раніше 1 січня 2012 року, за умови прийняття двох законів: Закону України «Про державний земельний кадастр» і Закону «Про ринок земель». Перший — поданий до Верховної Ради і прийнятий в першому читанні. Другий передбачає ряд змін та нововведень. Він визначає правові та економічні засади організації і функціонування ринку земель, вже схвалений Урядом і перебуває у Міністерстві юстиції.
Проведена зустріч була змістовною і дала можливість не тільки обмінятися досвідом, а й поспілкуватися з представниками різних компаній та проектів.
На семінарі також розглядалося питання можливості створення нових логістичних ланцюгів з передбаченими холодильними установками.
Головний радник з регіональної конкурентоспроможності проекту ЛІНК Даніель Темен презентував кластерний (ред. — елементи з подібними характеристиками або параметрами, зібраними в одну групу) розвиток агробізнесу Одеської англомерації. Він зазначив, що тільки детально аналізуючи агробізнес в цілому з визначенням перспективи розвитку і йдучи в визначеному напрямку, можна досягти вагомих результатів.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |